joomla templates top joomla templates template joomla

Nie możemy przejąć szpitala, bo po prostu nie mamy pieniędzy mówi marszałek Całbecki

R.Ż/eSerwis.info, Łukasz Szalkowski/eReporter24.pl; fot: Łukasz Szalkowski/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Jak mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki - nie aktualnej możliwości przejęcia szpitala przez Urząd Marszałkowski. W trakcie zwołanej konferencji prasowej przez marszałka i wojewodę kujawsko-pomorskiego padły pytania dotyczące sytuacji finansowej grudziądzkiego Szpitala, a także Grudziądza.

25 kg marihuany wartej pół miliona złotych. Tyle mieli przy sobie mieszkańcy Grudziądza

Komenda Policji, Grudziądz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Grudziądzcy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Zgorzelca udaremnili przemyt 25 kg marihuany. Czarnorynkową wartość przejętych narkotyków oszacowano na ponad milion złotych Do zatrzymań doszło w czwartek w Zgorzelcu. 

Zamówił posiłek w barze, ale zamiast zapłacić zwabił ekspedientkę do toalety i ja napadł. Ukradł pieniądze

KWP Bydgoszcz/x-news; youtube/KWPBydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Nieznany sprawca, wszedł do baru gastronomicznego, gdzie zamówił posiłek. Po chwili udał się do łazienki, tam podstępem zwabił 38-letnią pracownicę. Po wejściu kobiety do pomieszczenia, uderzył ją jakimś przedmiotem, a następnie skrępował. Mężczyzna wykorzystując moment, że w lokalu nie było innych klientów, skradł z baru pieniądze i odjechał . 

Dwaj mieszkańcy Nowego i Grudziądza odpowiedzą za kradzież pojazdu. Mężczyźni wpadli w ręce patrolu z komisariatu w Nowem

info: KWP, Bydgoszcz; fot/video: youtube/KWPBydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Dwaj mieszkańcy Nowego i Grudziądza odpowiedzą za kradzież pojazdu. Mężczyźni wpadli w ręce patrolu z komisariatu w Nowem. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną w nocy z terenu Bydgoszczy skodę octavię. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Rozwój lokalny w rękach mieszkańców

info: Urząd Marszałkowski włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Samorząd województwa uruchamia wyjątkowy w skali Polski mechanizm wspierania rozwoju społeczności lokalnych. Wielomilionową pulą środków z kilku unijnych programów będą dysponować lokalne grupy działania, czyli partnerstwa mieszkańców, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli władz. 

Nowy wiceminister z list PiS okręgu toruńskiego zajmie się naprawą mediów publicznych

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Kolejna osoba startująca z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńskim została powołana na stanowisko sekretarza stanu. Został nim Krzysztof Czabański wyborcza jedynka listy toruńskiej PiS, poseł, a od czwartku również sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i dziedzictwa Narodowego. Poseł Krzysztof Czabański już przed wyborami informował, że został powołany do misji zreformowania mediów publicznych.

Narkotykowej sagi ciąg dalszy

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Włocławscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu miał prawie 200 g amfetaminy. To efekt narkotykowej sprawy, w której dokonano już wcześniej zatrzymania 35-latka. W stosunku do tego mężczyzny zastosowany został już areszt na okres 2 miesięcy. Zatrzymanemu 32-latkowi za posiadanie znacznych ilości narkotyków może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Rezonans w szpitalu w Świeciu

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Nowy Szpital w Świeciu wzbogacił się o nowoczesną aparaturę medyczną, w tym aparat do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Inwestycja, obejmująca także adaptacyjną modernizację pomieszczeń dla pracowni rezonansowej, została sfinansowana z puli naszego RPO 2007-2013. Otwarcie odbyło się 18 listopada z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego.

Rada Rozwoju o polityce klimatycznej

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczy dziś (20 listopada) w posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie RP. Spotkanie, które odbywa się na dziesięć dni przed 21. międzynarodową konferencją klimatyczną Paryż 2015, poświęcone jest polityce klimatycznej naszego kraju. 

Zawsze zielono, zawsze niebiesko

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Jeszcze do 5 grudnia w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu można oglądać prace plastyczne na pokonkursowej wystawie „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”. Wśród laureatów międzynarodowych zmagań są podopieczni galerii. Jedną z nich jest sześcioletnia Zofia Kwiatkowska, która otrzymała nagrodę w najmłodszej grupie wiekowej – Na konkurs narysowałam pancernika, był to pomysł dyrektora [Dariusza Delika], ale pracę zrobiłam w całości sama.

Oddali krew dla Polski

Sara Scheller włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Świętowaliśmy wczoraj 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku 11. listopada byliśmy świadkami przemówień, uroczystości, inscenizacji, a ulice w całej Polsce pełne były flag narodowych. Przy tej okazji warto zastanowić się, czym dzisiaj, gdy żyjemy w wolnym kraju, jest patriotyzm i bohaterska postawa. Jeśli nie przelewaniem krwi na polu bitwy, to z pewnością dobrowolnym jej oddawaniem – dla pacjentów polskich szpitali.