joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejne dwa Orliki w Kujawsko-Pomorskiem

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Szubin i Bukowiec – to kolejne miejscowości w naszym regionie, w których rozpoczną działalność nowoczesne kompleksy sportowe wybudowane w ramach rządowo-samorządowego programu budowy boisk „Moje boisko – Orlik 2012”. Uroczyste otwarcia „Orlików”, w których wezmą udział marszałek Piotr Całbecki (w Szubinie) oraz wicemarszałek Edward Hartwich (w Bukowcu), odbędą się środę (6 maja).

Bydgoszcz Okradali TIR-y

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 Policjanci z Inowrocławia zatrzymali pięciu kierowców tirów podejrzewanych o to, że kradli przewożony towar. Wszyscy odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia. Policjanci ustalają paserów, do których trafiał kradziony towar.

Pięciolecie na Rynku – czyli Festiwal Europejski we Włocławku

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Już pół dekady mija, odkąd Polska zasiliła szeregi państw członkowskich Wspólnoty Europejskiej. Marszałek województwa Piotr Całbecki zaprasza wszystkich mieszkańców regionu do wspólnego świętowania rocznicy akcesji. Wspólna zabawa już w czwartek (30 kwietnia) na Zielonym Rynku we Włocławku.

Spotkanie z Lechem Wałęsą

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altW toruńskim IV LO były prezydent spotkał się z młodzieżą. Lech Wałęsa objął honorowym patronatem Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu – instytucję powstałą w wyniku współpracy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Dominican University z Chicago.

"Trzeźwy poranek"

Monika Chlebicz ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

alt„Trzeźwy poranek” to nazwa dzisiejszej porannej akcji kujawsko-pomorskiej drogówki. Na drogach naszego województwa, w sześciu specjalnie wyznaczonych w tym celu punktach, kontrolowali oni kierowców. Działania te miały głównie na celu sprawdzenie czy osoby wsiadające za kółko są trzeźwe.

Pieniądze na integrację społeczną

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu rozpoczął nabór wniosków o dotacje na działania związane z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu. W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki nabór dotyczy dwu konkursów o łącznej puli 13 milionów złotych.

Wodna E-70, czyli otwarty szlak dla turystów z Europy

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie ekonomiczne

Kujawsko-Pomorskie jest wśród czterech polskich województw, które wspólnie rozpoczynają realizację projektu rewitalizacji międzynarodowej śródlądowej drogi wodnej E-70, łączącej Antwerpię w Belgi z litewską Kłajpedą. Przywrócenie szlakowi żeglowności to szansa na zwiększenie naszych wpływów z turystyki.

Dyrektor podpisał, wojewoda wręczył

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Dzisiaj w urzędzie wojewoda Rafał Bruski wręczył nominacje dyrektorskie. To pierwsze “pokonkursowe” powołania w trybie nowej ustawy o służbie cywilnej, która weszła w życie 24 marca 2009 r. Najważniejszą zmianą jest zniesienie Państwowego Zasobu Kadrowego.

Kolejni pseudokibice przed sądem

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 Wczoraj w Toruniu policjanci zatrzymali 48 pseudokibiców. Część zatrzymanych usłyszała już wczoraj wyroki, ponieważ zostali doprowadzeni do sądu w trybie przyspieszonym. Także za wykroczenia związane z wybrykami chuligańskimi policjanci nałożyli 11 mandatów karnych.

Kujawsko-Pomorskie stolicą "czarnego sportu"

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altSamorząd województwa kujawsko-pomorskiego będzie sponsorem żużlowych drużyn młodzieżowych z Bydgoszczy, Torunia i Grudziądza. Umowy w tej sprawie z władzami klubów Polonia Bydgoszcz, Unibax Toruń i Grudziądzkiego Towarzystwa Sportowego podpisał dziś (17 kwietnia) marszałek Piotr Całbecki.  Rozpoczynamy promocję naszego regionu jako krajowej stolicy sportu żużlowego.

Będą kontrole budynków

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altWojewoda Rafał Bruski, w związku z pożarem w Kamieniu Pomorskim, zwołał w trybie pilnym kolegium. Udział w spotkaniu wzięli wicewojewoda Dariusz Kurzawa, komendant wojewódzki policji insp. Krzysztof Gajewski, bryg. Krzysztof Michałowski – zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Bryg. Ryszard Czaplewski – naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KWPSP, Jacek Habant – dyrektor Wydziału Polityki Społecznej K-PUW, Lech Kubera – zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego K-PUW i Stefan Markowski – Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Odpowie za włamanie na stronę internetową urzędu

Monika Chlebicz , Joanna Wrzesińska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili sprawcę, który w połowie lutego b.r. włamał  się na oficjalną stronę internetową urzędu miasta. Podejrzanym okazał się 20 – letni mieszkaniec Łodzi. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Spotkanie z ministrem Gradem

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

8 kwietnia Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad odwiedził Włocławek.
W spotkaniu w sali konferencyjnej Zakładów Azotowych Anwil uczestniczył wojewoda Rafał Bruski. Minister przyjechał na zaproszenie parlamentarzystów, by rozmawiać z zarządem spółki i związkowcami o przyszłości włocławskiego zakładu.