joomla templates top joomla templates template joomla

XXXII sesja sejmiku

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Dziś dokończenie sesji przerwanej w poniedziałek 30 marca. Radni podejmą decyzję w sprawie zawarcia umowy o współpracy regionalnej między województwem kujawsko-pomorskim a województwem trnavskim. Słowacki region będzie pierwszym z Grupy Wyszehradzkiej regionem partnerskim Kujawsko-Pomorskiego. Obrady rozpoczęły się o godzinie 9.

To nie był prima aprilis

Elżbieta Piątkowska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Wczoraj policjanci z Grudziądza poszukiwali osoby, która zagroziła administratorowi jednej z gier internetowych odebraniem sobie życia, jeśli nie umożliwi mu ponownie gry. Okazało się, że to rozgoryczony 14-latek z okolic Gorzowa Wielkopolskiego.

Prezydium z inspekcją

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altDzisiejsze posiedzenie Prezydium WKDS dotyczyło m.in. realizacji zadań PIP i nowych zasad przeprowadzania kontroli działalności gospodarczej.  Na spotkaniu, oprócz stałego składu Prezydium WKDS pod przewodnictwem wojewody Rafała Bruskiego, obecny był Główny Inspektor Pracy, Tadeusz Jan Zając.

Kolejne miliony na drogi gminne

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Dziewięć wiejskich gmin regionu otrzyma dofinansowanie do inwestycji drogowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Łączna kwota, przyznana w tym rozdaniu, to 3,7 miliona złotych. Konkurs o wsparcie budowy i modernizacji dróg na terenach wiejskich był pierwszym spośród ogłoszonych w ramach RPO WK-P.

Nie dał się zaskoczyć

Sławomir Ruge,Agnieszka Sobieralska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altChełmińscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dzisiejszej nocy próbowali dokonać napadu na pracownika stacji paliw. Dzięki jego czujności i szybkiej informacji policjanci zatrzymali napastników w momencie kiedy próbowali odjechać zaparkowanym nieopodal stacji samochodem.

Stosowanie metod foresight

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie gospodarka

altW dnia 23 i 24 marca 2009 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu - w budynku „Elany" odbyło się, zorganizowane przez Wydział Planowania Przestrzennego, szkolenie z zakresu zastosowania metod foresight w planowaniu rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego - foresight regionalny.

Zaproszenie do medycznych spółek pracowniczych

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Kontynuujemy przygotowania do przekształceń własnościowych w ambulatoryjnych zespołach opieki zdrowotnej, podlegających regionalnemu samorządowi. Ogłoszenie zarządu województwa, zapraszające obecnych i byłych pracowników tych instytucji do osobistego udziału w tym procesie, ukazało się we wszystkich regionalnych gazetach.

Podsumowanie policyjnych działań na drogach

Kamila Ogonowska ; /kwpbydgoszcz.kei.pl/ włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego, przekraczanie dozwolonej prędkości, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików są między innymi przyczynami wielu wypadków, w których giną ludzie. Dlatego też w celu ograniczenia ilości wypadków drogowych wczoraj 19 marca pomiędzy 14:00 a 22:00 w województwie kujawsko-pomorskim policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość i alkohol – zero tolerancji dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego”.

Wokół obwodnicy

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Wojewoda Rafał Bruski uczestniczył w posiedzeniu Zespołu Przedsięwzięć Inwestycyjnych w bydgoskim oddziale GDDKiA.
Omawiana była koncepcja programowa dla budowy obwodnicy Inowrocławia. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawiciela Regionalnej Dyrekcji ochrony Środowiska Włodzimierza Ciepłego oraz samorządowców – m.in. prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy i wójta gminy Inowrocław Lecha Skarbińskiego.

15 milionów dla Chełmna

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbędzie się jutro ceremonia podpisania umów dotyczących wsparcia środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego dwóch projektów inwestycyjnych, ważnych dla podtoruńskiego Chełmna. Podpis pod dokumentami złoży marszałek Piotr Całbecki.

Matka miała 1,8 promila

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Wczoraj policjanci ze Szwederowa zatrzymali pijaną matkę. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do 5 lat więzienia. O losie jej dziecka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Wczoraj dyżurny na bydgoskim Szwederowie otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Wysłani na ulicę Leszczyńskiego policjanci ustalili, że w mieszkaniu znajduje się pijana kobieta. Miała ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Program dla Odry 2006

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

O 3 mln zł zwiększona zostanie dotacja z rezerwy celowej budżetu państwa na realizację Programu dla Odry 2006 w województwie kujawsko-pomorskim. Środki przeznaczone zostaną na regulację rzeki Gąsawki wraz z odbudową budowli piętrzących. Program dla Odry 2006 został zainicjowany po powodzi z 1997 r., a przyjęty przez rząd w maju 2000 r. Ma zapobiegać dalszym zniszczeniom w dorzeczu Odry, ale również stanowić długofalową strategię i zintegrowany plan rozwoju tego regionu.

Setna rocznica urodzin profesor Zawackiej

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altDziś rozpoczęły się obchody setnej rocznicy urodzin zmarłej w styczniu honorowej obywatelki Torunia, generał Elżbiety Zawackiej. Wśród zaplanowanych uroczystości znalazły się msza święta, odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz otwarcie wystawy upamiętniającej tę wyjątkową postać. W trakcie popołudniowych uroczystości w Dworze Artusa, generał Zawacka otrzyma pośmiertnie Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.