joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejni pseudokibice przed sądem

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 Wczoraj w Toruniu policjanci zatrzymali 48 pseudokibiców. Część zatrzymanych usłyszała już wczoraj wyroki, ponieważ zostali doprowadzeni do sądu w trybie przyspieszonym. Także za wykroczenia związane z wybrykami chuligańskimi policjanci nałożyli 11 mandatów karnych.

Spotkanie z Lechem Wałęsą

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altW toruńskim IV LO były prezydent spotkał się z młodzieżą. Lech Wałęsa objął honorowym patronatem Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu – instytucję powstałą w wyniku współpracy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Dominican University z Chicago.

"Trzeźwy poranek"

Monika Chlebicz ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

alt„Trzeźwy poranek” to nazwa dzisiejszej porannej akcji kujawsko-pomorskiej drogówki. Na drogach naszego województwa, w sześciu specjalnie wyznaczonych w tym celu punktach, kontrolowali oni kierowców. Działania te miały głównie na celu sprawdzenie czy osoby wsiadające za kółko są trzeźwe.

Pieniądze na integrację społeczną

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu rozpoczął nabór wniosków o dotacje na działania związane z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu. W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki nabór dotyczy dwu konkursów o łącznej puli 13 milionów złotych.

Wodna E-70, czyli otwarty szlak dla turystów z Europy

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie ekonomiczne

Kujawsko-Pomorskie jest wśród czterech polskich województw, które wspólnie rozpoczynają realizację projektu rewitalizacji międzynarodowej śródlądowej drogi wodnej E-70, łączącej Antwerpię w Belgi z litewską Kłajpedą. Przywrócenie szlakowi żeglowności to szansa na zwiększenie naszych wpływów z turystyki.

Granty na szkolenia sportowe rozdane

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altTreningi, szkolenia i obozy sportowe – 66 tego typu przedsięwzięć związanych z upowszechnianiem i rozwojem sportu w regionie pomoże w tym roku zorganizować klubom sportowym i stowarzyszeniom Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Łączna suma wsparcia przekazanego w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu to 941 tysięcy złotych.

XXXII sesja sejmiku

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Dziś dokończenie sesji przerwanej w poniedziałek 30 marca. Radni podejmą decyzję w sprawie zawarcia umowy o współpracy regionalnej między województwem kujawsko-pomorskim a województwem trnavskim. Słowacki region będzie pierwszym z Grupy Wyszehradzkiej regionem partnerskim Kujawsko-Pomorskiego. Obrady rozpoczęły się o godzinie 9.

Kujawsko-Pomorskie stolicą "czarnego sportu"

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altSamorząd województwa kujawsko-pomorskiego będzie sponsorem żużlowych drużyn młodzieżowych z Bydgoszczy, Torunia i Grudziądza. Umowy w tej sprawie z władzami klubów Polonia Bydgoszcz, Unibax Toruń i Grudziądzkiego Towarzystwa Sportowego podpisał dziś (17 kwietnia) marszałek Piotr Całbecki.  Rozpoczynamy promocję naszego regionu jako krajowej stolicy sportu żużlowego.

Będą kontrole budynków

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altWojewoda Rafał Bruski, w związku z pożarem w Kamieniu Pomorskim, zwołał w trybie pilnym kolegium. Udział w spotkaniu wzięli wicewojewoda Dariusz Kurzawa, komendant wojewódzki policji insp. Krzysztof Gajewski, bryg. Krzysztof Michałowski – zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Bryg. Ryszard Czaplewski – naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KWPSP, Jacek Habant – dyrektor Wydziału Polityki Społecznej K-PUW, Lech Kubera – zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego K-PUW i Stefan Markowski – Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Odpowie za włamanie na stronę internetową urzędu

Monika Chlebicz , Joanna Wrzesińska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili sprawcę, który w połowie lutego b.r. włamał  się na oficjalną stronę internetową urzędu miasta. Podejrzanym okazał się 20 – letni mieszkaniec Łodzi. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Spotkanie z ministrem Gradem

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

8 kwietnia Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad odwiedził Włocławek.
W spotkaniu w sali konferencyjnej Zakładów Azotowych Anwil uczestniczył wojewoda Rafał Bruski. Minister przyjechał na zaproszenie parlamentarzystów, by rozmawiać z zarządem spółki i związkowcami o przyszłości włocławskiego zakładu.

Zatrzymani złodzieje

Joanna Wrzesińska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altObywatelska postawa mieszkańców Inowrocławia i błyskawiczna reakcja policjantów, zapobiegły kradzieży forda fiesty zaparkowanego przy ul. Wilkońskiego w Inowrocławiu. Za kradzież z włamaniem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

To nie był prima aprilis

Elżbieta Piątkowska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Wczoraj policjanci z Grudziądza poszukiwali osoby, która zagroziła administratorowi jednej z gier internetowych odebraniem sobie życia, jeśli nie umożliwi mu ponownie gry. Okazało się, że to rozgoryczony 14-latek z okolic Gorzowa Wielkopolskiego.