joomla templates top joomla templates template joomla

Wodna E-70, czyli otwarty szlak dla turystów z Europy

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie ekonomiczne

Kujawsko-Pomorskie jest wśród czterech polskich województw, które wspólnie rozpoczynają realizację projektu rewitalizacji międzynarodowej śródlądowej drogi wodnej E-70, łączącej Antwerpię w Belgi z litewską Kłajpedą. Przywrócenie szlakowi żeglowności to szansa na zwiększenie naszych wpływów z turystyki.

Spotkanie z ministrem Gradem

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

8 kwietnia Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad odwiedził Włocławek.
W spotkaniu w sali konferencyjnej Zakładów Azotowych Anwil uczestniczył wojewoda Rafał Bruski. Minister przyjechał na zaproszenie parlamentarzystów, by rozmawiać z zarządem spółki i związkowcami o przyszłości włocławskiego zakładu.

Zatrzymani złodzieje

Joanna Wrzesińska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altObywatelska postawa mieszkańców Inowrocławia i błyskawiczna reakcja policjantów, zapobiegły kradzieży forda fiesty zaparkowanego przy ul. Wilkońskiego w Inowrocławiu. Za kradzież z włamaniem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

To nie był prima aprilis

Elżbieta Piątkowska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Wczoraj policjanci z Grudziądza poszukiwali osoby, która zagroziła administratorowi jednej z gier internetowych odebraniem sobie życia, jeśli nie umożliwi mu ponownie gry. Okazało się, że to rozgoryczony 14-latek z okolic Gorzowa Wielkopolskiego.

Kolejne miliony na drogi gminne

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Dziewięć wiejskich gmin regionu otrzyma dofinansowanie do inwestycji drogowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Łączna kwota, przyznana w tym rozdaniu, to 3,7 miliona złotych. Konkurs o wsparcie budowy i modernizacji dróg na terenach wiejskich był pierwszym spośród ogłoszonych w ramach RPO WK-P.

Stosowanie metod foresight

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie gospodarka

altW dnia 23 i 24 marca 2009 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu - w budynku „Elany" odbyło się, zorganizowane przez Wydział Planowania Przestrzennego, szkolenie z zakresu zastosowania metod foresight w planowaniu rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego - foresight regionalny.

Podsumowanie policyjnych działań na drogach

Kamila Ogonowska ; /kwpbydgoszcz.kei.pl/ włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego, przekraczanie dozwolonej prędkości, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików są między innymi przyczynami wielu wypadków, w których giną ludzie. Dlatego też w celu ograniczenia ilości wypadków drogowych wczoraj 19 marca pomiędzy 14:00 a 22:00 w województwie kujawsko-pomorskim policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość i alkohol – zero tolerancji dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego”.

Granty na szkolenia sportowe rozdane

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altTreningi, szkolenia i obozy sportowe – 66 tego typu przedsięwzięć związanych z upowszechnianiem i rozwojem sportu w regionie pomoże w tym roku zorganizować klubom sportowym i stowarzyszeniom Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Łączna suma wsparcia przekazanego w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu to 941 tysięcy złotych.

XXXII sesja sejmiku

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Dziś dokończenie sesji przerwanej w poniedziałek 30 marca. Radni podejmą decyzję w sprawie zawarcia umowy o współpracy regionalnej między województwem kujawsko-pomorskim a województwem trnavskim. Słowacki region będzie pierwszym z Grupy Wyszehradzkiej regionem partnerskim Kujawsko-Pomorskiego. Obrady rozpoczęły się o godzinie 9.

Prezydium z inspekcją

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altDzisiejsze posiedzenie Prezydium WKDS dotyczyło m.in. realizacji zadań PIP i nowych zasad przeprowadzania kontroli działalności gospodarczej.  Na spotkaniu, oprócz stałego składu Prezydium WKDS pod przewodnictwem wojewody Rafała Bruskiego, obecny był Główny Inspektor Pracy, Tadeusz Jan Zając.

Nie dał się zaskoczyć

Sławomir Ruge,Agnieszka Sobieralska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altChełmińscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dzisiejszej nocy próbowali dokonać napadu na pracownika stacji paliw. Dzięki jego czujności i szybkiej informacji policjanci zatrzymali napastników w momencie kiedy próbowali odjechać zaparkowanym nieopodal stacji samochodem.

Zaproszenie do medycznych spółek pracowniczych

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Kontynuujemy przygotowania do przekształceń własnościowych w ambulatoryjnych zespołach opieki zdrowotnej, podlegających regionalnemu samorządowi. Ogłoszenie zarządu województwa, zapraszające obecnych i byłych pracowników tych instytucji do osobistego udziału w tym procesie, ukazało się we wszystkich regionalnych gazetach.

Wokół obwodnicy

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Wojewoda Rafał Bruski uczestniczył w posiedzeniu Zespołu Przedsięwzięć Inwestycyjnych w bydgoskim oddziale GDDKiA.
Omawiana była koncepcja programowa dla budowy obwodnicy Inowrocławia. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawiciela Regionalnej Dyrekcji ochrony Środowiska Włodzimierza Ciepłego oraz samorządowców – m.in. prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy i wójta gminy Inowrocław Lecha Skarbińskiego.