joomla templates top joomla templates template joomla

Oszuści grasują na autostradzie. Wyskakują na drogę, a potem wciskają na siłę złoto i wyłudzają pieniądze pod presją

T.N./eSerwis.info; info: Komenda Policji, Chełmińska; fot: Archiwum, Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

We wtorek chełmińska policja otrzymała informację o oszustwie, do którego doszło na odcinku autostrady A1 w okolicy węzła Lisewo. Mężczyzna po odwiedzeniu ojca w okolicach Warszawy wracał autostradą do Gdańska. Podczas podróży został zatrzymany przez mężczyznę najprawdopodobniej narodowości romskiej, który gwałtownie wbiegł na jego pas ruchu. 

Specjalne osłony i słupy przydrożne mogą ocalić życie kierowców. W Inowrocławiu przeprowadzono crash testy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Specjalne elementy montowane na bariery drogowe mogą ocalić życie motocykliście, który uległ wypadkowi. Zadaniem osłony jest zamortyzowanie uderzenia sunącego po ziemi motocyklisty. W Inowrocławiu przeprowadzono testy nowej konstrukcji, które mają wykazać, czy nowoczesne rozwiązanie z myślą o jednośladach, będą bezpieczne także dla aut. 

"Prezydent Grudziądza wprowadza w błąd opinię publiczną" - twierdzi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz

R.Ż/eSerwis.info; fot: Jacek Nowacki; info Wojewoda Kujawsko-Pomorski włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

"Decyzja personalna Prezydenta Miasta Grudziądza pana Roberta Malinowskiego w sprawie przywrócenia Dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr W. Biegańskiego pana Marka Nowaka do pracy nie wynika z mojego rozstrzygnięcia nadzorczego, jak poinformował opinię publiczną Prezydent. "

Na osiedlu Rządz zatrzymano mężczyznę posiadającego amfetaminę o wartości 6 tys. zł

info: Komenda Policji, Grudziądz; fot: x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Mężczyzna posiadający amfetaminę o wartości 6 tys. zł został zatrzymany przez Policję na osiedlu Rządz Zatrzymany, przesłuchany i doprowadzony przez policjantów do prokuratury 30 letni grudziądzanin odpowie za posiadanie narkotyków. Na wniosek złożony przez mundurowych prokurator zastosował wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe.

25 kg marihuany wartej pół miliona złotych. Tyle mieli przy sobie mieszkańcy Grudziądza

Komenda Policji, Grudziądz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Grudziądzcy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Zgorzelca udaremnili przemyt 25 kg marihuany. Czarnorynkową wartość przejętych narkotyków oszacowano na ponad milion złotych Do zatrzymań doszło w czwartek w Zgorzelcu. 

Dwaj mieszkańcy Nowego i Grudziądza odpowiedzą za kradzież pojazdu. Mężczyźni wpadli w ręce patrolu z komisariatu w Nowem

info: KWP, Bydgoszcz; fot/video: youtube/KWPBydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Dwaj mieszkańcy Nowego i Grudziądza odpowiedzą za kradzież pojazdu. Mężczyźni wpadli w ręce patrolu z komisariatu w Nowem. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną w nocy z terenu Bydgoszczy skodę octavię. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

W całym regionie dziesiątki alarmów bombowych!!

Tomasz Nowak/eSerwis.info; fot: youtube/policapl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W całym regionie kujawsko-pomorskim otrzymano dziesiątki zgłoszeń o podłożeniu bomb. Informacje o podłożeniu bomby dotarły w dniu dzisiejzszym do wielu instytucji kilku miast naszego regionu. W tym również między innymi do Urzędów w Bydgoszczy, Włocławka i Tucholi.

Wojewódzka debata o szkolnictwie zawodowym

info: województwo kujawsko-pomorskie włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wziął we wtorek 26 kwietnia udział w kujawsko-pomorskiej debacie „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy”. Gościem spotkania była wiceminister edukacji narodowej Teresa Wargocka. 

Nie możemy przejąć szpitala, bo po prostu nie mamy pieniędzy mówi marszałek Całbecki

R.Ż/eSerwis.info, Łukasz Szalkowski/eReporter24.pl; fot: Łukasz Szalkowski/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Jak mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki - nie aktualnej możliwości przejęcia szpitala przez Urząd Marszałkowski. W trakcie zwołanej konferencji prasowej przez marszałka i wojewodę kujawsko-pomorskiego padły pytania dotyczące sytuacji finansowej grudziądzkiego Szpitala, a także Grudziądza.

Zamówił posiłek w barze, ale zamiast zapłacić zwabił ekspedientkę do toalety i ja napadł. Ukradł pieniądze

KWP Bydgoszcz/x-news; youtube/KWPBydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Nieznany sprawca, wszedł do baru gastronomicznego, gdzie zamówił posiłek. Po chwili udał się do łazienki, tam podstępem zwabił 38-letnią pracownicę. Po wejściu kobiety do pomieszczenia, uderzył ją jakimś przedmiotem, a następnie skrępował. Mężczyzna wykorzystując moment, że w lokalu nie było innych klientów, skradł z baru pieniądze i odjechał . 

Rozwój lokalny w rękach mieszkańców

info: Urząd Marszałkowski włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Samorząd województwa uruchamia wyjątkowy w skali Polski mechanizm wspierania rozwoju społeczności lokalnych. Wielomilionową pulą środków z kilku unijnych programów będą dysponować lokalne grupy działania, czyli partnerstwa mieszkańców, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli władz.