joomla templates top joomla templates template joomla

Nowy wiceminister z list PiS okręgu toruńskiego zajmie się naprawą mediów publicznych

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Kolejna osoba startująca z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńskim została powołana na stanowisko sekretarza stanu. Został nim Krzysztof Czabański wyborcza jedynka listy toruńskiej PiS, poseł, a od czwartku również sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i dziedzictwa Narodowego. Poseł Krzysztof Czabański już przed wyborami informował, że został powołany do misji zreformowania mediów publicznych.

Narkotykowej sagi ciąg dalszy

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Włocławscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu miał prawie 200 g amfetaminy. To efekt narkotykowej sprawy, w której dokonano już wcześniej zatrzymania 35-latka. W stosunku do tego mężczyzny zastosowany został już areszt na okres 2 miesięcy. Zatrzymanemu 32-latkowi za posiadanie znacznych ilości narkotyków może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Rezonans w szpitalu w Świeciu

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Nowy Szpital w Świeciu wzbogacił się o nowoczesną aparaturę medyczną, w tym aparat do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Inwestycja, obejmująca także adaptacyjną modernizację pomieszczeń dla pracowni rezonansowej, została sfinansowana z puli naszego RPO 2007-2013. Otwarcie odbyło się 18 listopada z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego.

Zawsze zielono, zawsze niebiesko

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Jeszcze do 5 grudnia w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu można oglądać prace plastyczne na pokonkursowej wystawie „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”. Wśród laureatów międzynarodowych zmagań są podopieczni galerii. Jedną z nich jest sześcioletnia Zofia Kwiatkowska, która otrzymała nagrodę w najmłodszej grupie wiekowej – Na konkurs narysowałam pancernika, był to pomysł dyrektora [Dariusza Delika], ale pracę zrobiłam w całości sama.

Oddali krew dla Polski

Sara Scheller włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Świętowaliśmy wczoraj 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku 11. listopada byliśmy świadkami przemówień, uroczystości, inscenizacji, a ulice w całej Polsce pełne były flag narodowych. Przy tej okazji warto zastanowić się, czym dzisiaj, gdy żyjemy w wolnym kraju, jest patriotyzm i bohaterska postawa. Jeśli nie przelewaniem krwi na polu bitwy, to z pewnością dobrowolnym jej oddawaniem – dla pacjentów polskich szpitali. 

Dali radę. Prawo i sprawiedliwość wygrywa w regionie wybory

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Na listy PiS głos swój oddało 121 703 wyborców, na Platformę Obywatelską natomiast 93 432 głosujących Pełne wyniki wyborów okręgu 5. Listy prawa i sprawiedliwości uzyskają najprawdopodobniej sześć mandatów. 

Dwoje z trzech uciekinierów z więzienia to grudziądzanie

info KMP w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci prowadzą poszukiwania za trzema skazanymi, którzy w sobotę wieczorej uciekli z Zakładu Karngo nr 2 w Grudziądzu. Trwają poszukiwania. Osoby posiadające informacje o uciekinierach proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 997 i 112.

Taryfa wojewódzka: najtańsze bilety w Polsce

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Jednolita, tania, z gwarancją stałej ceny – samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wprowadza taryfę wojewódzką na wszystkich regionalnych połączeniach kolejowych. Zacznie działać od 13 grudnia.

Rada Rozwoju o polityce klimatycznej

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczy dziś (20 listopada) w posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie RP. Spotkanie, które odbywa się na dziesięć dni przed 21. międzynarodową konferencją klimatyczną Paryż 2015, poświęcone jest polityce klimatycznej naszego kraju. 

Podpalono auto stylizowane na wrak. Właściciel pieczołowicie je remontuje

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

- Ludziom się podoba. Jak się jedzie tym samochodem, każdy pokazuje, że jest fajnie - mówi Leszek Sypioła, właściciel starego peugeota pieczołowicie wystylizowanego na jeżdżący wrak. Jednak w nocy z piątku (30.10) na sobotę "złomek" padł ofiarą podpalacza. Sprawcy nie udało się odnaleźć.

Prezydenci rozmawiali o drogach krajowych

Urząd Miasta w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Program budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 był głównym tematem Konwentu Prezydentów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który odbył się w miniony piątek, 16 października w Bydgoszczy.

Pedofil wychodzi na wolność, zakład karny informuje policję listem,a ta odpowiada "Nic nie dostaliśmy"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Bartosz K. kilka godzin po opuszczeniu zakładu karnego miał zaatakować i brutalnie zgwałcić 9-latka. Policja w Grudziądzu nie wiedziała, że mężczyzna jest już na wolności. Informacja o tym, że pedofil opuścił zakład karny została wysłana pocztą w piątek (2.10), czyli w dniu, kiedy został on zwolniony.