joomla templates top joomla templates template joomla

Okradli kościół w Rywałdzie, zatrzymano ich po kilku godzinach

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: KMP w Grudziądzu; fot: AlexKazakhov włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Sanktuarium w Rywałdzie jest miejscem dobrze znanym pielgrzymom, w tym również z Grudziądza i okolicznych miejscowości. W tym miejscu doszło do poniedziałek - 7 września - zuchwałej kradzieży.

Trzeci dozór dla recydywisty

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Inowrocławscy kryminalni namierzyli sprawcę uszkodzenia drzwi w jednym ze sklepów na terenie miasta. Z tej racji, że podejrzany jest recydywistą policjanci wnioskowali do prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Oskarżyciel zadecydował jednak, że zostanie on objęty policyjnym dozorem już trzecim, do którego powinien się stosować. 

95 milionów złotych na inwestycje szpitali

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W ramach rozstrzygniętego jesienią 2014 roku konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 21 placówek medycznych w całym regionie otrzymało wsparcie na zakupy wyposażenia i niezbędną modernizację. Wśród nich znalazły się bydgoskie Centrum Onkologii i Szpital Biziela, toruński Wojewódzki Szpital Zespolony, grudziądzki Szpital Biegańskiego i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku. Łączna wartość dofinansowania to 95 milionów złotych. 

Dewastował wszystko, co napotkał na swojej drodze

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Oko bydgoskich kamer nakryło agresywnego 22-latka, który wyładowywał się na różnych rzeczach napotkanych na swojej drodze. Informacja o wandalizmie trafiła do znajdującego się w pobliżu patrolu z bydgoskiego Szwederowa. Mężczyzna wpadł w ich ręce. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

Konwent Marszałków na Dolnym Śląsku

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

We Wrocławiu zakończyły się dziś 3 września dwudniowe obrady Konwentu Marszałków Województw RP. Wśród podejmowanych tematów były między innymi regionalne instrumenty kreowania polityk rozwojowych, rządowa strategia w ochronie zdrowia na najbliższe 7 lat oraz modernizacja szkolnictwa zawodowego. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego reprezentował marszałek Piotr Całbecki.

Prawo i Sprawiedliwość nie poprze Zbigniewa Girzyńskiego wystawi własnego kandydata do Senatu

R.Ż/eGrudziadz.pl; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Start Zbigniewa Girzyńskiego to jedna z bardziej zaskakujących decyzji trwającej kampanii wyborczej. Po opuszczeniu szeregów Prawa i Sprawiedliwości w związku z niejasnościami dotyczącymi rozliczeń poselskich, poseł kategorycznie wypowiadał się o swoim kandydowaniu do senatu zaprzeczając, że istnieje taka możliwość.

Funkcjonariuszka służby celnej ranna w trakcie akcji Celników z Grudziądza

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info Służba Celna; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W trakcie akcji Służby Celnej w Grudziądzu została ranna funkcjonariuszka próbująca dostać się do mieszkania, w którym znajdowały się nielegalne papierosy pochodzące z przemytu. Na miejsce do zabarykadowanych w domu kobiety i mężczyzny wezwano policję, a po negocjacji z zabarykadowanymi udało się wejść do mieszkania. 

Małżeństwo odpowie za rozbój

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Zarzut rozboju może usłyszeć małżeństwo zatrzymane przez policjantów z bydgoskich Wyżyn. Para napadła na jednego z działkowców podczas wspólnego spotkania. Okradli go z pieniędzy, dokumentów i telefonu. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokurator. 

Piłka i piknik w rocznicę Sierpnia

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Za nami kolejne wydarzenia w ramach obchodów 35. rocznicy wydarzeń sierpniowych 1980 roku. W piątek (4 września) odbył się charytatywny turniej halowej piłki nożnej w bydgoskiej Łuczniczce, a także rocznicowe spotkanie w Przysieku. W sobotę (5 września) na terenach wokół Łuczniczki odbył się solidarnościowy piknik rodzinny. 

Trzej paserzy dwóch mercedesów z zarzutami

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci z komisariatu w Lubiczu widząc auto tej samej marki co odzyskany tydzień wcześniej, a skradziony w Niemczech mercedes sprinter postanowili to sprawdzić. Dociekliwość doprowadziła ich do pobliskiego lokalu, gdzie zatrzymali trzech podejrzewanych mężczyzn. Ustalenia kryminalnych pozwoliły na przedstawienie wszystkim zarzutów paserstwa dwóch samochodów. Grozi im do 5 lat więzienia. 

Rozmowy o potencjale Zalewu Włocławskiego

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Zagospodarowania turystycznego, rekreacyjnego i przyrodniczego Zalewu Włocławskiego dotyczyły tegoroczne warsztaty naukowo-samorządowe poświęcone problematyce wodnej. Spotkanie odbyło się 3 września podczas rejsu statkiem „Marianna” na odcinku Wisły z Płocka do Włocławka. Organizatorami konferencji byli Urząd Marszałkowski oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Kradzionym motorowerem z narkotykami uciekał przed policjantami

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci z Białych Błot zatrzymali bydgoszczanina podejrzanego o kradzież i posiadanie narkotyków. 31-latek uciekał kradzionym motorowerem przed funkcjonariuszami. Podczas pościgu został zatrzymany. Posiadał przy sobie marihuanę. Wstępne badanie wykazało, że był pod wpływem amfetaminy.