joomla templates top joomla templates template joomla

Podjąłem decyzję o starcie w wyborach do senatu - pisze Zbigniew Girzyński

R.Ż/eSerwis.info; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

"Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, po licznych rozmowach podjąłem decyzję o starcie w najbliższych wyborach parlamentarnych jako niezależny kandydat do senatu w okręgu obejmującym Toruń oraz powiaty toruński i chełmiński" - pisze Zbigniew Girzyński na swoim profilu facebook.

Czołowe zderzenie pojazdów w Zakrzewie

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: KMP w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W Zakurzewie 19-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra jadący od strony Radzynia Chełmińskiego w stronę Mełna nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Pojazd zderzył się czołowo z nadjeżdżającym Mercedesem, w wyniku czego 62 letni kierujący nim mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. 19 latek z obrażeniami ciała został przewieziony do grudziądzkiego szpitala. 

To miał być polityczny koniec Janusza Dzięcioła. Ale Centrala dała posłowi zielone światło

Tomasz Węgrzyn/eSerwis. foto: R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

To miał być polityczny koniec Janusza Dzięcioła. Nawet sam zainteresowany pogodził się już z tą myślą, jednak jak się okazuje władze krajowe dają zielone światło mimo sprzeciwu regionalnych działaczy. To, że Janusz Dzięcioł w regionie jest persona non grata dla lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej od czasu wyborów samorządowych, w których mocno narozrabiał – zdaniem działaczy lokalnej PO - nie jest tajemnicą.

Miał w piwnicy prawie pół kilograma narkotyków

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu Policji w Chełmży 26-latek posiadał znaczną ilość środków psychotropowych. Śledczy udowodnili mu również udział w obrocie narkotykami. W jego mieszkaniu zabezpieczyli wagę elektroniczną i kilkanaście tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia. 

Wsparcie dla spółek wodnych

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Tegoroczna suma dotacji Urzędu Marszałkowskiego na remonty i utrzymanie systemów melioracyjnych przez działające w naszym województwie spółki wodne to 1,1 miliona złotych. Wsparcie trafi na realizację 87 takich inwestycji.

Ostre słowa o pośle Lenzu i Szymańskim - "pokazują swoje zasługi podczas gdy czasem nawet nie kiwnęli palcem"

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Biuro Poselskie PiS poseł Jan Krzysztof Ardanowski włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Jan Krzysztof Ardanowski poseł Prawa i Sprawiedliwości posumował swoją kadencję kierując do wyborców ulotkę podsumowującą jego pracę jako parlamentarzysty. W ulotce znajdziemy podsumowanie najważniejszych zdaniem posła wydarzeń mijających czterech lat. Ulotka zawiera również ostre słowa do posłów Platformy Obywatelskiej.

Zatrzymani za krótkotrwałe użycie pojazdu

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Świeccy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o krótkotrwałe użycie pojazdu. Dwóch 19-latków odjechało golfem z Sulnowa, a następnie uszkodzony samochód porzucili w lesie. Pojazd został odzyskany, a amatorzy cudzej rzeczy usłyszeli już zarzuty.

Pełne listy Platformy Obywatelskiej w kujawsko-pomorskim po korekcie Ewy Kopacz

Tomasz Nowak/eSerwis.info; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Wciąż jeszcze trwają spekulacje nad listami Platformy Obywatelskiej, które zostały już skompletowane w całości, ale które nadal mogą ulec zmianie ponieważ podlegają jeszcze zatwierdzeniu  Do końca lipca władze regionalne Platformy Obywatelskiej miały czas na opracowanie i przyjęcie list wyborczych. Powstałe listy zostały skorygowane przez pełniącą obowiązku przewodniczącej Po Ewę Kopacz.

Podejrzani o włamanie trafili do policyjnego aresztu

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Krótko po włamaniu policjanci zatrzymali podejrzanych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Kryminalni ustalają, czy zatrzymane osoby mają na swoim koncie inne przestępstwa. 

Budowa centrum wystawienniczego na ostatniej prostej

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Na jesień zaplanowano pierwsze wydarzenia w powstającym w bydgoskim Myślęcinku nowoczesnym Centrum Targowo-Wystawienniczym. Budowę obiektu umożliwiły środki Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zatrzymany w kilka godzin po rozboju

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Toruński policjant, który zajął się sprawą rozboju bezbłędnie wytypował podejrzewanego. Okazał się nim znany mu dobrze 26-latek, który w ciągu kilku godzin od zgłoszenia został zatrzymany. Jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja czy, a jeśli tak to na jak długo zostanie tymczasowo aresztowany. Z tej racji, że jest recydywistą grozi mu wyższa kara.