joomla templates top joomla templates template joomla

Konwent Marszałków na Dolnym Śląsku

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

We Wrocławiu zakończyły się dziś 3 września dwudniowe obrady Konwentu Marszałków Województw RP. Wśród podejmowanych tematów były między innymi regionalne instrumenty kreowania polityk rozwojowych, rządowa strategia w ochronie zdrowia na najbliższe 7 lat oraz modernizacja szkolnictwa zawodowego. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego reprezentował marszałek Piotr Całbecki.

Rozmowy o potencjale Zalewu Włocławskiego

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Zagospodarowania turystycznego, rekreacyjnego i przyrodniczego Zalewu Włocławskiego dotyczyły tegoroczne warsztaty naukowo-samorządowe poświęcone problematyce wodnej. Spotkanie odbyło się 3 września podczas rejsu statkiem „Marianna” na odcinku Wisły z Płocka do Włocławka. Organizatorami konferencji byli Urząd Marszałkowski oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Kradzionym motorowerem z narkotykami uciekał przed policjantami

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci z Białych Błot zatrzymali bydgoszczanina podejrzanego o kradzież i posiadanie narkotyków. 31-latek uciekał kradzionym motorowerem przed funkcjonariuszami. Podczas pościgu został zatrzymany. Posiadał przy sobie marihuanę. Wstępne badanie wykazało, że był pod wpływem amfetaminy.

Ograniczenie wolności dla kibica po niedzielnym meczu GKMu Grudziądz z KS Toruń

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: KMP w Grudziądzu; fot: R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W trakcie niedzielnego spotkania grudziądzkiego GKMu i zespołu z Torunia jeden z kibiców posiadający środki pirotechniczne wniesione na stadion zaczął je odpalać i rzucać na płytę stadionu. Ten sam kibic rzucił również w stronę ochrony stadionowej plastikowym pojemnikiem na śmieci.

Czołowe zderzenie pojazdów w Zakrzewie

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: KMP w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W Zakurzewie 19-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra jadący od strony Radzynia Chełmińskiego w stronę Mełna nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Pojazd zderzył się czołowo z nadjeżdżającym Mercedesem, w wyniku czego 62 letni kierujący nim mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. 19 latek z obrażeniami ciała został przewieziony do grudziądzkiego szpitala. 

To miał być polityczny koniec Janusza Dzięcioła. Ale Centrala dała posłowi zielone światło

Tomasz Węgrzyn/eSerwis. foto: R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

To miał być polityczny koniec Janusza Dzięcioła. Nawet sam zainteresowany pogodził się już z tą myślą, jednak jak się okazuje władze krajowe dają zielone światło mimo sprzeciwu regionalnych działaczy. To, że Janusz Dzięcioł w regionie jest persona non grata dla lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej od czasu wyborów samorządowych, w których mocno narozrabiał – zdaniem działaczy lokalnej PO - nie jest tajemnicą.

Prawo i Sprawiedliwość nie poprze Zbigniewa Girzyńskiego wystawi własnego kandydata do Senatu

R.Ż/eGrudziadz.pl; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Start Zbigniewa Girzyńskiego to jedna z bardziej zaskakujących decyzji trwającej kampanii wyborczej. Po opuszczeniu szeregów Prawa i Sprawiedliwości w związku z niejasnościami dotyczącymi rozliczeń poselskich, poseł kategorycznie wypowiadał się o swoim kandydowaniu do senatu zaprzeczając, że istnieje taka możliwość.

Funkcjonariuszka służby celnej ranna w trakcie akcji Celników z Grudziądza

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info Służba Celna; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W trakcie akcji Służby Celnej w Grudziądzu została ranna funkcjonariuszka próbująca dostać się do mieszkania, w którym znajdowały się nielegalne papierosy pochodzące z przemytu. Na miejsce do zabarykadowanych w domu kobiety i mężczyzny wezwano policję, a po negocjacji z zabarykadowanymi udało się wejść do mieszkania. 

Otłoczyn 3 i pół dekady po

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W podtoruńskiej Brzozie 19 sierpnia odbyły się uroczyste obchody 35. rocznicy największej w powojennej historii Polski katastrofy kolejowej. 19 sierpnia 1980 roku w wyniku zderzenia rozpędzonych pociągów zginęło 65 osób, dwie kolejne zmarły w wyniku obrażeń. 

Podjąłem decyzję o starcie w wyborach do senatu - pisze Zbigniew Girzyński

R.Ż/eSerwis.info; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

"Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, po licznych rozmowach podjąłem decyzję o starcie w najbliższych wyborach parlamentarnych jako niezależny kandydat do senatu w okręgu obejmującym Toruń oraz powiaty toruński i chełmiński" - pisze Zbigniew Girzyński na swoim profilu facebook.

Pełne listy Platformy Obywatelskiej w kujawsko-pomorskim po korekcie Ewy Kopacz

Tomasz Nowak/eSerwis.info; fot: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Wciąż jeszcze trwają spekulacje nad listami Platformy Obywatelskiej, które zostały już skompletowane w całości, ale które nadal mogą ulec zmianie ponieważ podlegają jeszcze zatwierdzeniu  Do końca lipca władze regionalne Platformy Obywatelskiej miały czas na opracowanie i przyjęcie list wyborczych. Powstałe listy zostały skorygowane przez pełniącą obowiązku przewodniczącej Po Ewę Kopacz.