joomla templates top joomla templates template joomla

Grupa handlarzy narkotyków zatrzymana w Bydgoszczy

KWP Bydgoszcz/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci z Bydgoszczy rozbili grupę handlującą narkotykami. Zatrzymano siedmiu mężczyzn z wieku od 25 do 35 lat, którzy wg policji są związani ze środowiskiem pseudokibiców. Podejrzani są o sprzedaż 23 kg amfetaminy i 30 kg marihuany.

Dziewięć osób w szpitalu. Bójka na zlocie motocyklowym w Chmielnikach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Dziewięć osób trafiło do szpitala po bójce w Chmielnikach w okolicach Bydgoszczy. Odbywał się tam zlot motocyklistów podczas, którego doszło do zajścia. Według świadków, w bójce brało udział kilkadziesiąt osób. - Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni byli wyposażeni w pałki i noże. 

Kierujący autem kierowca przekroczył prędkość o 64 kilometry. Utracił prawo jazdy

R.Ż/eGrudziadz.pl; video: TVN Turbo/x-news; włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 

Kierowca zatrzymany do kontroli drogowej przekroczył prędkość o 64 kilometry, a tym samym "załapał się" na utratę prawo jazdy na trzy miesiące. "Szczęśliwiec" i debiutant, bo jest to pierwszy przypadek taki w Grudziądzu, dokumenty upoważniające do kierowania autem utracił na ul. Paderewskiego.

W sejmikowych ławach zasiadła młodzież z piętnastu szkół naszego regionu

info: Sejmik, fot: Andrzej Goinski włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W środę (10 czerwca) w sejmikowych ławach zasiadła młodzież z piętnastu szkół naszego regionu. Przedstawiciele gimnazjów imienia Jana Pawła II spotkali się na dziecięcej sesji sejmiku, podczas której mogli z bliska poznać pracę radnych województwa.

Pijany kierowca liczył, że przekupi policjantów

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

8 lat więzienia grozi kierowcy, który uciekał przed policyjną kontrolą. Powód uniknięcia spotkania z mundurowymi szybko wyszedł na jaw. Otóż 42-latek był kompletnie pijany, a auto prowadził wbrew sądowemu zakazowi. Żeby tego było mało zatrzymującym go policjantom wręczył 1800 zł, aby zapomnieli o całej sprawie. 

„Nie ma jak u mamy…”

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Specjalny koncert dedykowany wszystkim mamom odbędzie się w sobotę (23 maja) w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. To już szósta odsłona tego corocznego wydarzenia, organizowanego przez marszałka Piotra Całbeckiego z okazji Dnia Matki. 

Porozumienie ws. OSI

Urząd Miejski w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Porozumienie w sprawie współpracy w ramach wdrażania założeń polityki terytorialnej Województwa Kujawsko-Pomorskiego w zakresie Obszaru Strategicznej Interwencji Grudziądza i obszaru powiązanego z nim funkcjonalnie podpisano dziś, tj. 11 czerwca w Radzyniu Chełmińskim.

Zatrzymanie sutenerów na bydgoskiej ulicy

KWP Bydgoszcz/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Bydgoscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o sutenerstwo. Według policji, są członkami zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści z prostytucji oraz handlem narkotykami. Pod ich „opieką” były kobiety trudniące się nierządem w okolicach Bydgoszczy. 

Pijani rodzice i ich nocny spacer z córką

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Rodzice byli tak pijani, że nie zauważyli jak spacerująca z nimi, w środku nocy, 8-letnia córka przewróciła się i dość mocno potłukła. Dorośli jednak nie widzieli w tym nic złego, a policjantom, powiedzieli, aby ci wracali do swoich obowiązków. Funkcjonariusze to właśnie uczynili: zajęli się dziewczynką i jej starszym bratem, pijanych rodziców umieścili w izbie wytrzeźwień, a z interwencji sporządzili materiał dla sądu, który zadecyduje o dalszym losie rodziny.

„Region Nauk Ścisłych” dla rodziny

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Marszałkowski projekt edukacyjny „Region Nauk Ścisłych” dla 1,5 tysiąca uczniów z 50 gimnazjów z Kujaw i Pomorza doceniony w organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP ogólnopolskim konkursie dla samorządów „Dobry Klimat dla Rodziny”. Nasz projekt znalazł się wśród przedsięwzięć nominowanych w kategorii „Wyrównywanie szans edukacyjnych”. Wyniki poznaliśmy podczas piątkowej (15 maja) uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego