joomla templates top joomla templates template joomla

Papierosy i tytoń bez akcyzy

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Wczoraj (04.05.2015r.) podczas przeszukania jednego z garaży w gminie Czernikowo, policjanci z komisariatu w Lubiczu odnaleźli papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ustalili, że 52-latek naraził Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 18.000 złotych z tytułu nie odprowadzonego podatku. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Marszałkowskie wsparcie na kulturę

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Milion złotych przeznaczy w tym roku samorząd województwa na organizację 96 przedsięwzięć propagujących kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Wśród nich są festiwale, przeglądy, koncerty, konkursy i spotkania artystyczne. Zarząd województwa rozdysponował wsparcie w ramach konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych. 

"Zapobiegać-Przetrwać" w Multikinie

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W czwartek (23.04.2015) po raz pierwszy bydgoscy policjanci przeprowadzili ćwiczenia antynapadowe w ramach programu "Zapobiegać-Przetrwać" w Multikinie. Spotkanie zostało zainicjowane w celu wyuczenia umiejętności postępowania w przypadku ataku terrorystycznego i wtargnięcia agresywnego "klienta” na teren kina. 

Strażackie inwestycje w Łubiance i Żninie

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Trwają postępowania przetargowe na budowę centrum szkoleniowego dla strażaków w Łubiance (powiat toruński) oraz nowej jednostki ratowniczo-gaśniczej i siedziby Komendy Powiatowej PSP w Żninie. Na realizację inwestycji trafi prawie 13 milionów złotych wsparcia Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Pamięci ofiar Katynia

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W regionie obchodziliśmy 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W sobotę (25 kwietnia) w kościele Akademickim w Toruniu odbył się koncert „Missa pro defunctis – ofiarom zbrodni katyńskiej”. Podczas niedzielnych (26 kwietnia) uroczystości w Bydgoszczy odbyło się poświęcenie przebudowanego tzw. „Cmentarzyka katyńskiego” przy kościele Świętych Polskich Braci Męczenników. Honorowy patronat nad wydarzeniami objął marszałek Piotr Całbecki.