joomla templates top joomla templates template joomla

Wsparcie dla spółek wodnych

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Tegoroczna suma dotacji Urzędu Marszałkowskiego na remonty i utrzymanie systemów melioracyjnych przez działające w naszym województwie spółki wodne to 1,1 miliona złotych. Wsparcie trafi na realizację 87 takich inwestycji.

Budowa centrum wystawienniczego na ostatniej prostej

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Na jesień zaplanowano pierwsze wydarzenia w powstającym w bydgoskim Myślęcinku nowoczesnym Centrum Targowo-Wystawienniczym. Budowę obiektu umożliwiły środki Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zatrzymany w kilka godzin po rozboju

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Toruński policjant, który zajął się sprawą rozboju bezbłędnie wytypował podejrzewanego. Okazał się nim znany mu dobrze 26-latek, który w ciągu kilku godzin od zgłoszenia został zatrzymany. Jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja czy, a jeśli tak to na jak długo zostanie tymczasowo aresztowany. Z tej racji, że jest recydywistą grozi mu wyższa kara. 

Kujawsko-Pomorskie w „Minecrafcie”: dużo się dzieje

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Już 1 200 osób skorzystało z zaproszenia by dołączyć do nas w wirtualnej przestrzeni „Minecrafta”, popularnej na całym świecie gry online o niekwestionowanych walorach edukacyjnych, kształtującej kreatywność i wyobraźnię. My wykorzystujemy jej możliwości na rzecz promocji województwa. Gry to chleb powszedni

Dziewięć osób w szpitalu. Bójka na zlocie motocyklowym w Chmielnikach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Dziewięć osób trafiło do szpitala po bójce w Chmielnikach w okolicach Bydgoszczy. Odbywał się tam zlot motocyklistów podczas, którego doszło do zajścia. Według świadków, w bójce brało udział kilkadziesiąt osób. - Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni byli wyposażeni w pałki i noże. 

Kierujący autem kierowca przekroczył prędkość o 64 kilometry. Utracił prawo jazdy

R.Ż/eGrudziadz.pl; video: TVN Turbo/x-news; włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 

Kierowca zatrzymany do kontroli drogowej przekroczył prędkość o 64 kilometry, a tym samym "załapał się" na utratę prawo jazdy na trzy miesiące. "Szczęśliwiec" i debiutant, bo jest to pierwszy przypadek taki w Grudziądzu, dokumenty upoważniające do kierowania autem utracił na ul. Paderewskiego.

Ostre słowa o pośle Lenzu i Szymańskim - "pokazują swoje zasługi podczas gdy czasem nawet nie kiwnęli palcem"

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Biuro Poselskie PiS poseł Jan Krzysztof Ardanowski włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Jan Krzysztof Ardanowski poseł Prawa i Sprawiedliwości posumował swoją kadencję kierując do wyborców ulotkę podsumowującą jego pracę jako parlamentarzysty. W ulotce znajdziemy podsumowanie najważniejszych zdaniem posła wydarzeń mijających czterech lat. Ulotka zawiera również ostre słowa do posłów Platformy Obywatelskiej.

Zatrzymani za krótkotrwałe użycie pojazdu

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Świeccy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o krótkotrwałe użycie pojazdu. Dwóch 19-latków odjechało golfem z Sulnowa, a następnie uszkodzony samochód porzucili w lesie. Pojazd został odzyskany, a amatorzy cudzej rzeczy usłyszeli już zarzuty.

Bezpieczniej nad wodą

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad jeziorami i rzekami Kujaw i Pomorza. Urząd Marszałkowski finansuje patrole, dyżury i akcje profilaktyczne WOPR w czasie letnich miesięcy. 

Grupa handlarzy narkotyków zatrzymana w Bydgoszczy

KWP Bydgoszcz/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci z Bydgoszczy rozbili grupę handlującą narkotykami. Zatrzymano siedmiu mężczyzn z wieku od 25 do 35 lat, którzy wg policji są związani ze środowiskiem pseudokibiców. Podejrzani są o sprzedaż 23 kg amfetaminy i 30 kg marihuany.

Porozumienie ws. OSI

Urząd Miejski w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Porozumienie w sprawie współpracy w ramach wdrażania założeń polityki terytorialnej Województwa Kujawsko-Pomorskiego w zakresie Obszaru Strategicznej Interwencji Grudziądza i obszaru powiązanego z nim funkcjonalnie podpisano dziś, tj. 11 czerwca w Radzyniu Chełmińskim.