joomla templates top joomla templates template joomla

25 kg marihuany wartej pół miliona złotych. Tyle mieli przy sobie mieszkańcy Grudziądza

Komenda Policji, Grudziądz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Grudziądzcy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Zgorzelca udaremnili przemyt 25 kg marihuany. Czarnorynkową wartość przejętych narkotyków oszacowano na ponad milion złotych Do zatrzymań doszło w czwartek w Zgorzelcu. 

Zamówił posiłek w barze, ale zamiast zapłacić zwabił ekspedientkę do toalety i ja napadł. Ukradł pieniądze

KWP Bydgoszcz/x-news; youtube/KWPBydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Nieznany sprawca, wszedł do baru gastronomicznego, gdzie zamówił posiłek. Po chwili udał się do łazienki, tam podstępem zwabił 38-letnią pracownicę. Po wejściu kobiety do pomieszczenia, uderzył ją jakimś przedmiotem, a następnie skrępował. Mężczyzna wykorzystując moment, że w lokalu nie było innych klientów, skradł z baru pieniądze i odjechał . 

Rozwój lokalny w rękach mieszkańców

info: Urząd Marszałkowski włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Samorząd województwa uruchamia wyjątkowy w skali Polski mechanizm wspierania rozwoju społeczności lokalnych. Wielomilionową pulą środków z kilku unijnych programów będą dysponować lokalne grupy działania, czyli partnerstwa mieszkańców, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli władz. 

Mikołaj Bogdanowicz został nowym wojewodą kujawsko-pomorskim

R.Ż/eSerwis.info; fot: CIR włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W dniu dzisiejszym premier Beata Szydło powołała nowych wojewodów. Nowym wojewodą kujawsko-pomorskim został 34-letni Mikołaj Bogdanowicz zasiadający drugą kadencję w fotelu wiceburmistrza Kruszwicy. 

Narkotykowej sagi ciąg dalszy

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Włocławscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu miał prawie 200 g amfetaminy. To efekt narkotykowej sprawy, w której dokonano już wcześniej zatrzymania 35-latka. W stosunku do tego mężczyzny zastosowany został już areszt na okres 2 miesięcy. Zatrzymanemu 32-latkowi za posiadanie znacznych ilości narkotyków może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Rezonans w szpitalu w Świeciu

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Nowy Szpital w Świeciu wzbogacił się o nowoczesną aparaturę medyczną, w tym aparat do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Inwestycja, obejmująca także adaptacyjną modernizację pomieszczeń dla pracowni rezonansowej, została sfinansowana z puli naszego RPO 2007-2013. Otwarcie odbyło się 18 listopada z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego.

Zawsze zielono, zawsze niebiesko

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Jeszcze do 5 grudnia w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu można oglądać prace plastyczne na pokonkursowej wystawie „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”. Wśród laureatów międzynarodowych zmagań są podopieczni galerii. Jedną z nich jest sześcioletnia Zofia Kwiatkowska, która otrzymała nagrodę w najmłodszej grupie wiekowej – Na konkurs narysowałam pancernika, był to pomysł dyrektora [Dariusza Delika], ale pracę zrobiłam w całości sama.

Dwaj mieszkańcy Nowego i Grudziądza odpowiedzą za kradzież pojazdu. Mężczyźni wpadli w ręce patrolu z komisariatu w Nowem

info: KWP, Bydgoszcz; fot/video: youtube/KWPBydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Dwaj mieszkańcy Nowego i Grudziądza odpowiedzą za kradzież pojazdu. Mężczyźni wpadli w ręce patrolu z komisariatu w Nowem. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną w nocy z terenu Bydgoszczy skodę octavię. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Nowy wiceminister z list PiS okręgu toruńskiego zajmie się naprawą mediów publicznych

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Kolejna osoba startująca z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńskim została powołana na stanowisko sekretarza stanu. Został nim Krzysztof Czabański wyborcza jedynka listy toruńskiej PiS, poseł, a od czwartku również sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i dziedzictwa Narodowego. Poseł Krzysztof Czabański już przed wyborami informował, że został powołany do misji zreformowania mediów publicznych.

Taryfa wojewódzka: najtańsze bilety w Polsce

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Jednolita, tania, z gwarancją stałej ceny – samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wprowadza taryfę wojewódzką na wszystkich regionalnych połączeniach kolejowych. Zacznie działać od 13 grudnia.

Rada Rozwoju o polityce klimatycznej

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczy dziś (20 listopada) w posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie RP. Spotkanie, które odbywa się na dziesięć dni przed 21. międzynarodową konferencją klimatyczną Paryż 2015, poświęcone jest polityce klimatycznej naszego kraju.