joomla templates top joomla templates template joomla

Nagrody Marszałka za 2017 rok rozdane, otrzymały je nawet placówki medyczne. Ani jedna inicjatywa z Grudziądza nie otrzymała wyróżnienia

włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za rok 2017 popłynęły do osób z Torunia, Bydgoszczy, Włocławka, Nakła, Ciechocinka, Świecie, Rypina i wielu innych miejscowości, ale do nikogo z Grudziądza. Były też nagrody dla placówek medycznych, ale również nie dla tej z Grudziądza. 
 
Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się w poniedziałek 19 czerwca w CKK Jordanki w Toruniu. To nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.
 
- Nasze doroczne wyróżnienia przyznajemy najlepszym z najlepszych – osobom, które swoją aktywnością, zaangażowaniem i codzienną pracą służą rozwojowi naszego regionu w różnych obszarach. Promujemy w ten sposób twórcze, często nowatorskie, przedsięwzięcia warte naśladowania w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
 
 
Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Wśród laureatów są w sumie 23 zasłużone osoby, zespoły i instytucje, wręczono również 46 wyróżnień, a także wyróżnienie specjalne dla Portu Lotniczego Bydgoszcz za wprowadzenie oraz rozwój połączeń z węzłem transportowym we Frankfurcie. Nagrodę za całokształt działalności otrzymała Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis.
 
Wśród nagrodzonych znaleźli się także między innymi: Firma Damix z Rypina, Przedsiębiorstwo „Chemirol” z Mogilna, Fundacja Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, profesor Andrzej Kola, Anna i Adam Filipscy z orkiestrą „Campanella” z Cekcyna, Sławomir Wierzcholski, liderzy zespołów personelu medycznego w Szpitalu Miejskim w Toruniu, Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO-Bydgostia, Fundacja Ducha na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych z Torunia oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.
 
Ceremonię wręczenia nagród w CKK Jordnaki w Toruniu uświetnił występ Magdaleny Chruściel pod kierownictwem muzycznym Adama Lemańczyka. Telewizyjna relacja z uroczystości na antenie TVP Bydgoszcz w niedzielę 25 czerwca o godzinie 19.40.
 
 
- Kategoria: Gospodarka - Damix Sp. z o.o.
- Kategoria: Gospodarka - Adam Marszałek
- Kategoria: Fundusze Unijne - Powiat Włocławski
- Kategoria: Fundusze Unijne Zespół Opieki Zdrowotnej Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brodnicy im. Rafała Czerwiakowskiego
- Kategoria: Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich - Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe ,,Chemirol” Sp. z o.o. z Mogilna
- Kategoria: Innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich - Fundacja Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku
- Kategoria: Innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich - Andrzej Klonecki
- Kategoria: Nauka, badania naukowe, postęp techniczny - Prof. Andrzej Kola
- Kategoria: Edukacja - Anna i Adam Filipscy wraz z orkiestrą „Campanella” z Cekcyna (powiat tucholski)
- Kategoria: Kultura - Sławomir Wierzcholski
- Kategoria: Kultura - Marian Dorawa
- Kategoria: Ochrona zdrowia – od lewej: dr hab. Maciej Słupski oraz  dr n. med. Małgorzata Całbecka, dr n. med. Grzegorz Charliński, Aleksandra Urban (liderzy zespołów personelu medycznego Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu)
- Kategoria: Sport - Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz
- Kategoria: Sport - Team Le Soleil MKS AXEl Toruń, grupa łyżwiarstwa synchronicznego
- Kategoria: Działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka - Fundacja Ducha
- Kategoria: Działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka –  Ewa i Ryszard Kruzińscy
- Kategoria: Działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka – Grzegorz Kaczmarek
- Kategoria: Budowa społeczeństwa obywatelskiego - Wiesława Alichniewicz
- Kategoria: Promocja województwa -  Firma HiFly
- Kategoria: Promocja województwa - Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska
- Kategoria: Całokształ działalności - Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy Capella Bydgostiensis
- Wyróżnienie specjalne - Port Lotniczy Bydgoszcz S.A.
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież