joomla templates top joomla templates template joomla

Jarosław Kaczyński odwiedził region kujawsko-pomorski. W Bydgoszczy spotkał się z członkami Prawa i Sprawiedliwości

Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
W poniedziałek 13 lutego w bydgoskim „Hotelu Pod Orłem” odbyła się zamknięta konferencja członków Prawa i Sprawiedliwości z okręgów nr 4 i nr 5 (Województwo Kujawsko-pomorskie) z udziałem Prezesa PiS dr. Jarosława Kaczyńskiego. 
 
Przed wejściem do hotelu odbył się swoisty protest KOD-u. Jedna, dosłownie jedna osoba stała przed hotelem z karteczką z napisem „KOD”; wkrótce po przyjeździe prezesa Kaczyńskiego osoba ta wsiadła do tramwaju na ulicy Gdańskiej i protest zakończył się. Konferencję poprowadzili:  pełnomocnik PiS okręgu nr 4 (bydgoskiego) poseł dr Tomasz Latos oraz pełnomocnik PiS okręgu nr 5 (toruńskiego) wiceminister Marzenna Drab. Obecni byli także parlamentarzyści PiS z naszego województwa i ponad 300 członków PiS z całego województwa. 
 
 
Prezes Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu apelował do zebranych o dobre wykorzystanie najbliższych 20 miesięcy, tyle bowiem trwać będą przygotowania do wyborów samorządowych. Trzeba zorganizować szkolenia i krok po kroku dobrze przygotować kampanię samorządową. Mamy 47% poparcia, a mimo to będzie jeden wielki krzyk, dynamizacja oporu przeciwko nam. I teraz wszystko zależy od tego, czy potrafimy się zmobilizować. Prezes Kaczyński nakreślił plan przygotowań do wyborów, ale także zadania Partii i Rządu w zakresie reformy służby zdrowia, reformy oświaty i sądownictwa. Stwierdził, że potrzeba co najmniej 8 – 12 lat, aby te zmiany były skuteczne.
 
W trakcie dyskusji Jan Jóźków z Książek k/Wąbrzeźna proponował wzmocnić nadzór wojewody nad burmistrzami, nad  samorządami. Prezes Kaczyński potwierdził, że „jest to wielkie zadanie, jakie stoi przed nami”. Małgorzata Taranowicz z komitetu PiS Grudziądz-ziemski dopytywała, czy program „500+” mógłby objąć również pierwsze dziecko w rodzinie. Prezes odparł, że jest to obecnie sugestia całej opozycji, ale niestety, budżet Państwa nie wytrzyma takich wydatków, jest to niemożliwe. 
 
Radny Sejmiku Marek Hildebrandt z Brodnicy zgłosił problem ogromnego zadłużenia niektórych samorządów, jako przykłady przytoczył 200-milionowe lub 500-milionowe zadłużenia Brodnicy i Grudziądza. Wobec tak wielkiego zadłużenia buduje się kosztem 400 mln szpital w Toruniu ! Jarosław Kaczyński przypomniał, że województwo bydgoskie, a szczególnie Grudziądz należy do „czerwonych” na mapie Polski, a nasza Partia nie może wzmacniać konfliktu zewnętrznego ani wewnętrznego. Rady miejskie są kompletnie bezradne, w Brodnicy i w innych miastach jest wiele patologii. Zadłużenie ponad 400 milionów to rzecz straszna, to wręcz sprawa kryminalna!  
 
Na zakończenie Kaczyński potwierdził wcześniejsze zapowiedzi, że w ciągu najbliższych miesięcy będzie odwiedzał wszystkie byłe miasta wojewódzkie; w naszym regionie należy więc spodziewać się jego wizyty we Włocławku i w Toruniu. Zapewnił także zebranych o rychłym powrocie Premier Beaty Szydło ze szpitala.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież