joomla templates top joomla templates template joomla

Funkcjonariusze Urzędów Celnych uprzedzali o kontrolach właścicieli automatów do gier biorąc za to pieniądze. Prokuratura zarzuca udział w zorganizowanej grupie

włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Prokuratura Okręgowa w Toruniu prowadzi śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się organizowaniem gier losowych na automatach bez zezwolenia właściwych organów.
 
W jego toku zatrzymano 8 osób, w tym Pawła Ch., który stał na czele tej grupy oraz funkcjonariuszy Urzędów Celnych – Artura S. w Ciechanowie i Marcina E. w Toruniu. 
 
Ci ostatni, w zamian za korzyści majątkowe w postaci pieniędzy, przekazywali członkom grupy informacje stanowiące tajemnicę służbową o planowanych kontrolach funkcjonariuszy Urzędów Celnych w miejscach, gdzie urządzane lub prowadzone były gry losowe na automatach. 
 
 
W trakcie przeszukań ujawniono i zabezpieczono obszerną dokumentację, dużą ilość automatów do gier, nośniki elektroniczne, a także pojazdy używane przez podejrzanych i znaczne kwoty pieniędzy. 
 
Wczoraj, Sąd Rejonowy w Toruniu, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy Pawła Ch. oraz Artura S. 
 
Natomiast wobec pozostałych członków grupy przestępczej: Bartłomieja Ś., Juliusza S., Macieja S., Tomasza Sz. oraz Łukasza S. prokurator zastosował środki zapobiegawcze o chara­kterze wolnościowym - dozory Policji i poręczenia majątkowe.