joomla templates top joomla templates template joomla

Mariana D. grudziądzkiego gwałciciela zatrzymali delegowani do służby w Policji Metropolitalnej Miasta londynu funkcjonariusze Polskiej Policji

T.N./eSerwis.info; info: KGP włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Funkcjonariusze polskiej Policji, delegowani do służby w Policji Metropolitalnej Miasta Londyn przyczynili się do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania 68-letniego Mariana D., poszukiwanego listem gończym przez Komendę Miejską Policji w Grudziądzu za dokonanie szeregu przestępstw seksualnych na terenie Polski. 
 
Polscy policjanci, współpracując m.in. z brytyjską Agencją ds. Zwalczania Poważnej Przestępczości Zorganizowanej oraz Policją Hrabstwa Lancashire uzyskali informacje o miejscu pobytu Mariana D., a następnie wspólnie z kolegami brytyjskimi podjęli działania, zmierzające do szybkiego zatrzymania poszukiwanego Polaka. 
 
 
 
Ostatecznie Marian D. został zatrzymany w porcie Heysham w zachodniej Anglii, podczas podróży promem z wyspy Man. Obecnie trwają procedury, związane z realizacją Europejskiego Nakazu Aresztowania. 
 
W ramach polsko-brytyjskiego projektu NEXUS funkcjonariusze polskiej Policji, reprezentujący przede wszystkim pion kryminalny są delegowani do służby w Policji Metropolitarnej Miasta Londyn, aby wspierać kolegów z Wielkiej Brytanii w zwalczaniu różnego rodzaju przestępczości. Projekt NEXUS rozpoczął się w październiku 2012 roku. W szczególności chodzi o współpracę w zakresie zwalczania przestępczości zorganizowanej, handlu ludźmi, poszukiwania osób oraz wymianę informacji policyjnych. 
 
Obecnie realizowana jest już trzecia edycja projektu, której zakończenie przewidziane jest w marcu 2017 roku. W ciągu pięciu lat do Londynu delegowano łącznie ponad dwudziestu funkcjonariuszy polskiej Policji. 
 
Strona brytyjska, biorąc pod uwagę profesjonalizm oraz wysoką skuteczność pracy naszych funkcjonariuszy zwróciła się już do kierownictwa polskiej Policji z oficjalnym wnioskiem o uruchomienie kolejnej, czwartej edycji projektu NEXUS w latach 2017-2019.
 
Policjanci z Polski, delegowani do Wielkiej Brytanii, przyczynili się m.in. do wykrycia sprawców zabójstw, zgwałceń, kradzieży pojazdów oraz do zatrzymania wielu osób, poszukiwanych na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, etc. 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież