joomla templates top joomla templates template joomla

Orzeczenie sądu w sprawie wypadku na przejeździe kolejowym w Pniawite, gdzie zginęło dwoje dzieci. Odrzucono zażalenie Urzędu Transportu Kolejowego

T.W./eSerwis.info; info: Prokuratura, Toruń, info TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 
Sąd Rejonowy w Chełmnie, w dniu 22 marca 2017 r., rozpoznał zażalenie Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie na postanowienie Prokuratora Rejonowego w Chełmnie z dnia 30 listopada 2016 r. o umorzeniu śledztwa w sprawie sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym na przejeździe kolejowym na linii 207 Toruń Wschodni – Malbork szlaku Kornatowo – Grudziądz Mniszek w Pniewitem w okresie do czerwca 2015 r.
 
Sąd w całości podzielił argumenty wyrażone przez prokuratora, nie uwzględnił zażalenia i utrzymał zaskarżone orzeczenie w mocy. Prokuratura nie prowadzi już żadnych postępowań związanych z tym przejazdem. 
 
 
 
Przypomnieć należy, że rozstrzygniecie chełmińskiej prokuratury - umorzenie na podstawie - wskazujące na odpowiedzialność Kamili O. z tytułu spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym na tym przejeździe w dniu 3 czerwca 2015 r. również zostało prawomocnie zakończone.
 
W wypadku zginęło dwoje dzieci w zderzeniu samochodu z szynobusem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między stacjami Kornatowo a Grudziądz Mniszek.
 
Początkowo kobieta, która straciła dwójkę dzieci w wypadku na przejeździe kolejowym, usłyszała zarzuty dot. spowodowania wypadku.
 
Kobieta wcześniej miesiącami bezskutecznie walczyła o sygnalizację świetlną na niebezpiecznym przejeździe.
 
{media load=media,id=4581,width=640,align=center,display=inline}
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież