joomla templates top joomla templates template joomla

FOTOGRAFICZNE KLIMATY CZĘSTOCHOWY po raz SZÓSTY!

czestochowa.pl ; Łukasz Stacherczak włącz . Opublikowano w Częstochowa wiadomości

altWłaśnie wystartowała kolejna edycja Konkursu Fotograficznego „Klimaty Częstochowy”. Możecie już myśleć którymi fotografiami chcecie się pochwalić w 6. edycji konkursu. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 października

Mamy nadzieję, że kolejny raz Konkurs ściągnie rzeszę profesjonalnych fotografów, fotoamatorów oraz miłośników fotografowania. Ideą konkursu jest ukazanie współczesnych walorów architektonicznych, kulturowych, przyrodniczych i turystycznych miasta. Zależy nam na pozyskaniu i prezentacji fotografii obrazujących zainteresowanie przejawami życia społecznego, kulturalnego i sportowego. Mile widziane jest niebanalne potraktowanie „miejskich klimatów”, w których głównym motywem jest człowiek i to, co go otacza. Nie musisz być profesjonalnym fotografem, bo konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujących. Wystarczy aparat i odrobina pasji, aby wygrać główną nagrodę w konkursie.

Główna zasada jest taka, że przesłane na Konkurs zdjęcia, muszą być wykonane w Częstochowie. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach: „Fotografia Klimatyczna” oraz – uwaga, tu nastąpiła zmiana - „Fotografia Reporterska”. Jak rok temu, w obu kategoriach przyznane zostaną trzy równorzędne nagrody. Wyłoniona zostanie także najlepsza fotografia i to ona otrzyma tytuł Grand Prix. Łączna pula nagród w 6. edycji konkursu „Klimaty Częstochowy” to aż 6000 zł!

Pokonkursowa wystawa „Klimatów Częstochowy” towarzyszyć będzie - tradycyjnie już - wystawie prac Ogólnopolskiego Konkursu „Grand Press Photo” w Częstochowie.

Na Wasze fotografie czekamy do 10 października. Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu odbędzie się 4 listopada 2011 roku. Zatem do dzieła!

Konkurs „Klimaty Częstochowy” wpisał się w krajobraz miejskich imprez sześć lat temu. Od 2006 roku jurorzy „Klimatów” obejrzeli ponad 3000 fotografii. Wśród oceniających byli do tej pory: Tomasz Tomaszewski, Maciej Nabrdalik, Grzegorz Skowronek, Leszek Pilichowski, Marcin Stawiarz, Piotr Dłubak, Janusz Mielczarek, Marcin Szpądrowski. Laureaci poprzednich edycji konkursu odnoszą fotograficzne sukcesy w Polsce i na świecie.

O zasadach udziału w konkursie przeczytasz na stronie klimatyczestochowy.pl Autor: Łukasz Stacherczak