joomla templates top joomla templates template joomla

Powołano Radę Społeczną Szpitala. Zasiadają w niej osoby, które nie potrafiły zapobiec katastrofie finansowej

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Powołano Radę Społeczną Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego z siedzibą w Grudziądzu. Miała ona być świeża i gotowa stawić czoła kryzysowi jaki zastanie. Nadal jednak zasiadają w niej radni, którzy dali się „oszukać” dyrektorowi Markowi Nowakowi jak to sami określili

Radny Marek Totleben traci mandat radnego. Możliwe, że będzie musiał zwrócić nienależnie pobrane diety. Sprawa jednak może trafić do sądu

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Radny Marek Totleben traci mandat radnego jego miejsce w radzie zajmie Eugeniusz Piasecki wieloletni radny wcześniejszych kadencji. Decyzja wojewody po wielu miesiącach wymiany korespondencji i niepozbawieniu radnego przez Radę Miejską Grudziądza mandatu staje się faktem. 

Finał konkursu „Metamorfoza podwórek”

info: Urząd Miejski Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Finał ogólnopolskiego konkursu pt. „Metamorfoza podwórek”, który zorganizowało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami odbył się w miniony piątek, 8 lipca. W spotkaniu podsumowującym przedsięwzięcie udział wziął m.in. Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, Prezes MPGN Zenon Różycki oraz członkowie komisji, która oceniała nadesłane prace. 

Prezydent Malinowski otrzymał od Rady absolutorium pomimo negatywnej opinii RIO, która zablokowała finansowanie miasta przez BGK i inne instytucje

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Prezydent Robert Malinowski otrzymał od Rady Miejskiej absolutorium za wykonanie budżetu na 2015 rok. 2 Radnych Platformy Obywatelskiej się wstrzymało reszta głosowało za absolutorium. Do radnych Po dołączył radny SLD Łukasz Kowarowski, który również zagłosował „za”. 

Udało się po kilku miesiącach na Rynku Głównym w Grudziądzu zamieścić rozkład jazdy

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Trwało to kilka miesięcy, ale wreszcie udało się na Rynku Głównym w Grudziądzu zawiesić rozkład jazdy tramwajów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy aż dwukrotnie napisali do naszej redakcji zamiejscowi podróżni, ale także mieszkańcy, zdziwieni tym, że przy przystanku tramwajowym - na Rynku Głównym w Grudziądzu - nie ma rozkładu jazdy.

Prezydent miał otrzymać zgodę na sprzedaż mniejszościowych udziałów w spółach bez pytania o zgodę radnych

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej według Biuletynu Informacji Publicznej miała pojawić się uchwała zezwalająca prezydentowi Grudziądza na sprzedaż udziałów w spółkach, w których miasto ma mniej niż 25% udziałów - bez pytania Radnych o zgodę. Taką spółką jest np. GTBS. 

Grudziądz odwiedził Zastępca Sekretarza Komitetu Komunistycznej Partii Chin w Nanning

info: Urząd Miejski Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

W ramach odbywanej wizyty w Europie przedstawiciele naszego miasta partnerskiego Nanning zawitali również na kilkanaście godzin do Grudziądza. Z delegacją spotkali się m.in. Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Marek Nowak oraz Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Małgorzata Sadowska-Rodziewicz. 

Podziękowania dla dyrektorów odchodzących na emeryturę

info: Urząd Miejski Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski podziękował 6 dyrektorom szkół, którzy odchodzą w tym roku na emeryturę. W spotkaniu udział wziął także Naczelnik Wydziału Edukacji Andrzej Cherek. - Właśnie kończy się dla Państwa czas trudnej i pełnej wyrzeczeń, ale jakże satysfakcjonującej pracy nauczyciela i dyrektora szkoły, a zaczyna się czas zasłużonego wypoczynku. 

Konwent Prezydentów o edukacji

info: Urząd Miejski Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

W imieniu Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego wiceprezydent Marek Sikora wczoraj, tj. 15 czerwca uczestniczył w Konwencie Prezydentów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Spotkanie zorganizowano we Włocławku. 

Dwa dodatkowe projekty Budżetu Obywatelskiego załapały się na realizację. Tak więc będzie to razem 20 projektów

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: googe włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

2 dodatkowe zadania zostaną zrealizowane ze środków Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego - „Budowa parkingu osiedlowego przy ul. Żeromskiego na terenie ZSO 4” - wnioskodawca Piotr Rohde i „Wykonanie bezpiecznego podłoża na terenie placu zabaw przy ul. Legionów/Dąbrówki” - wnioskodawca Kazimierz Górski.