joomla templates top joomla templates template joomla

Pojemniki na surowce wtórne zmieniły swoją szatę graficzną. Miasto wydatkowało na ten cel 11 tys. złotych

info: Urząd Miejski Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

9 pojemników na surowce wtórne zmieniło szatę graficzną. Do segregacji odpadów zachęcają mieszkańców postacie z komiksów. Opracowanie nowej wersji layotu zlecił grudziądzkiej artystce Magdzie Jodko Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

Źle zaparkujesz rower? Straż Miejska może Ci go odholować i pobrać za to opłatę. Sprawdź stawki

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Usunięcie źle zaparkowanego roweru może nas sporo kosztować. Radni uchwalą stawki na kolejny rok, za usunięcie i przechowywanie dla rowerów będzie to 105 zł i 16 zł za każdą kolejną dobę. Źle zaparkowany pojazd w centrum miasta, Straż Miejska za pośrednictwem odpowiedniej firmy ma prawo, a czasem wręcz obowiązek odholować na specjalny parking. 

W Parku Miejskim zostaną uzupełnione brakujące rośliny. Pojawią się nowe róże, hortensje, magnolie, cisy, łącznie 7 tys. sztuk

info: Urząd Miejski, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl; fot: Urząd Miejski włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Łącznie nawet ok. 7 tys. roślin zostanie nasadzonych tej jesieni na terenie zrewitalizowanej części Parku Miejskiego. Pojawią się m.in. cisy, magnolie, róże, różaneczniki, żywotniki, hortensje, graby, tawuły, klony, runianki japońskie i kolcosiły. 

Nawet 70% Polaków chce likwidacji gimnazjów. Innego zdania są grudziądzcy radni Platformy Obywatelskiej. Napisali list do Minister Edukacji w tej sprawie

R.Ż/eSerwis.info; mapa: google włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Grudziądzcy radni Joanna Iwanowska, Edyta Ogonowska, Piotr Jezierski, Paweł Napolski i Mariusz Żebrowski wysłali list do Minister Edukacji Anny Zalewskiej, w którym „z ogromnym niepokojem patrzą na podejmowane przez Panią Minister działania mające na celu rewolucyjną zmianę systemu edukacji”. 

Radni zapomnieli spytać UMK czy jest zainteresowane Collegium Medicum w Grudziądzu. Uchwałę podjęto z pominięciem opinii Uniwersytetu - twierdzi Iwona Michałek

R.Ż/eSerwis.info; fot: Gerard Szukay/eReporter24.pl; Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Grudziądzcy radni wystosowali apel do władz UMK w sprawie powstania w Grudziądzu  oddziału Collegium Medicum UMK. Problem tylko w tym, że zapomnieli zapytać samego zainteresowanego czy to jest w ogóle możliwe – twierdzi posłanka Polski Razem Iwona Michałek.

Grudziądz zdobył 1. miejsce w rankingu „Wydatki ze środków unijnych na projekty społeczne”

info: Urząd Miejski Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Grudziądz zdobył 1. miejsce w rankingu „Wydatki ze środków unijnych na projekty społeczne” w kategorii miasta grodzkie. Dyplom w imieniu Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego odebrał podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach wiceprezydent Marek Sikora.

Kierownik Stanu Cywilnego w Grudziądzu pożegnał się z pracą. Naruszył obowiązki prcownicze

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski w dniu wczorajszym - 5 października - podjął decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę z dotychczasowym Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Tomaszem Wołowskim. Zwolnienie z pracy nastąpiło w trybie art. 52 Kodeksu Pracy wskutek ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych. 

Połowa schodów do Ratusza już udostępniona interesantom. Druga część przechodzi badania konserwatorskie

T.N./eSerwis.info; info: Urząd Miasta Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Otwarto schody do Urzędu Miejskiego od ul. Ratuszowej. Wejście do obiektu od dziś, tj. 30 sierpnia możliwe jest schodami od strony pomnika „Ułana z dziewczyną” oraz nadal przez dziedziniec. Zakończyła się rewitalizacja schodów wejściowych do budynku z wyłączeniem zakresu w obrębie nowo odkrytych murów.