joomla templates top joomla templates template joomla

Szpital „ucieka przed toporem komornika” jak mówią politycy? Miał oddać w styczniu 1,5 miliona GPP. Jest już luty, a całości pożyczki nie oddano. Skąd pieniądze?

R.Ż/eSerwis.info; fot: Gerard Szukay/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

W grudniu zeszłego roku Regionalnemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu zabrakło pieniędzy na pensje dla personelu. Ratunkiem była pożyczka z Grudziądzkiego Parku Przemysłowego w wysokości 1,5 miliona złotych. 

Robert Malinowski nie wystartuje już w kolejnych wyborach na prezydenta Grudziądza mimo, że jak sam uważa czuje się na siłach umysłowych. Nowa reforma na to nie zezwoli?

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Robert Malinowski nie wystartuje już w kolejnych wyborach na prezydenta Grudziądza mimo, że jak sam uważa czuje się na siłach umysłowych i fizycznych. Nowa reforma na to nie zezwoli. Czy będzie miał godnego następcę? 

Nie ma to jak "udogodnienia". Kiedyś wystarczyło wrzucić monetę, wstawić bilet za wycieraczkę. Teraz będzie nowocześniej, ale czy praktyczniej?

R.Ż/eSerwis.info; info/foto: Urząd Miasta włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

40 parkomatów znajdujących się w Strefie Płatnego Parkowania zostanie wymienionych na nowe. Urządzenia będą działać od 1 lutego br. O nowych usługach i parkomatach w Strefie Płatnego Parkowania poinformowali dziennikarzy.

Uczniowie ZSO nr 3 na Strzemięcinie będą mogli sobie teraz pobiegać. Nowa bieżnia lekko atletyczna w ramach GBO

T.N./eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 na Strzemięcinie dziś, tj. 4 stycznia otwarto bieżnię lekkoatletyczną. Inwestycję o wartości 122 214 zł zrealizowano z Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. W oficjalnym przekazaniu obiektu do użytkowania udział wziął m.in. Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, dyrektor ZSO nr 3 Ewa Gawrział, Marcin Gwara, który złożył wniosek do GBO oraz uczniowie. 

Wigilijne spotkanie z dyrektorami szkół w grudziądzkim Ratuszu

info: Urząd Miejski Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski podczas spotkania wigilijnego złożył życzenia świąteczne dyrektorom grudziądzkich placówek oświatowych. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Goszka, radne: Joanna Iwanowska i Edyta Ogonowska, Prezes ZNP w Grudziądzu Róża Lewandowska, a także dyrektorzy szkół. 

23 stycznia Grudziądz powrócił w granice Polski

T.N./eSerwis.info; info/foto: Urząd Miasta, Grudziądz; fot galeria: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

23 stycznia 1920 r. dla grudziądzan zakończyła się wojna, a miasto powróciło do Macierzy. Dziś w 97. rocznicę tych wydarzeń odbyły się uroczystości patriotyczne. Obchody rozpoczęły się już wczoraj, tj. 22 stycznia koncertem Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis w Muzeum. 

Na pomoc zbłąkanemu zwierzęciu pospieszli Strażnicy Miejscy. Łabędź zgubił się i nie mógł opuścić prywatnego terenu

T.N./eSerwis.info; info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

W poniedziałek, 9 stycznia do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie o łabędziu, znajdującym się na terenie jednej z grudziądzkich posesji. Na miejsce udał się Patrol Ekologiczny. Ustalono, iż łabędź przebywał na niewielkim ogrodzonym terenie za budynkiem gospodarczym, należącym do przedsiębiorstwa. 

Według urzędu powody rodzinne i osobiste, zdaniem opozycji odejście skarbniczki to "całkowity rozpad struktur urzędu", dowód na "finansową upadłość miasta"

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

W oficjalnym komunikacie dotyczącym odejścia grudziądzkiej skarbniczki dowiadujemy się, że powodem jej odejścia były „osobiste powody i sprawy rodzinne”. Joanna Łukawska pełniła funkcję skarbnika Grudziądza nieco ponad rok, od września 2015 roku. 

Kolejne etapy budowy hali sportowej w Mniszku. Powstała konstrukcja dachu

T.N./eSerwis.info; info: Urząd Miejski, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Zamontowano już stalową konstrukcję dachu pomiędzy budowaną halą sportową a budynkiem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mniszku. Wykonawca - firma Krupiński - wykonała także ściany zewnętrzne i wewnętrzne hali, łącznika i klatek schodowych wraz z podciągiem żelbetowym w poziomie oparcia stalowej konstrukcji dachu. 

Pięciu nauczycieli odebrało akt potwierdzający uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego

info: Urząd Miejski Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski wręczył 5 osobom akt potwierdzający uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego. W spotkaniu udział wziął także Naczelnik Wydziału Edukacji Andrzej Cherek. Egzaminy zdawał nauczyciel przedmiotów artystycznych, zawodowych, edukacji wczesnoszkolnej, świetlicy i języka angielskiego oraz logopeda.