joomla templates top joomla templates template joomla

1 liga: zwycięstwo Cracovii, pierwsza porażka Piwoszy

gksolimpia.com.

W zaległym meczu inauguracyjnej kolejki I ligi piłkarskiej Cracovia Kraków pokonała w Nowej Hucie występujących w roli gospodarzy piłkarzy Okocimskiego Brzesko 2:0 (0:0). W innym zaległym spotkaniu rozegranym w środę Termalica Bruk-Bet Nieciecza na wyjeździe rozbiła Polonię Bytom 3:0 (1:0).

Mecz - który rozegrano na stadionie Hutnika Nowa Huta – nie odbył się w pierwotnym terminie (5 sierpnia) ze względu na pojedynek 1/16 finału Pucharu Polski Okocimskiego z Legią Warszawa (0:4).

Nie odbył on się w Brzesku, gdyż na początku sierpnia wydawało się, że na tamtejszym stadionie nie będą mogły odbywać się 1-ligowe mecze. Co prawda obiekt jest już przystosowany do rozgrywana spotkań na tym poziomie, ale decyzji o przeniesieniu pojedynku z Cracovią do Nowej Huty już nie zmieniono.

Okocimski Brzesko - Cracovia Kraków 0:2 (0:0) Bramki: Bartłomiej Dudzic (50), Łukasz Zejdler (57) Żółte kartki: Tomasz Ogar, Konrad Wieczorek, Wojciech Wojcieszyński - Rok Straus, Sławomir Szeliga. Czerwona kartka za drugą żółtą: Bartłomiej Dudzic (90) Sędzia: Rafał Greń (Rzeszów) Widzów 2200.

W innym zaległym spotkaniu rozegranym w środę Termalica Bruk-Bet Nieciecza na wyjeździe rozbiła Polonię Bytom 3:0 (1:0).

Polonia Bytom - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:3 (0:1) Bramki: Jakub Biskup (45-głową), Dariusz Pawlusiński (61), Andrzej Rybski (84). Żółte kartki: Martin Baran - Karol Piątek, Jakub Biskup, Michał Nalepa Sędzia: Łukasz Szczech (Białystok) Widzów 1696.