joomla templates top joomla templates template joomla

Festiwal upadków w Grudziądzu, półfinał MMPPK – Grudziądz.

Tego można było się spodziewać, że awans do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych wywalczy Unibax Toruń. Ale pewną niespodzianką jest awans UKS Żaki Taczanów. Na pewno wielkim zawodem dla fanów w Grudziądzu jest fakt, iż ich drużyna zajęła dopiero 3. miejsce i nie udało się im wywalczyć awansu do finału, który odbędzie się w Rybniku.
Jak można było sie spodziewać walki w tych zawodach było jak na lekarstwo. Więcej było upadków niż mijanek na trasie. W inauguracyjnym biegu ekipa podopiecznych Jana Ząbika pokonała Lotos Wybrzeże Gdańsk 4:2.

Pierwszą z nielicznych mijanek mogliśmy zobaczyć w biegu trzecim, kiedy to drużyna gospodarzy wystartowała najlepiej spod taśmy. Pierwszy jechał Artur Mroczka i czekał na swojego młodszego kolegę Marcina Podlaszewskiego. Ten jednak nie zdołał utrzymać drugiego miejsca i dość łatwo wyprzedził go Michał Łopaczewski. W ten sposób osamotniony pilanin przywiózł dwa oczka. Kolejną i chyba już jedną z ostatnich mijanek na torze mogliśmy zobaczyć w następnym wyścigu. Jadącego na pierwszej pozycji Macieja Piaszczyńskiego wyprzedza młody gdańszczanin Damian Sperz. Dzięki czemu Lotos Gdańsk wygrywa ten bieg 4:2 z UKS Żaki Taczanów.

W gonitwie 5. zrobiło się dość ciasno w pierwszym łuku i nie starczyło miejsca dla Kacpera Gomólskiego, który położył motocykl na torze. W powtórce jednak para z Torunia nie dała żadnych szans ekipie z Gniezna pokonując ich 5:1. Odsłona do biegu siódmego i kolejny upadek na pierwszym wirażu. Tym razem nie starczyło miejsca dla zawodnika gospodarzy Marcina Podlaszewskiego. W powtórzonym biegu najszybszym okazał się Artur Mroczka przed Piaszczyńskim i Bartoszem Szymurą. Daleko za stawką rywali Podlaszewski.
Do dosyć groźnego wypadku doszło w biegu 11. Zawodnik grudziądzkiego GTŻ-u Artur Mroczka zaspał na starcie i próbował dogonić rywali z Gdańska. Bardzo szybko wyprzedził Damiana Sperza, natomiast ciągłymi atakami próbował wydrzeć trzy oczka Cyprianowi Szymko. Na jednym z łuku zahaczył o tylne koło gdańszczanina i upadł z całym impetem na tor. Dość długo młody wychowanek z Grudziądza nie podnosił się z toru. Jednak chwilę później wstał i udał się o własnych siłach do parku maszyn. Z powtórki został wykluczony, a osamotniony młody Piotr Tabaka nie miał najmniejszych szans z zawodnikami z Gdańska.

Do kolejnego groźnie wyglądającego upadku doszło w gonitwie 14. Jadący na ostatnim miejscu młodziutki Łukasz Sówka zawodnik KM Ostrów, nie opanował motocykla u upadł na tor. Upadek wyglądał dosyć groźnie i Łukasz długo nie podnosił się z toru. Na szczęście wstał o własnych siłach i zszedł do parkingu. Jednak z dalszej części zawodów się wycofał. W następnym biegu prowadzący Damian Sperz, wpadł w dziurę i nie opanował motocykla upadając na tor. W powtórce jechała tylko dwójka zawodników. Michał Łopaczewski oraz Cyprian Szymko. Jednak ten pierwszy okazał się lepszy. Natomiast pech Sperza nie opuszczał. Zawodnik Lotosu Gdańsk pewnie jechał po trzy punkty, gdy nagłe motor odmówił mu posłuszeństwa i musiał zjechać na murawę stadionu.
Całe zawody wygrał Unibax Toruń z dorobkiem 25 punktów. Drugą lokatę zajęli zawodnicy UKS Żaki Taczanów: 20 punktów, którzy również wywalczyli awans do finału. Tuz za premiowana dwójką sklasyfikowali się zawodnicy GTŻ-u Grudziądz: 18 punktów.
 

Unibax Toruń: 25 punktów
 

3. Mateusz Lampkowski (1,3,2*,1,1*,3)11+2

4. Damian Celmer(3,2*,3,3,2,1) 14+1
16. Kamil Pulczyński


UKS Żaki Taczanów: 20 punktów


13. Maciej Piaszczyński (2,1*,2*2*,2,w) 9+3
14. Bartosz Szymura (0,2,3,3,1,2) 11
21.


Lotos Gdańsk: 19 punktów


1. Damian Sperz (2,3,3,2*,w,d) 10+1
2. Cyprian Szymko (0,1,1,3,2,2) 9 punktów
15. Dariusz Rybakowski


GTŻ Grudziądz: 18 punktów


11. Artur Mroczka (3,3,w,2,3,3) 14
12. Piotr Tabaka (-,-,1,1,-,1) 3
20. Marcin Podlaszewski (1,0,0) 1


Start Gniezno: 16 punktów


5. Kacper Gomólski (3,1,2,3,3,1) 13
6. Marcel Kajzer(-,-,-,d,0,3) 3
17. Marcin Wawrzyniak (0,0,0)


KM Ostrów: 14 punktów


7. Łukasz Sówka (1*,1,0,w,w,-) 2+1
8. Emil Idziorek (2,2,1,1,3,3) 12
18.


KS Speedway Polonia Piła: 13 punktów


9. Michał Łopaczewski (2,3,1,2,3,2) 13
10.
19.
 

Wyścig po wyścigu:


1: Celmer, Sperz, Lampkowski, Szymko
2: Gomólski, Idziorek, Sówka, Wawrzyniak
3: Mroczka, Łopaczewski, Podlaszewski
4: Sperz, Piaszczyński, Szymko, Szymura
5: Lampkowski, Celmer, Gomólski, Wawrzyniak
6: Łopaczewski, Idziorek, Sówka
7: Mroczka, Szymura, Piaszczyński, Podlaszewski
8: Sperz, Gomólski, Szymko, Wawrzyniak
9: Celmer, Lampkowski, Idziorek, Sówka
10: Szymura, Piaszczyński, Łopaczewski
11: Szymko, Sperz, Tabaka, Mroczka (w/su)
12: Celmer, Łopaczewski, Pulczyński
13: Gomólski, Mroczka, Tabaka, Kajzer (d)
14: Szymura, Paszczyński, Idziorek, Sówka (w)
15: Łopaczewski, Szymko, Sperz (w)
16: Mroczka, Celmer, Lampkowski, Podlaszewski
17: Gomólski, Piaszczyński, Szymura, Kajzer
18: Idziorek, Sperz, Szymko (d), Sówka (w)
19: Lampkowski, Szymura, Celmer, Piaszczyński (w)
20: Kajzer, Łopaczewski, Gomólski
21: Mroczka, Idziorek, Tabaka