joomla templates top joomla templates template joomla

GTŻ Grudziądz - RKM ROW Rybnik (zapowiedź)

Już w najbliższą niedzielę tj. 28 czerwca, odbędzie się dziesiąta kolejka I ligi. W pierwszym meczu obu ekip, to rybniczanie okazali się lepsi od GTŻ-u Grudziądz, wygrywając 58:34. Jednak wtedy nie było kontuzjowanego Olivera Allena. 

Ostatnio podopieczni Adama Pawliczka spisują się poniżej oczekiwań. Dlatego wzmocnili się Pawłem Hlibem. Czy będzie to udany transfer rybniczan? Tego dowiemy się już w niedzielę. W ostatniej kolejce niespodziewanie Rybnik doznał porażki na własnym stadionie z Lokomotiv Daugavpils 40:50. Słabo spisuje się wracający po kontuzji Ronnie Jamroży, który w przegranym meczu z Łotyszami uzbierał tylko 4 oczka. Jedynym mocnym punktem zespołu był Mariusz Węgrzyk zdobywca 16 punktów. Rybniczanie po udanym początku sezonu, teraz notują na prawdę bardzo słabe wyniki. Ostatnia wygrana RKM-u, to właśnie ta z GTŻ-em Grudziądz na własnym obiekcie. To było w V kolejce, 10. maja. Cztery porażki z rzędu mogą dać dużo do myślenia. Dlatego goście do Grudziądza przyjadą z nastawieniem, żeby te spotkanie wygrać i zgarnąć trzy oczka. Tym bardziej, że przez ostatnie lata RKM ROW Rybnik, czuł się bardzo dobrze na grudziądzkim owalu.

Natomiast GTŻ Grudziądz jest w coraz gorszej sytuacji w tabeli. Po dziewięciu rozegranych kolejkach, grudziądzanie są na ostatnim miejscu z dorobkiem sześciu oczek. Oczekiwania przed sezonem były inne, miała być walka w play-offach. Jeżeli grudziądzanie marzą jeszcze o pierwszej szóstce, muszą te spotkanie wygrać. Niestety bardzo znikoma szansa jest na zgarnięcie punktu bonusowego. Na pewno pewnym punktem w zespole Roberta Kempińskiego jest Anglik Oliver Allen. Powrócił on po kontuzji i pokazał w ostatnim meczu w Ostrowie, że nie zapomniał jak się jeździ na żużlu. Jednak po czterech swoich startach zaczął odczuwać ból w kontuzjowanej nodze i już więcej razy nie zobaczyliśmy go na torze. Jednak 10 oczek robi wrażenie. W wyśmienitej formie jest ostatnio Rory Schlein, najlepszym przykładem na to jest fakt, iż w Ostrowie uzbierał aż 17 punktów! Natomiast niepewna jest forma Mateja Ferjana, który w ostatnim spotkaniu zaprezentował się bardzo poniżej oczekiwań. Słoweniec chciał bardzo dobrze zaprezentować się w Ostrowie... chyba jednak, aż za bardzo. Miejmy nadzieję, że to było tylko wypadek przy pracy. Niewiadomą są występy polskich zawodników z Grudziądza. W tym sezonie są oni bardzo nie równi. W awizowanym składzie jest po raz kolejny Paweł Staszek. Czy ujrzymy go w niedzielę? Czy znowu włodarze GTŻ-u zastosują za niego zastępstwo zawodnika?


Emocji w niedzielę na stadionie miejskim przy ul. Hallera 4. na pewno nie zabraknie. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 18:00. Serdecznie zapraszamy!


Awizowane składy:


RKM ROW Rybnik


1. Mariusz Węgrzyk
2. Paweł Hlib
3. Denis Gizatulin,
4. Rafał Fleger
5. Ronnie Jamroży
6. Sławomir Pyszny
 


GTŻ Grudziądz


9. Matej Ferjan,
10. Paweł Staszek
11. Oliver Allen
12. Eric Andersson
13. Rory Schlein,
14. Artur Mroczka

Początek spotkania: 18:00
Bilety:
Normalny: 20 zł
Ulgowy: 15 zł (do lat 18. za okazaniem legitymacji szkolnej)
Program: 5 zł