joomla templates top joomla templates template joomla

KM Lazur Ostrów – GTŻ Grudziądz

Już w najbliższą niedzielę grudziądzcy zawodnicy udadzą się do Ostrowa, by tam powalczyć o jak najlepszy rezultat. Do składu GTŻ-u wraca po kontuzji Oliver Allen, który  w środowe przedpołudnie trenował na grudziądzkim owalu. Wtedy Anglik potwierdził swój udział w niedzielnych zawodach.


Przypomnijmy, iż GTŻ Grudziądz wygrał u siebie z KM Lazur Ostrów zaledwie 45:44! O bonus będzie bardzo ciężko. Jeśli podopieczni Roberta Kempińskiego marzą o bonusie, muszą po prostu wygrać spotkanie w Ostrowie. Zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych. Pewnym punktem drużyny będzie na pewno Słoweniec, Matej Ferjan. Zawodnik ten w każdym meczu, czy to u siebie, czy na wyjeździe przywozi okazałą ilość ‘oczek’. Kolejnym mocnym, a zarazem nie wiadomym punktem ekipy popularnego ‘Kempesa’ może być Rory Schlein. Ten natomiast jeździ w ‘kratkę’. Najlepszym przykładem jest fakt, iż mecz z Ostrowem to właśnie on wygrał dla Grudziądza. Wyprzedzając na ostatnich metrach Karola Ząbika. Natomiast w ostatnim meczu z Tarnowem przegrał wraz z Arturem Mroczką, aż trzy biegi po 1:5.

Żółto-niebiescy fani znad Wisły mogą być spokojni o formę Kamila Brzozowskiego, który ostatnimi czasami jeździ na prawdę coraz lepiej. Zdobycz punktowa w ostatnim spotkaniu, nie odzwierciedla walki na torze. Jedną z niewiadomych jest na pewno występ Pawła Staszka. Jedyny mecz jaki wyszedł popularnemu ‘Stachowi’, to konfrontacja z PSŻ-em Poznań, gdzie zdobył 10+2 pkt. Równie dożo będzie zależało od postawy grudziądzkich juniorów, Artura Mroczki oraz Kevina Woelberta. Obydwoje nic wielkiego w tym sezonie jeszcze nie zaprezentowali, może już najwyższy czas? Do składu powraca po kontuzji Oliver Allen. Jeśli nie zgubił formy poprzez kontuzji może być bardzo mocnym ogniwem w ekipie gości.

Natomiast ekipa gospodarzy, będzie walczyła o zwycięstwo i to jak najwyższe. Mają oni do udowodnienia, że to tylko wypadek przy pracy, że zajmują tak odległe miejsce w ligowej tabeli. Po ośmiu dotychczas rozegranych spotkaniach, KMO zajmuje ostatnia lokatę z dorobkiem 5. dużych ‘oczek’. Najgroźniejszym dla ekipy z Grudziądza będzie mody Karol Ząbik, który wspaniale sobie radzi w pierwszej lidze. Niewiadomą jest Chris Harris, który naprzemian notuje lepsze z gorszymi wynikami. We wczorajszym spotkaniu w Coventry uzbierał 7 punktów w czterech startach. Poważnym osłabieniem będzie brak w tym meczu Daniela Nermarka, który doznał kontuzji w lidze Szwedzkiej. Za niego może być stosowane ‘zastępstwo zawodnika’.
Jak widać zapowiadają się bardzo ciekawe zawody w Ostrowie. Obie ekipy będą chciały wygrać, tym bardziej, że kto wygra w tym meczu inkasuje 3 duże punkty! Tak więc życzymy powodzenia naszej grudziądzkiej drużynie!
 

GTŻ Grudziądz:


1. Matej Ferjan
2. Paweł Staszek
3. Oliver Allen
4. Kamil Brzozowski
5. Rory Schlein
6. Artur Mroczka
7. Kevin Woelbert


KM Lazur Ostrów:


9. Adrian Gomólski
10. Daniel King
11. Robert Miśkowiak
12. Chris Harris
13. Karol Ząbik
14. Patryk Kociemba
15. Nicolai Klindt
16. Mariusz Staszewski