joomla templates top joomla templates template joomla

Michał Łabędzki: Olimpia ma duży potencjał

gksolimpia.com .

altMichał Łabędzki przyszedł do Grudziądza z ŁKS-u Łódź. W swojej karierze ma ponad 150. występów w Ekstraklasie. Jest to niewątpliwie duże wzmocnienie Olimpii w formacji obronnej. Michała zapytaliśmy m.in. o to, co zaważyło o tym, że wybrał właśnie Nasz Klub i jaki moment w swojej karierze wspomina najmilej.

Bartosz Pogan: Do Grudziądza przyszedłeś z ŁKS-u Łódź. Co zadecydowało o tym, że zdecydowałeś się na taki krok i co miało na to największy wpływ?

Michał Łabędzki: Przede wszystkim bardzo dużo dobrego słyszałem o grudziądzkim Klubie. W drużynie występuje dużo znanych i doświadczonych zawodników. Z pewnością Olimpia ma duży potencjał i tę kadrę stać na dobry wynik w sezonie. Uważam, że możemy wspólnie, jako drużyna dużo osiągnąć. Zaaklimatyzowałem się bardzo szybko i co najważniejsze atmosfera w drużynie jest bardzo dobra.

Odbyłeś już kilkanaście treningów z nowym zespołem jak i zagrałeś w pierwszych meczach sparingowych. Jakie są Twoje pierwsze wrażenia?

- Tak ja wspomniałem w drużynie panuje duży potencjał. Wszystko jednak zweryfikuje liga. Nie można wyciągać pochopnych wniosków z meczów kontrolnych. Wszyscy trenujemy po to, by było jak najlepiej. Wrażenia są jak najbardziej pozytywne.

Masz ponad 150 występów w Ekstraklasie. Jaki sezon i w jakim Klubie wspominasz najchętniej?
- Najchętniej wspominam swój okres gry w Łodzi. Tam tak naprawdę uczyłem się piłki na najwyższym poziomie. Chętnie wracam także do swojego pobyty w Górniku Łęczna. Tam strzeliłem swoje pierwsze bramki w Ekstraklasie.

Z jakimi nadziejami przyszedłeś do Grudziądza? Na co stać Twoim zdaniem obecną drużynę w drugim sezonie na zapleczu Ekstraklasy?

- Nadzieje zawsze są u mnie takie same. Niezależnie w jakim gram Klubie, zawsze wychodzę na boisko po to aby wygrać. Nie inaczej będzie w Olimpii. W każdym spotkaniu będziemy grać o 3. punkty. Na co nas stać? Na pewno wszyscy wiemy o tym, że możemy grać dobrze w piłkę. Moim zdaniem stać nas na lepsze miejsce niż to które drużyna zajęła w ub. sezonie. Po pierwszych meczach będziemy mądrzejsi i wtedy będę mógł więcej powiedzieć. Na chwilę obecną ciężko pracujemy, a za kilka dni wyjeżdżamy już na obóz.
foto: CyfraSport