joomla templates top joomla templates template joomla

MKS Grudziądz zremisował z AZS UWM Olsztyn

Piłkarze ręczni MKS-u Grudziądz zremisowali z AZS UWM Olsztyn 27:27 (14:12). Tym samym grudziądzanie wzbogacili się o cenny punkt w tabeli II ligi grupy 2.
Faworytem sobotniego pojedynku byli goście, ale nasi zawodnicy zapowiadali już przed meczem walkę o każdy metr boiska. Tak też było w rzeczywistości.

Grudziądzanie rozpoczęli w defensywie 5:1, z wysuniętym obrońcą był Mateusz Nalaskowski, a podopieczni Karola Adamowicza mieli sporo problemów ze sforsowaniem miejscowej obrony. MKS skutecznie neutralizował także poczynania najlepszego zawodnika gości Radosława Dzieniszewskiego (zdobywca 10 bramek )

Gra była wyrównana, z lekką przewagą gospodarzy. Do szatni podopieczni Sylwestra Ziółkowskiego schodzili z dwubramkową zaliczką i wcale nie było widać różnicy obu zespołów, jaka istnieje w tabeli.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko odrobili straty, a nawet wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Na szczęście, zawodnicy MKS-u nie załamali się takim obrotem sprawy. Nadal toczyli wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem.

W ataku prym wiedli Mateusz Orłowski, dobrze kilka razy do kontry pobiegł Paweł Kruszewski ( jak się okazało grał ze złamanym palcem), a skuteczną zmianę na środku rozegrania dał Michał Kozłowski. Nieźle funkcjonowała grudziądzka obrona, w której już tradycyjnie brylował Tomasz Kakowski. Miejscowi próbowali różnych ustawień, czasami wyłączając nawet dwóch zawodników gości. W bramce skutecznymi interwencjami popisywał się Sylwester Szewczyk i Maciej Ziółkowski.

Mimo to olsztynianie, głównie za sprawą Dzieniszewskiego i Mirosława Ośki kontrolowali przebieg pojedynku, osiągając na dziesięć minut przed końcem nawet trzy bramkowe prowadzenie. MKS walczył jednak dzielnie w obronie, wygarniając ważne piłki przyjezdnym. W końcówce to grudziądzanie mieli nawet szansę na odniesienie zwycięstwa, ale w ostatniej akcji meczu rzutem z drugiej linii pomylił się Orłowski i spotkanie zakończyło się remisem.

- Jestem zadowolony z postawy zawodników - ocenia Sylwester Ziółkowski, trener MKS-u. - Wywalczyliśmy ten cenny remis z liderem rozgrywek. Moi podopieczni zagrali z dużym zaangażowaniem i mamy się z czego cieszyć.

Słowa uznania padły także z drugiej strony.
- To MKS miał piłkę meczową, a zawody naprawdę mogły się podobać - podsumowuje Sebastian Witczak, kierownik AZS UWM Olsztyn. - Cieszymy się z remisu, bo było bardzo trudno osiągnąć taki rezultat.

Olsztynianie nadal utrzymali fotel lidera rozgrywek II ligi, ale nad drugim AZS UKW Bydgoszcz mają już tylko punkt przewagi.

Bramki i skład :
Ziółkowski Maciej; Szewczyk Sylwester; Ziółkowski Dawid - Bieniek-1;Brzeziński; Stobbe; Nalaskowski-1; Kakowski-4; Fleming; Orłowski-8; Kruszewski-6; Kozłowski Michał - 5; Kozłowski Marek-1; Saramak; Stawicki-1; Tarkowski

Następne spotkanie grudziądzanie rozegrają 03.marca o godz. 18.00 z wiceliderem
AZS UKW Bydgoszcz, serdecznie zapraszamy.