joomla templates top joomla templates template joomla

Olimpia Grudziądz-Dolcan Ząbki zapowiedź

gksolimpia.com.

Jeszcze każdy ma w głowie szał radości po niedzielnej wygranej z Lechem Poznań w Pucharze Polski, a już nas czekają kolejne emocje, tym razem ligowe. Na stadionie przy ulicy Piłsudskiego Olimpia będzie podejmować Dolcan Ząbki.

Dolcan Sport Ząbki, bo taka jest pełna nazwa klubu, powstał w roku 1922, czyli tym samym, co nasz rywal z minionej niedzieli. Barwy tej drużyny są biało-czerwono-granatowe. Największymi sukcesami klubu z miasta, które leży w aglomeracji Warszawskiej, jest awans do I ligi w sezonie 2007/2008 oraz gra w sezonie 2009/2010 w 1/8 Pucharu Polski, gdzie Dolcan przegrał 3:4 z Koroną Kielce.

Ząbki, to niespełna 30 tysięczne miasto, położone w aglomeracji Warszawskiej, około 10 kilometrów od centrum Warszawy. W mieście działają 3 szkoły podstawowe oraz 2 gimnazja. Stadion, należący do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach zlokalizowany jest przy ulicy Słowackiego 21. Pojemność obiektu to 2100 osób. Na stadionie brak oświetlenia.

Dolcan Ząbki w zeszłym sezonie występował razem z nami na zapleczu Ekstraklasy. „Sportowcy” zajęli 13. miejsce gromadząc łącznie 39 punktów. Pierwszy pojedynek pomiędzy klubem z Grudziądza, a drużyną z Ząbek odbył się na stadionie Olimpii 29 października 2011 roku. Goście okazali się lepsi, pokonując biało-zielonych 0:2. Bramki zdobyli Łukasz Sierpina oraz Grzegorz Piesio. W rundzie rewanżowej Dolcan podobnie jak Olimpia okazał się gościnny, ulegając 0:3. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Paul Grischock oraz jedno trafienie dołożył obecny zastępca pierwszego trenera, Hubert Kościukiewicz.

Tegoroczne rozgrywki w wykonaniu Dolcanu Ząbki
Puchar Polski dla graczy z Ząbek nie rozpoczął się tak udanie, jak dla Grudziądzan. Przegrali oni bowiem już w 1. rundzie z niżej notowaną Miedzią Legnica 2:1. Za to start rozgrywek ligowych był bardziej udany, ponieważ Dolcan wygrał na wyjeździe 1:2 ze Stomilem Olsztyn.

Kolejna wygrana Olimpii?
Dolcan Ząbki nie jest tak renomowanym przeciwnikiem, jak Lech Poznań, jednak porażka Grudziądzan w pierwszym meczu ligowym oraz gra przed własną publicznością na pewno zmotywuje graczy Olimpii do walki o 3 punkty. Dolcan po odpadnięciu z Pucharu Polski za wszelką cenę będzie chciał walczyć o jak najwyższą pozycję w tabeli ligowej, także emocji na pewno nie zabraknie. Pamiętajcie, środa, godzina 17:00. Nikogo nie może zabraknąć!