joomla templates top joomla templates template joomla

Olimpia - ŁKS: zapowiedź

gksolimpia.com.

altKolejne emocje ligowe przed nami. Tym razem na stadion w Grudziądzu zawita spadkowicz z Ekstraklasy, ŁKS Łódź.

Łódzki Klub Sportowy został założony przed ponad stu laty. Drużyna, w której herbie widnieje biel i czerwień, jest dobrze znana każdemu znawcy piłki nożnej w Polsce. Łodzianie w swojej długiej historii zdobyli 2 tytuły Mistrza Polski oraz raz triumfowali w Pucharze Polski. Niestety, lata świetności drużyny minęły i teraz klub borykając się z problemami finansowymi gra raz w Ekstraklasie, a raz w I lidze.

ŁKS w tym sezonie
Obecny sezon rozpoczął się dla Łodzian udanie, ponieważ wygrali oni w Katowicach z tamtejszym GKS-em 1:2. Dla ŁKS-u bramki strzelali Michal Farkas i Paweł Sasin. Drugi mecz to porażka z beniaminkiem, Stomilem Olsztyn, na własnym stadionie 0:2. Kolejne ligowe spotkanie, to wyjazd do Ząbek. Tam padł remis 1:1.

Puchar Polski piłkarze z Łodzi rozpoczęli od 1/16 finału. W tej fazie trafili na Górnik Wałbrzych, który na co dzień występuje w II lidze zachodniej. Drugoligowcy, którzy teoretycznie byli słabsi w tej walce, pokonali Łodzian i cieszyli się z awansu do 1/8 finału. Teraz, w walce o ćwierćfinał, zmierzą się z naszą Olimpią.

Zeszły sezon
ŁKS w zeszłym sezonie walczył o utrzymanie w Ekstraklasie. Niestety, zadanie nie zostało wykonane i z 24. punktami na koncie Łodzianie opuścili szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej.

Transfery
Przed sezonem zmienił się sztab szkoleniowy ŁKS-u. Przyszedł nowy trener. Skład również przeszedł gruntowny remont. Klub opuściło aż dwudziestu czterech zawodników, a przyszło trzynastu piłkarzy. Trzech zawodników (Marcin Łabędzki, Marcin Smoliński i Robert Szczot) trafiło w tym okienku transferowym z ŁKS-u do Olimpii.

Kontuzje
Tomasz Asensky w sobotnim spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z Grzegorza Gebauera, który przed spotkaniem z Polonią Bytom doznał kontuzji kolana oraz z Roberta Szczota, który musi przejść operację barku.

Sobotni mecz
Sobotnie spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Oba zespoły zdobyły jak na razie po 4 punkty i chciałyby dołożyć kolejne oczka do ligowej tabeli. Olimpia, po wygranej w Bytomiu, będzie chciała pokazać się jak najlepiej przed własną publicznością i wygrać spotkanie. Łodzianie, po remisie w Ząbkach, chcieliby teraz zdobyć komplet punktów. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Początek w sobotę, o godzinie 17:00.

BILETY - informacje na temat biletów pod tym adresem