joomla templates top joomla templates template joomla

Olimpia remisuje z Widzewem!

gksolimpia.com.

altW rozegranym w Łodzi, na stadionie Widzewa meczu sparingowym, Olimpia Grudziądz zremisowała z gospodarzami 1:1 Gola dla naszego zespołu strzelił Piotr Ruszkul, po podaniu Adama Cieślińskiego.

Spotkanie w pierwszych minutach toczyło się głównie w środkowej strefie boiska. Obie ekipy nie stwarzały klarownych sytuacji bramkowych. W 18. minucie dobrą akcję zainicjował Szczot, który podał precyzyjnie do Ruszkula, a ten uderzył minimalnie nad poprzeczką.

Gospodarze natomiast najdogodniejszą sytuację stworzyli w 25. minucie, kiedy to nasz zespół od utraty gola uratowała poprzeczka. Olimpia coraz śmielej atakowała, czego konsekwencją była bramka strzelona w 38 minucie. Cieśliński kapitalnie obsłużył Ruszkula, podając futbolówkę na 14. metr od bramki strzeżonej przez Mielcarza i precyzyjnym uderzeniem popularny „Rusek” otworzył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli doprowadzić do remisu, ale znakomitą interwencją w sytuacji sam na sam popisał się Osiecki. Ostatecznie pierwsza odsłona meczu zakończyła się prowadzeniem podopiecznych Tomasza Asenskiego 1:0.

Drugie 45. minut to akcje ofensywne z jednej i drugiej strony. Zarówno goście jak i gospodarze stwarzali sobie sytuacje do strzelenia bramki. W 59. minucie, Grischok z rzutu rożnego idealnie dośrodkował na głowę Cieślińskiego, którego uderzenie bardzo dobrze obronił golkiper Widzewa.

W 73. minucie powinno być 2:0 dla Olimpii. Znakomicie w pole karne piłkę wrzucił Smoliński, ta spadła prosto pod nogi wprowadzonego w drugiej połowie Biernata, który z 6. metrów trafił w bramkarza. Jak mówi piłkarskie przysłowie „nie wykorzystane sytuacje się mszczą”. Nie inaczej było też tym razem. Na 17 minut przed końcem meczu Widzew wyrównał. Ładną indywidualną akcją w polu karnym popisał się Mariusz Rybicki, jego strzał zablokował obrońca gości. Do piłki dopadł jednak Łukasz Broź, który nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem strzałem po ziemi z bliskiej odległości Michała Wróbla.

Po bramce dla Widzewa gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i tym samym wynik meczu nie uległ zmianie.

Był to z pewnością pożyteczny test-mecz dla Olimpii. Gra kontrolna z drużyną występującą w Ekstraklasie, pozwoli racjonalnie ocenić formę i umiejętności poszczególnych zawodników.

Widzew Łódź – Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1)
Bramki:
0:1 Ruszkul (37.)
1:1 Broź (74.)

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz (46 Miloš Dragojević) - Łukasz Broź, Hachem Abbès, Milan Anđelkovič, Jakub Bartkowski - Adrian Pietrowski (46 Piotr Kulpaka), Krystian Nowak (61 Emerson Carvalho), Radosław Bartoszewicz, Marcin Kaczmarek, Mariusz Rybicki - Mehdi Ben Dhifallah (46 Sebastian Radzio).

Olimpia Grudziądz: Daniel Osiecki (46 Michał Wróbel) - Grzegorz Gebauer (46 zawodnik testowany II), Michał Łabędzki, zawodnik testowany (46 Marcin Staniek, 70 Marcin Biernat), Marcin Woźniak (46 Dawid Abramowicz) - Dariusz Gawęcki, Dariusz Kłus (46 Adrian Frańczak), Robert Szczot (46 Jakub Cieciura), Maciej Rogalski (46 Paul Grischok), Piotr Ruszkul (46 Marcin Smoliński) - Adam Cieśliński (70 Piotr Ruszkul).