joomla templates top joomla templates template joomla

PSŻ Poznań – GTŻ Grudziądz

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się zaległe spotkanie pomiędzy ‘Skorpionami’ z Poznania a GTŻ-em Grudziądz. Mecz zaplanowano na godzinę 17:00. Wcześniej działacze GTŻ-u chcieli przełożyć  owe spotkanie ze względu na występy naszych dwóch zawodników (Rory Schlein i Edward Kennett) w DPŚ. Ostatecznie konfrontacja odbędzie się zgodnie z planem 12 lipca.


Do Poznania podopieczni Roberta Kempińskiego jadą ze swoim nowym nabytkiem – Edwardem Kennettem. O tego zawodnika już na początku sezonu ubiegało się kilka zespołów w tym ekstra ligowa Polonia Bydgoszcz! Zawodnik jednak nie chciał startować w Polskiej Ekstraklasie. Ostatecznie ‘tonący’ GTŻ przekonał Anglika i udało się podpisać z nim umowę na starty w I lidze. Jeśli grudziądzanie myślą jeszcze o pierwszej szóstce muszą bynajmniej wywieść z Poznania punkt bonusowy. Jednakże zawodnicy jak i działaczce jadą z nastawieniem, aby ten mecz wygrać i zgarnąć trzy ‘oczka’! Gdyby tak się stało humory w Grudziądzu byłyby na pewno o wiele lepsze przed spotkaniem u siebie z Rzeszowem.


Kibice mogą odetchnąć z ulgą jeśli chodzi i zdrowie Mateja Ferjana. Przypomnijmy, iż startował on w łotewskim Dauvgapils i zanotował upadem. Następnie wycofał  się z zawodów. Jednak ‘Ferry’ czuje się dobrze i już wczoraj startował w Szwedzkiej Elitserien. Goście są przygotowani na grząski tor. Na szczęście nasi obcokrajowcy radzą sobie lepiej na wyjazdach niż na własnym torze. Dlatego tu pojawia się szansa na wygranie tego spotkania.


Gospodarze wystąpią w swoim optymalnym składzie bez żadnych rewolucji. Warto podkreślić, że klub z Poznania jest jednym w pierwszej lidze, który występuje w krajowym zestawieniu. Mimo teoretycznie słabego składu ‘Skorpiony’ znajdują się na 5. miejscu  z dorobkiem 9. ‘oczek’. Na pewno podopieczni Zbigniewa Jądera będą stawiać spory opór. Są oni bardzo silną i zgraną ekipą na własnym stadionie. Przypomnijmy, że PSŻ przegrał w Grudziądzu 38:54. Ciężko będzie im zgarnąć bonus, tym bardziej, że goście przyjeżdżają zmotywowani i z ‘nożem na gardle’, oraz z poważnym wzmocnieniem w postaci Edwarda Kennatta.


GTŻ Grudziądz:


1. Matej Ferjan
2. Paweł Staszek
3. Oliver Allen
4. Edward Kennett
5. Rory Schlein
6. Artur Mroczka


PSŻ Poznań:


9. Mateusz Szczepaniak
10. Zbigniew Suchecki
11. Norbert Kościuch
12. Daniel Pytel
13. Rafał Trojanowski
14. Grzegorz Stróżyk


Początek o godzinie 17:00
Ceny biletów:
- bilet normalny - 20 PLN
- bilet ulgowy - 14 PLN uprawnieni: kobiety, młodzież szkół ponadpodstawowych (rocznika 1995 i starsi), studenci, osoby powyżej 65 roku życia
- wstęp wolny - dzieci rocznika 1996 i młodsze, kombatanci
- program - 6 PLN