joomla templates top joomla templates template joomla

Szansa na trzy ‘oczka’. GTŻ Grudziądz – Marma Rzeszów.

Jutro tj. 22 lipca, odbędzie się zaległe spotkanie pomiędzy GTŻ-em Grudziądz a Marmą Hadykówka Rzeszów. Wstępnie mecz miał odbyć się 19 lipca, lecz stan toru nie nadawał się do jazdy. Powtórka zaplanowana jest na godzinę 17:30. Serdecznie zapraszamy!

W ostatniej kolejce Rzeszów rozgromił łotewski Dauvgapils 64:28. Wtedy w ekipie gospodarzy niepokonanym okazał się Mikael Max (Szwecja) zdobywca 14+1, oraz Dawid Lampart również 14+1. Rzeszowianie do Grudziądza przyjeżdżają z nastawieniem, aby wygrać i zgarnąć punkt bonusowy. Jednak żeby to było możliwe goście muszą wygrać aż 11 ‘oczkami’. Zadanie o tyle trudne, że grudziądzki tor jest bardzo specyficzny i trudny technicznie. Na dodatek gospodarze nie mają zamiaru tanio sprzedać skóry!
Podopieczni trenera Roberta Kempińskiego mają ‘nóż na gardle’ i te spotkanie muszą wygrać!

W Grudziądzu nie ma innego scenariusza jak zwycięstwo za trzy punkty! Ta wygrana na pewno pomogłaby grudziądzanom chociaż trochę polepszyć sytuacje w ligowej tabeli. Tym bardziej, że w ostatniej kolejce nasi najwięksi rywale – KM Ostrów oraz Start Gniezno, nie rozegrali swoich spotkań. Dlaczego…? Sędzia zawodów ogłosił iż stan toru nadaje się do jazdy. Natomiast zawodnicy obu ekip nie chcieli wyjechać na tor.

Zdaniem zawodników ściganie się w takich warunkach zagrażałoby ich życiu. Dlatego sędzia nie miał innego wyjścia jak postanowić obustronny walkower! Co za tym idzie obie ekipy nie zdobyły punktów, a utracili -40 małych ‘oczek’. Taka sytuacja daje szansę GTŻ-owi na prześcignięcie ekipy z Ostrowa. Warunkiem jest wygrać z Rzeszowem za trzy ‘oczka’. Cała drużyna jest mocno zmotywowana do tego spotkania. W sobotę zawodnicy odbyli generalny trening wraz z obcokrajowcami. Mocnym punktem GTŻ-u powinien być Matej Ferjan, Oliver Allen oraz nowy nabytek Edward Kennett. Jak wiemy grudziądzanie są bardzo mocni na swoim torze, dlatego zapowiada się ciekawe widowisko, na które już dziś serdecznie zapraszamy!
 

GTŻ Grudziądz:


9. Matej Ferjan
10. Rory Schlein (zz)
11. Oliver Allen
12. Piotr Tabaka
13. Edward Kennett
14. Artur Mroczka


Marma - Hadykówka Rzeszów:


1. Mikael Max
2. Paweł Miesiąc
3. Cameron Woodward
4. Maciej Kuciapa
5. Dawid Stachyra
6. Dawid Lampart


Początek spotkania: 17:00

Bilety:

20 zł - normalny
15 zł - ulgowy (do lat 18 za okazaniem legitymacji szkolnej)
5 zł - program (wydanie rozszerzone 6 stron informacji, czyli 3x więcej czytania niż normalnie)