joomla templates top joomla templates template joomla

W Grudziądzu odbyły się eliminacje w turnieju Real Junior Cup 2012!

Ewa Skalniak.

alt12 i 13 maja w Grudziądzu, przed hipermarketem Real rozegrano mecze eliminacyjne w turnieju Real Junior Cup. W rozgrywkach wzięły udział zespoły, które rywalizowały w 4 kategoriach wiekowych. Drużyny, które wygrały w swoich grupach, wezmą udział w półfinałach, które odbędą się 2 i 3 czerwca.

Real Junior Cup to wyjątkowe sportowe wydarzenie skierowane do dzieci w wieku od 7-12 lat pasjonujących się piłką nożną. Real, jako najbliższy sąsiad, który oferuje wielki wybór produktów w niskich cenach, wspiera również lokalne społeczności i poprzez turniej Real Junior Cup angażuje najmłodszych do aktywności fizycznej.

Mecze rozgrywane były przez dwa dni, na specjalnie do tego przygotowanych boiskach „street soccer”. Drużynom towarzyszyli liczni kibice, którzy zagrzewali zawodników do walki o awans do półfinałów. Dodatkowymi atrakcjami dla wszystkich, którzy kibicowali najmłodszym były: dmuchana zjeżdżalnia, eurotrampolina, karuzela. Goście i uczestnicy turnieju mieli także okazję obejrzenia pojazdu militarnego i przejechać się gokartami na specjalnie przygotowanym torze gokartowym.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach, turnieju eliminacyjnego w Grudziądzu, zostali:
- Dziewczęta z roczników 1999 – 2000 – Drużyna Strzemięcin
- Dziewczęta z roczników 2001 – 2003 – Drużyna Białe Orły
- Chłopcy z roczników 1999 – 2000 – Drużyna Gieksa
- Chłopcy z roczników 2001 – 2003 – Drużyna Strzemięcin

Do następnego etapu, turnieju finałowego, awansują najlepsze drużyny z meczów półfinałowych, które odbędą się 2 i 3 czerwca. Będzie to łącznie 6 zespołów w każdej kategorii. Wielki finał rozgrywek, z udziałem Jerzego Dudka, zaplanowany jest na 9 czerwca w Warszawie. Nagrodami w turnieju są bilety na mecze UEFA Euro 2012™ ufundowane przez firmę Helenic Coca – Cola oraz wiele dodatkowych nagród rzeczowych.