joomla templates top joomla templates template joomla

Wielki sukces osiągnęli zawodnicy MKS Grudziądz

Wielki sukces osiągnęła Kadra Kujawsko – Pomorskiego a wraz z nią zawodnicy MKS Grudziądz – Filip Szwejkowski i Tomasz Prietz, rocznik 1996.
 
W odbywającej się OOM w Tarnowie zdobyli złoty medal i jest to największy sukces naszego województwa jak i klubowy (dwójka zawodników) w finale pokonali Kadrę z Wielkopolski 38 – 30 (22 – 17), tym samym zrewanżowali się za porażkę w grach eliminacyjnych
 
Kadra Kujawsko – Pomorskiego składała się z zawodników MKS Brodnica; Iskry Bydgoszcz oraz MKS Grudziądz a całością kierował trener z Brodnicy Jan Orzech.
 
Nie bez znaczenia a warty odnotowania jest to również sukces klubowy z Grudziądza, do tej pory jako zespół zdobyliśmy jedynie brązowy medal na DMP Młodzieżowców w Płocku w 2009 roku, teraz mamy złotych chłopców.
 
Filip i Tomasz są zdolnymi sportowcami a ponadto uzdolnieni w nauce, co nie zawsze w sporcie wyczynowym idzie w parze, trzeba być dumnymi z tych chłopców, zapracowali na to.
 
Na pewno duże słowa uznania należą się trenerowi Jan Orzech, który potrafił tyle charakterów i indywidualności zmobilizować i zmotywować do gry zespołowej, co jest rzeczą trudną w tak krótkim czasie.
 
Jeżeli chodzi o zawodników MKS Grudziądz, na pewno w tym roku grać będą z zespołem seniorów II ligi, choć dopiero mają 16 lat, będzie to dla nich kolejne wyzwanie w krótkiej karierze sportowej.