joomla templates top joomla templates template joomla

Zapowiedź meczu Start Gniezno – GTŻ Grudziądz

Zapowiedź meczu Start Gniezno – GTŻ Grudziądz
Już w najbliższą niedzielę nasi żużlowcy udadzą się do Gniezna by powalczyć o cenne punkty. Po ostatnim wygranym 55:35 spotkaniu z Rzeszowem, humory w klubie są o niebo lepsze. Jednak do pełni szczęścia potrzebny jest bonus w Gnieźnie, a najlepiej wygrana za trzy ‘oczka’.

Grudziądzanie do Gniezna udają się z nastawieniem na wygraną. Najsilniejszymi punktami drużyny Roberta Kempińskiego będą na pewno: Matej Ferjan, Oliver Allen oraz Edward Kennett. Ten ostatni znakomicie zaprezentował się w ostatnim meczu przeciwko Marmie Rzeszów. Jak obcokrajowcy zrobią swoje i do tego dorzucą coś polscy jeźdźcy, GTŻ stać na przyzwoity wynik. Ostatnio bardzo dobre wyniki notuje Paweł Staszek, oby tym razem nie zawiódł i pokazał się z jak najlepszej strony.

Ekipa gości przystąpi do tego spotkania bez kontuzjowanego Roryego Schleina. W jego miejsce najprawdopodobniej trener będzie stosował ‘zastępstwo zawodnika’. Niestety w składzie również zabraknie Kamila Brzozowskiego, który ma złamaną kostkę, krwiaka na podudziu, oparzoną rękę oraz wstrząs mózgu! Przerwa w jeździe popularnego ‘Brzózki’ potrawa około 5 tygodni. Jego miejsce godnie powinien zastąpić Grzegorz Knapp. W ostatnim meczu Knapp zaprezentował się bardzo dobrze. Widać było u niego chęć walki i rywalizacji. Dużo również będzie zależało od juniorów. W ostatnim czasie było widać poprawę w jeździe grudziądzkich juniorów. Kevin Woelbert oraz Artur Mroczka mają zapewnić cenne punkty, które w ostateczności mogą być na wagę złota.

Pamiętamy o skandalu do jakiego doszło w Ostrowie, gdzie uczestniczył również Start. Dziś już wiemy, że obustronny walkower został podtrzymany, jednak bonus trafił właśnie do Startu Gniezno. Gospodarze cały czas walczą o pierwszą szóstkę tak samo jak Grudziądz. Jednak jak pokonają gości za trzy ‘oczka’ praktycznie będą już pewni pozostania w szóstce. Krzysztof Słaboń, Krzysztof Jabłoński oraz Peter Ljung to motor napędowy Startu. Tor w Gnieźnie jest dość specyficzny i trudny. Przeważnie jest twardo i sucho, podobnie jak do pewnego czasu w Grudziądzu. Jednak czy to pomoże grudziądzanom w odniesieniu pierwszego zwycięstwa na wyjeździe? Tego dowiemy się już w niedzielę. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Awizowane składy:


Start:

9. P. Ljung

10. C. Vissing
11. K. Jabłoński
12. P. Paluch
13. K. Słaboń
14. K. Gomólski


GTŻ:

1. Matej Fe
rjan
2. Rory Schlein
3. Edward Kennett
4. Piotr Tabaka
5. Oliver Allen
6. Artur Mroczka