joomla templates top joomla templates template joomla

Akademia Przedsiębiorcy w Grudziądzu - Major Rocco A. Spencer

Już 9 kwietnia ogólnopolska Akademia Przedsiębiorcy zawita do Grudziądza. Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców poprowadzi major US Army, Rocco A. Spencer. Amerykański wojskowy, który pokaże jak odnosić sukcesy na biznesowym polu walki, dzięki metodom wykorzystywanym w siłach zbrojnych.

Zapisy na warsztaty na stronie internetowej www.akademia-przedsiebiorcy.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorami Akademii Przedsiębiorcy są Bank Zachodni WBK oraz Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych.

 

Major Rocco A. Spencer

 
W Polsce i na świecie armia amerykańska kojarzy się niezwykle pozytywnie. Istnieje etos amerykańskiego żołnierza rozpropagowany dodatkowo przez filmy wojenne z Hollywood. Z czego to wynika? Czy to tylko wielkie budżety i najnowocześniejsze uzbrojenie?
 
Nie. Tu nie chodzi o najnowocześniejsze uzbrojenie, choć ono jest oczywiście ważne. Ten etos to wynik tego, jak jesteśmy szkoleni. Tego, w co wierzymy. To część bycia Amerykaninem.
 
Jakie było Pana najtrudniejsze doświadczenie w armii albo na polu walki?
 
Najtrudniejsze zawsze był wyjazd na wojnę, opuszczanie domu i żegnanie się ze swoimi dziećmi. Natomiast na miejscu, na polu walki zawsze najtrudniejszym doświadczeniem była utrata człowieka z oddziału.
 
Jak ważne w armii są ideały i wartości?
 
Kiedy już przychodzi do rzeczywistej próby i walki, zostają Ci tylko Twoje wartości i ideały.
 
Armia amerykańska kojarzy się też z silnymi więzami między żołnierzami tej samej jednostki. Słynne jest, powtarzane m.in. w wielu filmach  „Nie zostawiamy nikogo”. Czy to rzeczywiście dewiza w US Army. Jak buduje się takie braterstwo? Czy warto budować taki zespół w firmie?
 
„Nigdy nie zostawiamy nikogo” nie jest pustym hasłem. To jest to, czego się uczymy w czasie szkolenia, co mówią otaczający Cię ludzie i tradycje jednostki. To wszystko razem daje Ci poczucie tego, kim jesteś. Budujesz to ciągłym działaniem na maksymalnym poziomie możliwości. Wymaga to czasu, dawania przykładu i budowania zaufania. Tak, takie relacje można i powinno się budować  w każdej organizacji.  
 
W jaki sposób?
 
Można to osiągnąć ciężką pracą, będąc przykładem dla swoich ludzi. Taka więź w grupie, w oddziale rodzi się z czasem. Z upływem czasu rozwija się do takiego stopnia, że członkowie takiej grupy zdobędą się na wszystko, żeby nie zawieść swoich towarzyszy i zrealizować misję.
 
Armia to silne przywództwo, często nieznoszące sprzeciwu. Czy firma nie powinna być zarządzana bardziej demokratycznie?
 
Są chwile, w których po prostu trzeba wydać rozkaz, a on musi być szybko wykonany. W innych momentach i to dzieje się znacznie częściej, trzeba poświęcić trochę czasu, aby Twoi ludzie wiedzieli, co się dzieje i dlaczego muszą zrobić to, czego się od nich oczekuje. Muszą tak samo jak Ty poznać i zrozumieć misję, aby w warunkach presji działać z maksymalną skutecznością. Organizacje ze swojej natury nie są demokratyczne, dlatego właśnie są stanowiska, szczeble zarządzania i inne, często nieformalne hierarchie. Z drugiej jednak strony, budowane przez Ciebie zaufanie pozwala na bycie liderem i przewodzenie ludziom z ich pełnym poparciem. To w tym właśnie tkwi najbardziej wyraźna różnica między byciem liderem, przywódcą, a tylko zarządcą zespołu.
 
Był Pan doradcą dużych amerykańskich firm, między innymi AT&T, a później doradzał Pan polskim przedsiębiorcom. Jakie są Pana zdaniem największe błędy popełniane przez liderów w biznesie?
 
Najpoważniejszym problemem jest to, że jest zbyt wielu menedżerów i zbyt mało liderów. Organizacje słabo lub wcale nie rozumieją istoty przywództwa i nie inwestują w kreowanie liderów w swoich szeregach. W wyniku tego prawdziwi liderzy są rzadkością.
 
Jakie rady będzie Pan dawał uczestnikom warsztatów w ramach Akademii Przedsiębiorcy?
 
Jeżeli chcecie być profesjonalistami i liderami, musicie zrozumieć na czym to polega i nieustannie praktykować te umiejętności. Trzeba obserwować jak najwięcej różnych liderów i wybrać swój własny styl . Jednak przede wszystkim należy zrozumieć, że tytuł „lidera” nadawany jest Wam przez grupę. Nie oczekuję, że będziecie liderami w moim stylu, macie być takimi liderami, jakimi się urodziliście.
 
Dlaczego warto przyjść na spotkanie – jakby Pan krótko „zareklamował” te warsztaty?
 
Zastanówmy się nad tym ostatnim pytaniem. Bycie liderem jest sztuką, czymś co należyw sobie rozwijać , czymś, o czym należy codziennie myśleć.  Te warsztaty to wzór, na podstawie którego można nauczyć się czegoś nowego.To Wy musicie zbudować swój własny model na podstawie innych przywódców, które uda się Wam obserwować. Prawdziwy profesjonalista nie przestaje się uczyć i rozwijać.  Dlatego warto przyjść na moje warsztaty w ramach Akademii Przedsiębiorcy.
 
 
Akademia Przedsiębiorcy jest ogólnopolskim programem dla przedsiębiorców poświęconym praktycznym metodom tworzenia strategii firmy, podnoszenia jej konkurencyjności i budowy zespołu. Na bezpłatnych warsztatach wykładowcami będą wybitni polscy i amerykańscy wojskowi: generał Roman Polko i major Rocco A. Spencer.
W Grudziądzu warsztaty w ramach Akademii Przedsiębiorcy odbędą 9 kwietnia o godzinie 9.30 w Hotelu Rad przy ul. Chełmińskiej 144, 86-300 Grudziądz. Poprowadzi je major U.S. Army Rocco A. Spencer. 
 
Udział przedsiębiorców w bezpłatnych warsztatach jest możliwy po wcześniejszej  rejestracji na stroniewww.akademia-przedsiebiorcy.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Uwaga! Z jednej firmy w warsztatach mogą wziąć udział maksymalnie dwie osoby.