joomla templates top joomla templates template joomla

Aktualny ranking najlepszych lokat bankowych

 
Lokata bankowa jest najbezpieczniejszą i zarazem najbardziej popularną formą oszczędzania. Czym jest lokata bankowa? Jakie są rodzaje lokat bankowych i które lokaty bankowe są obecnie najlepsze?
 
Lokata bankowa jest oprocentowanym depozytem bankowym. Oprocentowanie lokaty, czyli odsetki, to zysk, jaki otrzymuje klient za pozwolenie dysponowania swoimi środkami danemu bankowi. Warto również wiedzieć, że lokaty bankowe są inwestycjami terminowymi i dzielą się na krótkoterminowe do 12 miesięcy oraz długoterminowe – wieloletnie. Im jest dłuższy okres trwania lokaty, tym większy jest zysk. Niekiedy, zakładając lokatę należy spełnić dodatkowe warunki – na przykład założyć konto ROR lub wpłacić z góry ustaloną kwotę.
 
Ranking lokat bankowych - wrzesień 2014
 
W naszym rankingu lokat bankowych wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim zysk, jaki może osiągnąć klient, czyli oprocentowanie lokat. Najpopularniejszymi lokatami, jakie zakładają Polacy, są lokaty trzymiesięczne. A oto pięć najkorzystniejszych propozycji.
 
1. Lokata Happy w Idea Bank to depozyt dla środków od 1000 do 10 000 zł. Lokata Happy zakładana jest na trzy miesiące. Plusem jest to, że klient nie zakłada konta ani innych struktur bankowych. Lokata Happy jest wysoko oprocentowana. Zysk z niej wynosi 5 procent. Lokata Happy jest przeznaczona dla nowych klientów banku. Jeden klient może założyć tylko jedną lokatę.
 
2. Lokata Mobilna Banku Millennium to wysokie oprocentowanie, które wynosi 4,5 procent w skali roku. Minimalną kwotą, jaką trzeba wpłacić, jest tylko 500 zł, maksymalna kwota to 10 000 zł. Oferta dostępna jest dla klientów banku, którzy posiadają konto 360º. Lokatę można założyć wyłącznie online poprzez system bankowości elektronicznej oraz z poziomu aplikacji mobilnej.
 
3. Lokata Bezkarna banku BGŻOptima. Stałe oprocentowanie tej trzymiesięcznej lokaty wynosi 4 procent. Produkt jest przeznaczony dla nowych klientów banku, którzy założą w nim konto ROR. Lokatę można założyć wyłacznie za pomocą systemu bankowości internetowej. Kwota minimalna to 1000 zł, kwota maksymalna wynosi 20 000 zł.
 
4. Bilokata Plus w Meritum Banku posiada wysokie, stałe oprocentowanie, ktore wynosi 4 procent w skali roku. Minimalna kwota, jaką klient może zainwestować wynosi 1000 zł, natomiast ,maksymalna to 500 000 złotych. Lokatę mogą założyć klienci banku, którzy posiadają konto i klienci, którzy konta nie mają, ale środki zdeponują przez internet. Lokata jest dostępna tylko w pakiecie z lokatą na 12 miesięcy oprocentowaną na 3 procent. Środki są inwestowane w proporcjach 50/50.
 
5. Lokata Gra Wstępna, jaką proponuje mBank to lokata posiadająca oprocentowanie w wysokości 4 procent w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł, maksymalna równa się 5 000 zł. Lokata jest przeznaczona dla nowych klientów banku. Wraz z lokatą trzeba otworzyć eKonto.
 
Lokaty bankowe są dobrą inwestycją. A dobra inwestycja to inwestycja bezpieczna. Lokaty zakładane w bankach działających na terenie Polski są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Lepiej więc mieć zysk z pieniędzy zdeponowanych w banku, niż nie mieć nic z funduszy trzymanych w przysłowiowej "skarpecie".
 
Więcej informacji o bezpiecznych metodach oszczędzania przeczytasz na blogu konta-oszczednosciowe.blogspot.com.