joomla templates top joomla templates template joomla

Dlaczego warto ubezpieczyć szyby samochodowe?

 
W zimowych warunkach atmosferycznych zdecydowanie łatwiej jest o pękniętą szybę w naszym samochodzie. Stąd – zwłaszcza w tym niekorzystnym pogodowo okresie – powinniśmy pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia szyb. Ubezpieczenie to znajduje się już zwykle w zakresie ochrony objętej ubezpieczeniem autocasco AC. Jednakże likwidacja szkody z AC spowoduje utratę zniżek za bezszkodową jazdę. Ubezpieczenie szyb natomiast, które możemy dokupić do obowiązkowego OC np. w AXA DIRECT, już takiej utraty nie powoduje.
 
W okresie zimowym najwięcej szkód związanych z uszkodzeniem szyb dotyczy zwłaszcza przedniej części pojazdu. To właśnie szyba czołowa najbardziej narażona jest zarówno na działanie czynników atmosferycznych (np. odpryskujące wraz ze śniegiem i lodem kamienie), jak i na błędy ze strony kierowców (np. rozmrażanie tej szyby gorącym powietrzem z nawiewu lub polewanie jej gorącą wodą).
 
Jaki zakres ochrony?
 
Doubezpieczenie szyb w pakiecie z OC obejmuje swoją ochroną nie tylko wspomnianą wyżej feralną przednią szybę, ale też tylną i szyby boczne (zazwyczaj jednak bez okien dachowych, czyli tzw. szyberdachów). Likwidacja szkody w tym zakresie ubezpieczeniowym dotyczy zniszczeń lub uszkodzeń szyb, które są efektem działania osób trzecich, zjawisk atmosferycznych, zdarzeń drogowych oraz czynników zewnętrznych.
 
Ubezpieczenie Szyb w AXA DIRECT swoim zakresem obejmuje następstwa wypadku, polegające na uszkodzeniu lub zniszczeniu szyb: czołowej, bocznych oraz szyby tylnej. Płacąc niską składkę mamy zagwarantowaną naprawę lub wymianę uszkodzonej szyby. Likwidacja szkody szybowej przebiega szybko i sprawie. Po zgłoszeniu takiej szkody, Klient jest kierowany do konkretnego warsztatu, w którym bezgotówkowo naprawia lub wymienia szybę na nową. Cały proces trwa około 1-2 dni – mówi Filip Jaworski, Kierownik Działu Rejestracji Szkód w AXA DIRECT.
 
Ochrona za niewielką cenę?
 
Analizowany pakiet ochronny, za niewielką opłatą (zazwyczaj kilkadziesiąt złotych), zapewnia nam sprawną naprawę szyby. Ubezpieczyciel zorganizuje i skoordynuje naprawę
w dogodnym dla nas warsztacie (również w trybie bezgotówkowym). Co ważne, taka likwidacja szkody nie powoduje utraty naszych zniżek z ubezpieczenia AC za bezszkodową jazdę!
 
Na co zwracać uwagę?
 
Przy zakupie Ubezpieczenia Szyb powinniśmy przeanalizować szczegółowe warunki ochrony ubezpieczeniowej. Nasza uwaga i czujność powinna być zwrócona zwłaszcza na sumę ubezpieczenia – kwotę, do wysokości której ubezpieczyciel zobowiązuje się pokryć szkodę. Trzeba też zwrócić uwagę na udział własny w szkodzie – takowe najczęściej odnoszą się do wspomnianej już wcześniej szyby czołowej, która jest najbardziej narażona na ryzyko.