joomla templates top joomla templates template joomla

"Dobra idea (..) aby zrobić tramwaj wodny" - mówił Marek Sikora

Zgodnie z zapowiedziami prezydent Robert Malinowski i wiceprezydent Marek Sikora oprowadzali dzisiaj grudziądzan po Marinie.
 
Można było wejść na dotychczasowy teren przebudowy i to po nowym moście, który został otwarty dla zwiedzających, a wszystko to w asyście Marka Sikory, który dokładnie zaprezentował nowy grudziądzki port.
 
 
Przyjemny spacer, sporo wrażeń w nowym porcie, który architektonicznie zmienił miejsce, którym jeszcze do niedawna nie można było się pochwalić w folderach turystycznych. Zapewne mało kto pamięta, że cumowały w nim nawet "zatopione" statki szpecąc okolicę, chociaż dodając romantyzmu temu miejscu. 
 
Najciekawsze jednak czekało zwiedzających na samym początku. Marek Sikora opowiadając o inwestycji rozpoczął:
 
- "wejście do portu zostało pogłębione o dwa metry, nieczystości zostały wywiezione na składowisko odpadów, wejście do portu zostało również poszerzone o 30 metrów. Po lewej stronie jest przygotowane miejsce do cumowania statków pasażerskich, ostatnio dobra idea się zrodziła aby zrobić tramwaj wodny, który może cumować przy wejściu do portu. Mamy dalej schody, każdy kapitan podpłynie wyłoży kraty i pasażerowie mogą wysiadać" - mówił Marek Sikory wiceprezydent Grudziądz.
 
Czy więc w Grudziądzu będziemy mieli na stałe komunikację rzeczną?