joomla templates top joomla templates template joomla

Dotacja na lekcje pływania

grudziadz.pl; Biuro Prezydenta włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Grudziądz otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki na naukę pływania dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przyznana w ramach konkursu kwota, to 60 tys. zł.

- Wniosek na realizację zadań sportowych dla uczniów w 2012 r. - zadanie Nr 2 - Programy powszechnej nauki pływania złożyliśmy w listopadzie 2011 r. Zakładał on organizację wspomnianych zajęć w wymiarze 430 godz. tygodniowo z 50 % dofinansowaniem Ministerstwa, tj. kwotą 139 750 zł. Ostatecznie otrzymaliśmy mniejszą dotację ze względu na dużą liczbę uczestników konkursu. Nasze miasto ze wszystkich jednostek samorządowych, znalazło się na drugim miejscu tuż za Lublinem, które otrzymało większe o 10 000 zł środki finansowe - mówi Andrzej Cherek, Naczelnik Wydziału Edukacji.

Przez 23 tygodnie przeprowadzonych zostanie 200 godz. zajęć sportowych w formie pozalekcyjnej, które będą ukierunkowane na realizację programu powszechnej nauki pływania pod hasłem „Umiem pływać”. Zakładają zdobycie tej umiejętności przez uczestników w stopniu podstawowym, opanowanie zasad bezpiecznego zachowania się w wodzie, podniesienie techniki różnych stylów pływackich oraz poziomu wydolności i sprawności fizycznej młodzieży, zagospodarowanie wolnego czasu pozalekcyjnego uczniów pod fachową opieką pedagogiczną, wychowanie przez sport dzięki radzeniu sobie z zagrożeniami, a także promocję zdrowia poprzez prowadzenie aktywnego trybu życia.

Warto też dodać, że Program jest realizowany w różnych dyscyplinach sportowych zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem i zainteresowaniem uczniów. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się już 5 marca i potrwają do 30 listopada br. W ich prowadzenie zaangażowano 101 osobową kadrę trenersko-nauczycielską.

Biuro Prezydenta