joomla templates top joomla templates template joomla

Faktoring - kiedy warto skorzystać z tej usługi?

Płynność finansowa firmy spędza sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy. Wystarczy kilku dłużników, którzy nie płacą na czas za wykonane usługi lub zakupiony towar, aby pojawił się problem utrzymania płynności finansowej. Wyjściem z tej sytuacji może być faktoring.
 
Na czym polega faktoring? 
 
Faktoring to elastyczna usługa finansowa, która polega na otrzymaniu środków finansowych zabezpieczonych wystawionymi fakturami. Sprzedaż faktur jest sposobem na zapewnienie stałego dopływu pieniędzy, które umożliwiają bieżącą działalność przedsiębiorstwa. Gdy firma wystawia faktury z długim terminem płatności, np. 30 dni, a jej dłużnik nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, może je sprzedać na rynku. Przedsiębiorstwo otrzymuje wtedy środki finansowe sięgające 80 lub nawet 100% wartości oferowanych faktur minus prowizja dla instytucji, która wykupuje faktury. Tym samym firma, decydując się na faktoring, zachowuje płynność finansową. 
 
 
Kto może skorzystać z faktoringu?
 
http://www.ideabank.pl/gotowka-z-faktury jest przeznaczony przede wszystkim dla przedsiębiorstw, które sprzedają usługi lub towary i wystawiają za nie faktury z odroczonym terminem płatności. Z tej usługi mogą skorzystać wszystkie firmy, duże oraz z sektora MSP, które chcą zapewnić sobie stały dopływ kapitału obrotowego. Faktoring jest także opłacalny dla firm, które nie mogą wziąć kredytu obrotowego, ponieważ nie posiadają zdolności kredytowej lub taki kredyt byłby dla nich zbyt dużym obciążeniem. 
 
 
 
Gdzie szukać ofert faktoringu?
 
Faktoring to profesjonalna usługa finansowa, a jej świadczenie wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia z zakresie finansów. Gdzie zatem mogą skutecznej pomocy szukać ci przedsiębiorcy, którzy swej finansowej przyszłości nie chcą powierzać przypadkowym osobom? Z jednej strony faktoringiem zajmują się wyspecjalizowane w tym zakresie instytucje finansowe, z drugiej – coraz chętniej taką ofertę posiadają tradycyjne banki. Dobrym przykładem jest tu Idea Bank, placówka przyjazna przedsiębiorcom, dzięki której szerokiej ofercie prowadzenie własnego biznesu staje się zadaniem znacznie łatwiejszym. 
 
Sprzedaż faktur długoterminowych zapewnia więc płynność finansową, która umożliwia spłatę zobowiązań przez dane przedsiębiorstwo. Możliwość zachowania płynności finansowej jest tu dla przedsiębiorców korzyścią najważniejszą. Dzięki temu można działać bez ograniczeń i cieszyć się swobodą podejmowania biznesowych decyzji bez konieczności nerwowego sprawdzania stanu konta i nowych przychodów.