joomla templates top joomla templates template joomla

Jak skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego?

Biuro Prezydenta UM Grudziądz / fot: youtube.pl.

Przy załatwianiu administracyjnych spraw osoby niesłyszące mogą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego. Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Miejskim.

Zgłoszenia można dokonać osobiście w Biurze Obsługi Interesantów, parter, p. 102 lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod nr tel. 56 45 10 225, 56 45 10 226, 56 45 10 228 i 56 45 10 424, a także wysyłając faks pod nr 56 45 10 240 oraz maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warto dodać, że „Grudziądzki Przegląd Tygodnia” emitowany w każdą sobotę przez Telewizję Kablową Spółdzielni Mieszkaniowej jest tłumaczony na język migowy. Z taką propozycją do TVSM wystąpiła Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych, która działa przy Prezydencie Grudziądza na prośbę Koła Terenowego Polskiego Związku Głuchych w Grudziądzu. Biorąc pod uwagę możliwości techniczne zdecydowano się tłumaczenie informacji, a nie na napisy. Biuro Prezydenta