joomla templates top joomla templates template joomla

Kiedy włączyć krem pod oczy do codziennej pielęgnacji?

 
Niektóre kobiety uważają, że ich cerze optymalną pielęgnację zapewni sam kosmetyk nawilżający. Nie zdają sobie sprawy, że wraz z upływającym czasem takie przekonanie może okazać się dość istotnym błędem.
 
 
Dlaczego krem nawilżający nie wystarczy?
 
Nie wszystkie panie mają świadomość, że w pewnym momencie stosowanie jedynie kremu nawilżającego będzie niewystarczające. Z jakiego powodu? Składniki zawarte w tego typu preparatach, mimo swej ogólnej skuteczności, nie muszą spełniać indywidualnych potrzeb skóry wokół oczu.
 
Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i niemal pozbawiona gruczołów łojowych, a w rezultacie niezwykle delikatna i skłonna do podrażnień. Z tego powodu nasze oczy tak często zdobią sińce czy zaczerwienienia. Co więcej, nieodpowiednia pielęgnacja skóry okolic oczu może przyspieszyć powstawanie zmarszczek w tej partii twarzy.
 
W związku z tym, chcąc jak najlepiej zatroszczyć się o jej wygląd, warto zaopatrzyć się w dobry krem pod oczy, nawet jeśli stosunkowo niedawno obchodziłyśmy trzydzieste urodziny.
 
 
Co szkodzi skórze wokół oczu?
 
Przed zakupem idealnego kosmetyku, zastanówmy się, co tak właściwie szkodzi skórze wokół oczu. Dzięki temu będzie nam łatwiej sprecyzować oczekiwania, jakie stawiamy przed poszukiwanym produktem.
 
Skóra w okolicach oczu bardzo szybko odwdzięczy się nam za ciągły stres, nieprzespane noce czy godziny spędzone przed komputerem. Wspomniane sińce czy zaczerwienienia są często efektem takiego właśnie trybu życia.
 
Problem pojawia się, gdy nie mamy możliwości wprowadzenia większych zmian, mających na celu unikanie szkodliwych czynników zewnętrznych, co może mieć fatalny wpływ na kondycję naszej cery. W tym momencie do akcji powinien wkroczyć skuteczny kosmetyk, taki jak krem pod oczy 30+ od Garnier.
 
 
Jak działają kremy pod oczy?
 
Kremy przeznaczone do aplikacji na skórę wokół oczu wyróżniają się bardzo delikatną i niewywołującą podrażnień formułą. Doskonale nawilżają i wzmacniają skórę okolic oczu, zapewniając optymalną pielęgnację i ochronę.
 
Niektóre preparaty posiadają dodatkowo właściwości pobudzające i energetyzujące, więc ich regularne stosowanie pomoże nam przywrócić blask i promienny wygląd skóry okolic oczu.
 
A jeśli naszym celem jest również przeciwdziałanie powstawaniu pierwszych zmarszczek, sięgnijmy po produkt wzbogacony substancjami aktywnymi, które wygładzą i poprawią napięcie skóry.
 
 
Jak jeszcze dbać o skórę okolic oczu?
 
Możliwie najczęściej dajmy naszej skórze możliwość intensywnej, dogłębnej i nieprzerwanej regeneracji, którą możemy jej sprezentować przede wszystkim podczas snu. A jeśli trudno nam będzie wytrwać w tym postanowieniu, możemy przetestować dostępne w drogeriach płatki na oczy o właściwościach chłodzących, kojących i niwelujących ewentualne podrażnienia.