joomla templates top joomla templates template joomla

Krzyż Papieski 19 – 21 lutego

U progu Wielkiego Postu pragnąc uczcić Wielkiego Rodaka i Honorowego Obywatela Miasta Grudziądza księża proboszczowie parafii Ducha Świętego i św. Mikołaja zapraszają wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w uroczystościach nawiedzenia Krzyża Papieskiego. Uroczystości rozpoczną się w  piątek 19 lutego o godzinie 17.00 w kościele Ducha Świętego, zaś w sobotę o godzinie 15.15 nastąpi procesyjne przeniesienie Krzyża do Kolegiaty św. Mikołaja. 

Droga Krzyżowa w kościele Ducha Świętego zostanie odprawiona w piątek w godzinie śmierci Jana Pawła II, to jest o godz. 21.37, zaś w Kolegiacie – w sobotę o godz. 16.00. W sobotę o godz. 21.37 pod przewodnictwem Ks. Kanonika Dariusza Kunickiego zostanie odprawiona Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II.
 
Uroczystości z Krzyżem Papieskim, który obejmował w godzinie śmierci nasz Rodak Jan Paweł II są niepowtarzalną okazją dla mieszkańców Grudziądza adoracji, podczas której będzie możliwość osobistego dotknięcia tej relikwii. Grudziądz jest jednym z pierwszych miast, które ten Krzyż nawiedza.