joomla templates top joomla templates template joomla

Lokatorka czeka już rok na odpowiedź Spółdzielni Mieszkaniowej

Już ponad rok Pani Ania (wiad. red) oczkuje na odpowiedź od Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu. Mimo wielu prób uzyskania informacji nie udało się jej uzyskać stanowiska administracji osiedlowej. 

Pismo zostało złożone w sekretariacie spółdzielni 4 marca 2011. Pani Ania otrzymała potwierdzenie złożenia w postaci stempla i podpisu osoby przyjmującej. Wcześniej przez ponad rok telefonicznie zgłaszała swoje problemy z ogrzewaniem przy pomocy telefonu interwencyjnego. 
 
Mieszkanka osiedla Kopernika ma od wielu lat ten sam problem. W okresie zimowym jej mieszkanie jest niedogrzane, a mimo to płaci relatywnie większe rachunki niż jej sąsiedzi. Kaloryfery w dużym pokoju grzeją zaledwie do połowy, co świadczy prawdopodobnie o jakiegoś rodzaju awarii ogrzewania, np.: zapowietrzeniu grzejników.
Jak Mówi Pani Ania: 
- raz, już dosyć dawno,  pojawił się jeden Pan, który sprawdzał kaloryfery w dużym pokoju, na moje prośby o odpowietrzenie stwierdził, że nie ma takiej potrzeby, mimo, że kaloryfery nawet na 5 (maksymalny poziom ogrzewania przyp. red) od połowy w dół pozostają zimne.
 
Jak informuje nas również czytelniczka: kilka lat temu z powodu wadliwego odprowadzania wody przez system rynien woda przez okres zimowy i wiosenny spływała po ścianie sąsiadującej z mieszkaniem lokatorki,  co spowodowało, że pojawiła się w kuchni pleśń. Mimo zgłaszanego problemu przez całą zimę, koniecznych napraw  dokonano dopiero po wiosennych roztopach. 
- „Zima tego roku była dosyć kapryśna, często padał śnieg i na zmianę przychodziła odwilż, a woda zamiast w ziemię spływała po ścianie wiele miesięcy” – jak mówi Pani Ania.
 
Spółdzielnie wtedy poczuła się do naprawienia błędu i zafundowała lokatorce używany zlew, prawdopodobnie z jakiegoś starego mieszkania, prowizorycznie też wykonano naprawy przy wychłodzonej ścianie, która sąsiaduje z wejściem do budynku. 
- „ W każdym budynku na parterze jest zawsze kaloryfer, a u  nas nie wiadomo dlaczego nie ma, jeżeli by był zainstalowany to zapewne sytuacja wyglądała by inaczej ponieważ obecnie ściany narażone na ciągły kontakt z zimnem przy samym wejściu w okresie zimowym są zlodowaciałe”.
 
Rzeczywiście, faktem jest, że zwyczajowo instaluje się grzejniki na parterze, a nie instaluje się ich na ostatnich piętrach, co wynika z zasad fizyki, według których powietrze wędruje z dołu do góry Niestety grzejnika na parterze nie ma, mimo, że w innych klatkach i blokach takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane. Gdzie zniknął? Nie wiadomo.
- „od samego początku nie było grzejnika, przy ostatnim remoncie bloku, zapewniono mnie, że zostanie on zainstalowany, ale zamiast na parterze zawieszono go na ścianie na półpiętrze, kiedy spytałam dlaczego tam? poinformowano mnie, że na parterze nie ma miejsca, ponieważ wisi tam tablica informacyjna, co bardzo mnie zdziwiło, bo jaki problem by tablice przewiesić kawałek dalej?”
 
W ten sposób rozwiązanie problemów lokatorki nagle oddaliło się znowu, mimo, że jak mówi cyt:
- „tak nie wiele brakowało” - na drodze stanęła tablica informacyjna, która okazała się przeszkodą nie do przejścia. 
 
Sprawę poprowadzimy dalej, niedługo materiał video w tej sprawie.