joomla templates top joomla templates template joomla

Schody na Rządzu naprawione!

Michał Czepek na XV sesji Rady Miejskiej Grudziądza wnioskował w formie zapytania/interpelacji o naprawienie schodów za osiedlem Rządz prowadzących na tereny spacerowe nad Wisłą. Udało się! Zarząd posłuchał i schody zostały naprawione.

Schody te przez kilka ostatnich lat ulegały stopniowej dewastacji powodując bezpośrednie zagrożenie dla osób schodzących po nich na dół, szczególnie w przypadku dzieci i osób starszych.

Od lat stan ten się nie zmieniał, ale w końcu dokonano niezbędnych napraw, uzupełniono podmyte szczeliny między stopniami i wymieniono spróchniałe deski. Co prawda nie jest to naprawa, która w pełni jest w stanie usatysfakcjonować, ale jednak jest to realne powiększenie bezpieczeństwa.

Przydały by się w tym miejscu schody o nieco mniejszym koncie nachylenia, który obecnie jest znaczne powodując utrudnienia dla mniej sprawnych osób i dzieci. Schody te są uczęszczane nie tylko w okresie letnim, ale także wiosennym przez spacerowiczów. Okolica bardzo malownicza, nadaje się na długie rodzinne spacery praktycznie przez cały rok także zimą.