joomla templates top joomla templates template joomla

Stowarzyszenie "ZNAK" zaprasza chętnych do pomocy

Stowarzyszenie "ZNAK - zrozumienie, nauka, akceptacja, kontakt" powstało z myślą o osobach niepełnosprawnych zamieszkujących Gminę Grudziądz.

Jak mówi Ewa Cieślakowska Stowarzyszenie zrzesza osoby niepełnosprawne i pełnosprawne, których obecność i pomoc w działalności Stowarzyszenia jest mile widziana.

Celem działalności jest Poprawa warunków życia, nauki i rehabilitacji członków, poprawa losu, przełamywanie barier językowych poprzez naukę języka migowego i innych języków.

Jak mówią sami członkowie warsztaty są dla nich bardzo ważne, pozwalają przezwyciężać problemy dnia codziennego, pomagają też  w integracji. Pani Marianna – członek Stowarzyszenia - bardzo chwali sobie szczególnie zajęcia, które są organizowane przez członków.

Osoby niepełnosprawne w codziennym życiu spotykają się z różnymi barierami, osoby pełnosprawne często nie rozumieją, że osoba niepełnosprawna  wymaga często więcej cierpliwości w kontakcie, co związane czasami jest z barierą np: w przypadku osób głuchoniemych jest nią komunikacja.

Siedziba Stowarzyszenia mieści się przy ul. Toruńskiej 29, a członkowie zapraszają wszystkich w tym także osoby pełnosprawne do pomocy.

{media load=media,id=867,width=640,align=center,display=inline}