joomla templates top joomla templates template joomla

Teneryfa: co warto zobaczyć w rejonie Santa Cruz?

 
Jest najważniejszą ze wszystkich Wysp Kanaryjskich, a na jej popularność wpływa wiele czynników. Teneryfa stała się miejscem, które każdego roku odwiedza około 10 milionów osób. Kuszą wulkaniczne krajobrazy i piękna przyroda, kuszą wspaniałe plaże. Zyskuje na tym Santa Cruz – port, od zwiedzenia którego wielu podróżników zaczyna odkrywanie Teneryfy. Co warto zobaczyć na terenie tego miasta i w jego najbliższej okolicy?
 
 
Santa Cruz: wizytówka Teneryfy
 
Wspaniałe zagospodarowanie oraz znany port sprawiły, że Santa Cruz ma wyjątkową moc przyciągania turystów. To wizytówka wyspy, a zarazem najważniejszy ośrodek na jej terenie. Choć miasto to pełni rolę wyspiarskiej stolicy, nie brak tu pięknych plaż oraz malowniczych zatoczek. W efekcie rejon Santa Cruz może się pochwalić licznymi ośrodkami wczasowymi, które zdobywają coraz większe uznanie. Decydując się na wypoczynek na Teneryfie dzięki Rainbow Tours, każdy z nas może szybko przekonać się o atrakcyjności tej części świata. Z jakich atrakcji w rejonie Santa Cruz mogą zatem korzystać turyści?
 
 
Raj dla wodniaków
 
Ponieważ Santa Cruz jest ważnym portem, wiele radości z pobytu w rejonie miasta czerpią amatorzy sportów wodnych. Można tu aktywnie spędzić czas na plaży oraz w wodzie. Można też uprawiać sporty, przy czym największym uznaniem cieszy się żeglarstwo. W rejonie Santa Cruz każdy może bez problemów wynająć jacht i wybrać się w fascynujący rejs wzdłuż wybrzeża Teneryfy. Można też skorzystać z wycieczek zorganizowanych, które są bezpieczną alternatywą dla osób odkrywających dopiero tajniki tej formy turystyki.
 
 
Atrakcje Santa Cruz
 
Na terenie Santa Cruz nudzić nie będą się i te osoby, które wolą spędzać czas na stałym lądzie. Spacer po centrum to szansa na ujrzenie zarówno nowoczesnych budowli, jak i perełek dawnej architektury kolonialnej. Plaza de Espana, serce miasta, to ważny punkt dla turystów. Jego ozdobą jest pomnik poświęcony ofiarom wojny domowej w Hiszpanii, który służy jednocześnie jako… punkt widokowy. Calle Castillo, najsłynniejszy deptak w mieście, kusi niezwykłą atmosferą i ciekawą zabudową, a skupione tu lokale gastronomiczne przyciągają amatorów wyspiarskiej kuchni. Na miłośników zabytków sakralnych czeka z kolei Iglesa de Nuestra Senora de la Concepcion – piękna świątynia z początków XVI wieku, która przyciąga m.in. wspaniałym wystrojem wnętrza. Na terenie miasta czekają też ciekawe placówki muzealne. Można w nich zdobyć wiele informacji na temat świata przyrody oraz historii Teneryfy.
 
 
Co warto zobaczyć w pobliżu centrum Santa Cruz?
 
Malownicza okolica wyspiarskiej stolicy również kusi licznymi atrakcjami. Sprawnie działająca komunikacja sprawia, że zaplanowanie wycieczek w pobliżu miasta staje się prostym zadaniem. Nie brak też ciekawych zakątków w pobliżu ścisłego centrum Santa Cruz. Wizyta w pobliskim parku Garcia Sanabria to jedna z największych atrakcji dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku w otoczeniu pięknej roślinności.
 
Teneryfa to wyspa kusząca niezwykłym bogactwem i różnorodnością. Na jej terenie każdy znajdzie dla siebie moc atrakcji. Ci, którzy zdecydują się na wypoczynek w rejonie Santa Cruz, będą mogli spędzać czas w aktywny sposób, a jednocześnie odkrywać najpiękniejsze atrakcje tej wyspy.