joomla templates top joomla templates template joomla

Więcej niż zwykle przystanków w podróży tramwajem.

Kto wybrał się w dniu wczorajszym w podróż tramwajem narażony był na niespodzianki. Pojazdy co pewien czas były zatrzymywane a z radia motorniczego słychać było:
- "podjedźcie do najbliższego przystanku i zatrzymujemy".
 
Niestety sztuka ta nie każdemu motorniczemu wychodziła najlepiej i pojazdy często stawały w miejscach gdzie czasem nie było nawet chodnika, a pasażerowie musieli po trawie przemieszczać się do najbliższej drogi, czasami brodząc w nieubitej ziemi. 
 
Niestety motorniczy tramwajowi nie informowali podróżnych czy postój potrwa długo, czego jest wynikiem, nie informowali też o komunikacji zastępczej, ani nawet o tym, że bilety upoważniają do dalszej podróży innymi środkami komunikacji. Pytani przez podróżnych nie potrafili - zapewne nie ze swojej winy - odpowiedzieć co jest przyczyną postoju, co dziwi tym bardziej, że komunikacja miedzy pojazdami i centralą tramwajową jest bieżąca. 
 
Według informacji jakie potrzymaliśmy od Włodzimierz Tesza z grudziądzkiego MZK, Kierownika działu handlowego, powodem przestojów tramwajowych była awaria sieci trakcyjnej i jednocześnie frezowanie nawierzchni ul. Chełmińskiej.
 
Ciekawostką jest jednak to, że w tramwajach, które nieplanowo i często stając długi czas na przystankach, baraszkowali kontrolerzy biletów, którzy niezależnie od sytuacji wystawiali mandaty. Trudno jest powiedzieć ilu pasażerów w ten sposób wpadło w sidła, ale wydaje się jednak, że w takich okolicznościach trudno jest mówić o prawidłowym wykonaniu usługi, tym bardziej podziwiamy spokój pasażerów spisanych przez kontrolerów.