joomla templates top joomla templates template joomla

"Wisła wyrzuciła na brzeg tramwaj ale nie wodny tylko miejski"

W Grudziądzu na błoniach nadwiślańskich pojawił się tramwaj, ale nie wodny tylko tramwaj miejski. Niestety zamiast posłużyć jako pokazowy środek komunikacji miejskiej postawiono go na Błoniach Nadwiślańskich, a więc mieszkańcy się nim nie przejadą, będą mogli jedynie go obejrzeć.
 
 
Pokazowy model to tramwaj Fokstrot, którego wagon jest całkowicie niskopodłogowy. Pojawienie się pojazdu szynowego związane jest z obchodami 115-lecia tramwaju elektrycznego w Grudziądzu oraz XXXV Krajowym Zjazdem Komunikacji Miejskiej.
 
 
Mieszkańcy  będą natomiast mogli testowo pojeździć dwoma autobusami, które będą kursowały w Grudziądzu. Są nimi Mercedes Benz Citaro 2 oraz Solaris Urbino electric.
 
 Mercedes wyposażony jest w silnik spełniający wymagania najnowszej normy EURO VI, natomiast drugi napędzany jedynie silnikiem elektrycznym jest w stanie pokonać 200-250 km na jednym ładowaniu.
 
{media load=media,id=1413,width=640,align=center,display=inline}
 
Informacja o tramwaju: 
 
Wyprodukowała bydgoska firma PESA Bydgoszcz SA. i to jej przedstawiciel będzie oprowadzał zainteresowanych po tramwaju. Jest to wagon typu FOKSTROT, całkowicie niskopodłogowy, pierwszy raz do obejrzenia w Polsce.
 
Długość tramwaju wynosi 26,255 m, a szerokość 2,5 m. Może przewieźć 190 pasażerów (w tym 60 to miejsca siedzące). Wagon jest w pełni monitorowany - zarówno przedział pasażerski, jak i kabina motorniczego. Umieszczono w nim 20 km różnych przewodów elektrycznych.
 
O bezpieczeństwo dba centralny komputer pokładowy nadzorujący pracę ponad 20 systemów zainstalowanych na pokładzie tramwaju. Wagon wykonano z materiałów, które są w stanie wytrzymać od plus do minus 40 stopni Celsjusza. Fokstrot może poruszać się z maksymalną prędkością wynoszącą 75 km/h. Wagony tego typu będą jeździć po moskiewskich torowiskach.