joomla templates top joomla templates template joomla

Na grudziądzkim Rynku otwarto wystawę „Rodzicielstwo bez barier”

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W Grudziądzu otwarto wystawę fotografii związaną z kampanią społeczno- informacyjną „Rodzicielstwo bez barier”. Ekspozycję zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego udostępniono na Rynku 29 kwietnia. 

Już jutro w pięknej scenerii Parku Miejskiego odbędzie się koncert orkiestr dętych

info Urząd Miasta, Grudziądz; fot/video: R.Ż/eGrudzaidz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej w Parku Miejskim w Grudziądzu odbędzie się koncert orkiestr dętych. Zabrzmią zarówno znane marsze, jak i szeroko pojęta muzyka rozrywkowa oraz taneczna. Nie zabraknie również popularnych utworów patriotycznych związanych z obchodzonym świętem państwowym.

Góra zamkowa zamieniła się w plan filmowy. Postacie z książki Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. Wszystko z okazji Narodowego Czytania

R.Ż/eSerwis.info; fot Nadesłane/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Grudziądzka Góra Zamkowa w poniedziałek zamieniła się w plan filmowy. Przy Wieży Klimek nakręcono specjalny film na wrześniowe Narodowe Czytanie „Quo Vadis”. W projekcie filmowym realizowanym w wyjątkowej scenerii Grudziądzkiej Góry Zamkowej udział wzięli nauczyciele oraz młodzież z grudziądzkiego hufca. 

Już jutro startuje pierwszy miejski rajd rowerowy w tym sezonie

Tomasz Nowak/eSerwis.info; fot: Marcin Gosz/eReporter24.pl; info Informacja Turystyczna Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już jutro rozpoczyna się sezon miejskich rajdów rowerowych 2016. Pierwsza wycieczka rowerowa odbędzie się po okolicach Grudziądza - "Twierdza Grudziądz - odcinek pólnocny" 

49 uczniów szkół muzycznych z całego regionu wzięło udział w konkursie „Mistrz zasad muzyki”

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

49 uczniów szkół muzycznych z Bydgoszczy, Torunia, Gdańska, Wejherowa, Kwidzyna, Chełmna, Chojnic, Włocławka, Chełmży, Nadarzyna i Grudziądza wzięło udział w makroregionalnym konkursie „Mistrz zasad muzyki”. Wydarzenie zorganizowano w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Grudziądzu. 

Dwa lata temu Sabaton, a w tym roku Perfect pożegna wakacje nad Wisłą w Grudziądzu

Tomasz Nowak/eSerwis.info; fot: youtube/itvp włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Rok temu dużym zawodem dla mieszkańców Grudziądza – mimo wcześniejszych spekulacji i zapowiedzi - był brak dużej gwiazdy na koncertowym zakończeniu wakacji w Grudziądzu. Dwa lata temu na tle Spichrzów zagrała grupa Sabaton. W tym roku gwiazdą będzie legenda polskiego rocka - zespół Perfect z legendarnym Grzegorzem Markowskim na czele.

Już w piątek kolejna odsłona „Z rockiem przez młodość”

Tomasz Nowak/eSerwis.info; foto/video: R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W najbliższy piątek jak zawsze w Klubie Akcent odbędzie się wyjątkowe muzyczne spotkanie „Z rockiem przez młodość”. W tym roku podopieczni Macieja Gburczyka z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Wystąpią w jubileuszowej edycji wydarzenia . 

66 lat różnicy wieku wśród uczestników rajdu „Chrońmy przyrodę”

W.Ż/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Po raz 16-ty Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat” zorganizowało rajd pieszy pod nazwą „Chrońmy przyrodę”. Wśród uczestników tegorocznego rajdu dominowali gimnazjaliści, ale zróżnicowanie wieku uczestników osiągnęło liczbę 66 lat. I wszyscy przetarli szlaki Brodnickiego parku Krajobrazowego od miejscowości Gaj-Grzmięca do stanicy wodnej w Bachotku. 

W piątek "dowcipna" Rowerowa Masa Krytyczna. Pierwsza Masa w tym roku!

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

To już XXIX Grudziądzka Rowerowa Masa Krytyczna, która wystartuje spod Ratusza, tym razem nie w ostatni piątek miesiąca, ale 1 kwietnia, a więc w prima aprilis. Niewątpliwie będzie to bardzo dowcipna Rowerowa Masa dlatego mile widziane są przebieranki oraz inne rowerowe i nierowerowe żarty.

Koncert „Rozmyślajmy dziś” w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego

Wiesław Żurawski/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Ponad 2000 wiernych ze wszystkich parafii grudziądzkich wzięło udział w dorocznej Drodze Krzyżowej ulicami Grudziądza. Trasa tegorocznej procesji wiodła z obchodzącego jubileusz 100-lecia kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego do kościoła Świętych Apostołów Piotra & Pawła w dzielnicy Lotnisko. 

Centrum Alfa w Grudziądzu świętowało swoje 4 urodziny

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Centrum Alfa w Grudziądzu świętowało w tym roku już swoje 4 urodziny. Z okazji urodzin wystąpiła Aleksandra Nizio uczesticzka The Voice of Poland, Michał Kaczorex Kaczorowski uczestnik programu Tylko taniec: Go to dance i Just Edi Show z programu Mam talent.