joomla templates top joomla templates template joomla

Już jutro festyn integracyjny na ul. Żeromskiego. Mieszkańcy różnych części Grudziądza mile widziani

R.Ż/eReporter24.pl; info: Piotr Rohde; fot: Archiwum, Kamilla Okleja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już jutro festyn integracyjny i jednocześnie będący podziękowaniem za wygrane projekty w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim. Festyn ma za zadanie integrację mieszkańców, ale organizatorzy kierują zaproszenie do wszystkich chcących się dołączyć do wspólnej zabawy.

Warsztaty wokalne zakończą się koncertem FADO CAFE na Starym Mieście

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Dwudziestu młodych wokalistów i wokalistek wzięło udział w warsztatach wokalnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Węgrowie przez Macieja Gburczyka i Macieja Grzybowskiego. 7 dzieci w wieku od 4 do 6 lat, i 13 starszych w wieku od 6 do 13 lat przez niemal tydzień intensywnie pod okiem swoich nauczycieli szlifowało swoje umiejętności wokalne.

Linia sezonowa „R” od 25 czerwca kursuje codziennie. Sprawdź rozkład jazdy

info Urząd Miasta; Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Linia sezonowa „R” od 25 czerwca na trasie Al. 23 Stycznia do Rudnik/Plaża Delfin jeździć będzie codziennie. Zwiększono także częstotliwość kursów. Autobus wyrusza z Al. 23 Stycznia. Przystanek początkowy zaznaczono na poniższym schemacie: „R” kursować będzie do 4 września, wzorem ubiegłego roku, przez ul. Południową. 

Jutro w Grudziądzu prawdziwy start w kosmos. Balon stratosferyczny poleci na wysokość skąd widać gwiazdy

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Planetarium w Grudziądzu; fot/video: TVN24/TVN; info: wikipedia włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już jutro w kosmos wystartuje z Grudziądza balon stratosferyczny. Będzie można śledzić jego lot – wzniesie się na wysokość 36 km. Grudziądzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii jutro, tj. 10 czerwca zaprasza na boisko Zespołu Szkół Technicznych na start balonu stratosferycznego. 

Dzisiaj Noc Spadających Gwiazd. W grudziądzkim Planetarium atrakcji będzie więcej

T.N./eSerwis.info; info/foto: Grudziądzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już od dzisiaj można obserwować spadające gwiazdy na grudziądzkim niebie. Atrakcji jednak w Planetarium będzie więcej. 13 oraz 14 sierpnia Inauguracja działalności obserwatorium po zrealizowaniu inwestycji modernizacji obserwatorium w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2015.

Koncert Perfectu za darmo dla dzieci i młodzież do 14 roku życia. Sprzedaż biletów trwa

info: Urząd Miejski Grudziądz; fot: youtube/Agencja Muzyczna Polskiego Radia włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Ruszyła już sprzedaż biletów na koncert z okazji „Pożegnania wakacji”. Na Błoniach Nadwiślańskich, 3 września, wystąpi zespół Perfect. Bilety są dostępne w kasie CK Teatr w cenie 20 zł. W dniu imprezy kosztować będą 25 zł. Dzieci i młodzież do 14. roku życia wchodzą na koncert bezpłatnie. Można również skorzystać ze zniżek na Grudziądzką Kartę Dużej Rodziny.

W eleganckim stroju na rowerze. Elegancka Rowerowa Masa Krytyczna

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Rowerowy Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już jutro wyjątkowa edycja Grudziądzkiej Rowerowej Masy Krytycznej. W tym dniu na rowerach wypada przejechać się w garniturze lub innym eleganckim ubraniu, aby pokazać, że w taki sposób można również na rowerze podróżować.

Niewątpliwie najlepszy od lat pokaz fireshow, a także szereg atrakcji przy Klimku. Frekwencja dopisała - średnio

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Kto nie pojawił się na pokazie grupy Arta Foc w sobotni wieczór przy Klimku ma czego żałować. Był to naszym zdaniem najlepszy pokaz od lat tego typu w Grudziądzu. Nie tylko pokazy fireshow grupy Arta Foc, obserwacje astronomiczne, czy także planetarium w mobilnym namiocie, ale również szereg atrakcji historycznych przy Wieży Klimek przyciągnął mieszkańców.