joomla templates top joomla templates template joomla

Margaret zaśpiewa na Jarmarku św. Mikołaja w Grudziądzu. Zobacz gwiazdy z poprzednich lat

R.Ż/eSerwis.info; info facebook; fot: youtube/Margaret włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

To już pewne w tym roku gwiazdą, która zaśpiewa dla mieszkańców Grudziądza w sobotnie wieczór w trakcie Jarmarku św Mikołaja w Grudziądzu będzie Margaret. W poprzednich w Grudziądzu wystąpiły takie gwiazdy jak Brathanki, Sylwia Grzeszczak,czy Ewelina Lisowska.

Po raz 27-my Wojskowe Koło PTTK "OSeSeK" zorganizowało rajd "Pamięci Września 1939"

W.Ż/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W sobotę 24 września po raz 27-my Wojskowe Koło PTTK "OSeSeK" zorganizowało wielodyscyplinowy rajd "Pamięci Września 1939". Jego trasa wiodła z dworca kolejowego w Mełnie do Cmentarza Wojennego na wzgórzu, gdzie spoczywa 221 żołnierzy polskich, którzy 3 września 1939 polegli pod Mełnem w kampanii wrześniowej. 

W poniedziałek bezpłatne Warsztaty Bezpieczny Maluch. Naucz się udzielać pierwszej pomocy swojemu dziecku

info: patronat bezpiecznymaluch.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

26 września w Grudziądzu będzie gościła Kampania Bezpieczny Maluch, która od 6 lat pomaga rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dzieci. Bezpłatne warsztaty odbywają się w kilkudziesięciu miastach Polski, wszędzie prowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych i najlepszych instruktorów bezpieczeństwa. 

Największe wydarzenie tego sezonu! Perfect zagra na grudziądzkich błoniach

T.N./eSerwis.info; info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W związku z koncertem zespołu „Perfect” na Błoniach Nadwiślańskich w godzinach porannych w sobotę, 3 września zostaną wprowadzone czasowe zmiany w organizacji ruchu. Zamknięte dla ruchu zostaną: ul. Portowa w kierunku ulicy Al. 23 Stycznia w obu kierunkach oraz ul. Ratuszowa, Reja i Prosta. Zmiany te obowiązywać będą do godz. 8.00 w niedzielę, 4 września. 

Już jutro festyn integracyjny na ul. Żeromskiego. Mieszkańcy różnych części Grudziądza mile widziani

R.Ż/eReporter24.pl; info: Piotr Rohde; fot: Archiwum, Kamilla Okleja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już jutro festyn integracyjny i jednocześnie będący podziękowaniem za wygrane projekty w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim. Festyn ma za zadanie integrację mieszkańców, ale organizatorzy kierują zaproszenie do wszystkich chcących się dołączyć do wspólnej zabawy.

Po raz 59. odbył się Zlot Przodowników PTTK, tym razem w Grudziądzu

W.Ż/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Po raz 59. odbył się Zlot Przodowników PTTK, tym razem w Grudziądzu. W 4-dniowej imprezie udział wzięło ponad 130 przodowników turystyki pieszej z całej Polski, nawet z terenów górskich (Rzeszów, Kamienna Góra i in.). Uroczyste otwarcie zlotu odbyło się w CK Teatr, gdzie wręczono sporo wyróżnień przodownikom i przewodnikom. 

Już dzisiaj Finał Wielkiej Grudziądzkiej Metamorfozy z NaturHouse. Panie zaprezentują w grudziądzkiej Marinie swoje nowe oblicze

Artykuł promujący włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już dzisiaj Finał Wielkiej Grudziądzkiej Metamorfozy z NaturHouse. Panie zaprezentują w grudziądzkiej Marinie swoje nowe oblicze Ciężkie tygodnie pracy nad sobą, swoim ciałem, ale też umysłem i przyzwyczajeniami przeżyły dwie finalistki Wielkiej Grudziądzkiej Metamorfozy. 

W najbliższy weekend Bitwa Narodów na zboczach Góry Zamkowej

T.N./eSerwis.info; info: Urząd Miasta Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

„Dziedzictwo - źródło tożsamości” to hasło trzeciego Festiwalu Grup Rekonstrukcyjnych, który zaplanowano 10 i 11 września w Grudziądzu. Do naszego miasta przyjadą grupy rekonstrukcyjne z całej Polski. Ich członkowie na terenie Góry Zamkowej założą obozowisko i tam prezentować będą zainteresowanym czasy od wczesnego średniowiecza, aż do formacji wojskowych XXI w. 

Uda się w tym roku zorganizować w Grudziądzu "Festiwal Kolorów"? Rok temu Miasto nie wydało na to zgody.

T.N./eSerwis.info; fot/video: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Holi Festival Poland ogólnopolska edycja festiwalu kolorów zawita w tym roku również do Grudziądza. Rok temu władze miejskie nie wydały zgody na jego organizację. „W końcu, po raz pierwszy zawitamy do Grudziądza, chociaż już rok temu były takie plany - wtedy na drodze organizatorom stanęły przeszkody natury administracyjnej i Urząd nie wydał zgody na jego organizację”.

Dzisiaj Noc Spadających Gwiazd. W grudziądzkim Planetarium atrakcji będzie więcej

T.N./eSerwis.info; info/foto: Grudziądzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już od dzisiaj można obserwować spadające gwiazdy na grudziądzkim niebie. Atrakcji jednak w Planetarium będzie więcej. 13 oraz 14 sierpnia Inauguracja działalności obserwatorium po zrealizowaniu inwestycji modernizacji obserwatorium w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2015.