joomla templates top joomla templates template joomla

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego – obchody wojewódzkie w Grudziądzu

W.Ż/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W tym roku Grudziądz został wyznaczony na miejsce obchodów wojewódzkich Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Uroczystości pod patronatem Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego odbyły się w sali sesyjnej ratusza grudziądzkiego, niestety bez udziału marszałka, a prezydenta Grudziądza reprezentował – jak co roku – Przemysław Ślusarski. 

Kurs na patent żeglarski

Urząd Miasta, Grudziądz; fot; R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Osoby, które chcą rozpocząć przygodę z żeglarstwem mają szansę na zdobycie patentu żeglarskiego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 12 marca o godz. 12.00 na Marinie. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki nawigacji, locji, meteorologii i wielu innych dziedzin nauki, które są potrzebne na jachcie. 

"Ptasie przysmaki", warsztaty zorganizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej

R.Ż/eGrudziadz.pl; info: Urząd Miasta włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już w najbliższą sobotę odbędą się specjalne warsztaty zorganizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Spotkanie dla wszystkich chętnych mieszkańców pn. „Ptasie przysmaki” odbędzie się w Parku Miejskim w pobliżu lodowiska.

W najbliższą sobotę Kulig? Będą warunki, zima pozostanie w Grudziądzu na dłużej. Od czwartku mróz

Tomasz Nowak; fot: Anna Kempa/eReporter24.pl; video: TVN Meteo Active/x-news; video: Magda Urbańska/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Pogoda w zeszłym roku nie pozwoliła na organizację kuligów w Grudziądzu. Zimowa aura bardziej wiosenna niż zimowa poskąpiła śniegu. W tym roku jednak jest inaczej i jest szansa na prawdziwe szaleństwo w kuligowym zaprzęgu.

Święto Mikołaja, w tym również Mikołaja Kopernika. Tradycyjnie przed pomnikiem zbiórka o 12.00

R.Ż/Astronomia.eSerwis.info; info Planetarium włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Jutro Święto Mikołaja, w tym również Mikołaja Kopernika. Tradycyjnie już przed pomnikiem zbiórka o 12.00, gdzie złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem, a następnie rozdzelony imieninowy tort. Nie zabraknie wielkiej czapy na głowie  Mikołaja astronoma, który swoje imieniny świętować będzie razem z mieszkańcami Grudziądza.

Od dzisiaj rusza Jarmark Św. Mikołaja a razem z nim szereg atrakcji

info: Urząd Miasta; opr. R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia zapraszamy na Jarmark Św. Mikołaja. W tym czasie grudziądzki Rynek na kilka dni zmieni swój wizerunek. Staną tu kramy z całym mnóstwem świątecznych drobiazgów. Ozdoby choinkowe, upominki dla najbliższych, świece dekoracyjne, oryginalne stroiki, figurki to tylko część z przedmiotów, które będzie można kupić.

Już w najbliższą niedzielę Targi Ślubne w Grudziądzu

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Targi Ślubne w Grudziądzu odbędą się już w najbliższą niedzielę na Hali Widowisko-Sportowej na osiedlu Lotnisko. Gościem specjalnym tegorocznych Targów Ślubnych w Grudziądzu będzie Jan Kliement. Nie zabraknie tez atrakcji dla odwiedzających w tym konkursu, w których wygraną będzie suknia ślubna ufundowana przez Salon Mody Ślubnej Vivien Vigo. 

W najbliższą sobotę Kulig na Błoniach Nadwiślańskich!

R.Ż/eGrudziadz.pl; fot: Anna Kempa/eReporter24.pl; info Informacja Turystyczna w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Pogoda w zeszłym roku nie pozwoliła na organizację kuligów w Grudziądzu. Zimowa aura bardziej wiosenna niż zimowa poskąpiła śniegu. W tym roku jednak jest inaczej i jest szansa na prawdziwe szaleństwo w kuligowym zaprzęgu.

Hitem i gwiazdą tegorocznego Jarmarku będzie Ewelina Lisowska

info Urząd Miasta; opr. R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Hitem i gwiazdą tegorocznego Jarmarku będzie Ewelina Lisowska, która zaśpiewa dla mieszkańców Grudziądza, a której przedstawiać nie trzeba. Zaśpiewa na grudziądzkim RYnku na zakończenie Jarmarku Św. Mikołaja.

Dzisiaj w Akcencie koncert Farben Lehre

fot/video: R.Ż/eGrudziadz.pl; info: CKT włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Dzisiaj w Klubie Akcent zagra Farben Lehre, początek koncertu o godz: 19.00. W supporcie wystąpi Reszta pokolenia. FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 10 płyt studyjnych: "Bez pokory", "My maszyny", "Insekty", "Zdrada", "Atomowe zabawki", "Pozytywka", "Farbenheit", "Snukraina", "Ferajna", "Achtung 2012", koncertowa "Samo życie", dwa dvd: "Przystanek Woodstock 2006", "Punky Reggae live 2008" oraz liczne kompilacje.

"Świat Tanga" w realizacji Sentido del Tango

Beata Kastner CK Teatr włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Argentyńskie Tango to pasja, której bliższe doświadczenie staje się inspiracją do tworzenia muzyki pełnej kontrastów i ekspresji. Choć Argentyńskie Tango stale się zmienia, ewoluuje, to niezmienny pozostaje jego wyjątkowy klimat oraz specyficzny rodzaj intymności, który w sposób szczególny wyraża się w wydaniu kameralnym.