joomla templates top joomla templates template joomla

49 uczniów szkół muzycznych z całego regionu wzięło udział w konkursie „Mistrz zasad muzyki”

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

49 uczniów szkół muzycznych z Bydgoszczy, Torunia, Gdańska, Wejherowa, Kwidzyna, Chełmna, Chojnic, Włocławka, Chełmży, Nadarzyna i Grudziądza wzięło udział w makroregionalnym konkursie „Mistrz zasad muzyki”. Wydarzenie zorganizowano w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Grudziądzu. 

Dwa lata temu Sabaton, a w tym roku Perfect pożegna wakacje nad Wisłą w Grudziądzu

Tomasz Nowak/eSerwis.info; fot: youtube/itvp włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Rok temu dużym zawodem dla mieszkańców Grudziądza – mimo wcześniejszych spekulacji i zapowiedzi - był brak dużej gwiazdy na koncertowym zakończeniu wakacji w Grudziądzu. Dwa lata temu na tle Spichrzów zagrała grupa Sabaton. W tym roku gwiazdą będzie legenda polskiego rocka - zespół Perfect z legendarnym Grzegorzem Markowskim na czele.

Kabaret Smile w programie "To Ci tłumaczę" już w niedzielę w Teatrze!

Reklama: włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Na niedzielny wieczór wyjątkowa zabawa tylko z kabaretem Smile w grudziądzkim teatrze. Przyjdź, daj się wciągnąć w show i bądź jego częścią. Daj wytłumaczyć sobie kilka prostych tematów. „"To Ci tłumaczę!" - to tytuł najnowszego programu kabaretu Smile z Lublina. 

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego – obchody wojewódzkie w Grudziądzu

W.Ż/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W tym roku Grudziądz został wyznaczony na miejsce obchodów wojewódzkich Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Uroczystości pod patronatem Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego odbyły się w sali sesyjnej ratusza grudziądzkiego, niestety bez udziału marszałka, a prezydenta Grudziądza reprezentował – jak co roku – Przemysław Ślusarski. 

Już w najbliższą niedzielę Targi Ślubne w Grudziądzu

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Targi Ślubne w Grudziądzu odbędą się już w najbliższą niedzielę na Hali Widowisko-Sportowej na osiedlu Lotnisko. Gościem specjalnym tegorocznych Targów Ślubnych w Grudziądzu będzie Jan Kliement. Nie zabraknie tez atrakcji dla odwiedzających w tym konkursu, w których wygraną będzie suknia ślubna ufundowana przez Salon Mody Ślubnej Vivien Vigo. 

W piątek "dowcipna" Rowerowa Masa Krytyczna. Pierwsza Masa w tym roku!

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

To już XXIX Grudziądzka Rowerowa Masa Krytyczna, która wystartuje spod Ratusza, tym razem nie w ostatni piątek miesiąca, ale 1 kwietnia, a więc w prima aprilis. Niewątpliwie będzie to bardzo dowcipna Rowerowa Masa dlatego mile widziane są przebieranki oraz inne rowerowe i nierowerowe żarty.

Koncert „Rozmyślajmy dziś” w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego

Wiesław Żurawski/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Ponad 2000 wiernych ze wszystkich parafii grudziądzkich wzięło udział w dorocznej Drodze Krzyżowej ulicami Grudziądza. Trasa tegorocznej procesji wiodła z obchodzącego jubileusz 100-lecia kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego do kościoła Świętych Apostołów Piotra & Pawła w dzielnicy Lotnisko. 

Centrum Alfa w Grudziądzu świętowało swoje 4 urodziny

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Centrum Alfa w Grudziądzu świętowało w tym roku już swoje 4 urodziny. Z okazji urodzin wystąpiła Aleksandra Nizio uczesticzka The Voice of Poland, Michał Kaczorex Kaczorowski uczestnik programu Tylko taniec: Go to dance i Just Edi Show z programu Mam talent. 

Kurs na patent żeglarski

Urząd Miasta, Grudziądz; fot; R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Osoby, które chcą rozpocząć przygodę z żeglarstwem mają szansę na zdobycie patentu żeglarskiego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 12 marca o godz. 12.00 na Marinie. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki nawigacji, locji, meteorologii i wielu innych dziedzin nauki, które są potrzebne na jachcie. 

"Ptasie przysmaki", warsztaty zorganizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej

R.Ż/eGrudziadz.pl; info: Urząd Miasta włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już w najbliższą sobotę odbędą się specjalne warsztaty zorganizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Spotkanie dla wszystkich chętnych mieszkańców pn. „Ptasie przysmaki” odbędzie się w Parku Miejskim w pobliżu lodowiska.