joomla templates top joomla templates template joomla

Koncert operetkowy w Ogrodzie Botanicznym

Tomasz Nowak/eGrudziadz.pl; info: Urząd Miasta włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Koncert operetkowy w Ogrodzie Botanicznym, to kolejna propozycja kulturalna w ramach grudziądzkiego Festiwalu „Lato na Starym Mieście”. Występ już w sobotę, 1 sierpnia o godz. 19.00.

Bańki mydlane na Marinie

info: Urząd Miejski; fot: R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Grudziądzka Marina znalazła się na trasie Ogólnopolskiego Festiwalu Baniek Mydlanych. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 lipca w godz. 14.00-17.00. Na Marinie pojawi się beczkowóz z 200 litrami profesjonalnego płynu oraz animatorzy ze specjalnymi przyrządami do wykonywania ogromnych baniek. 

Od jutra Wiking zagości w Marinie. Co jeszcze w majowy weekend

Tomasz Nowak/eSerwis.info; fot: R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już od jutra będzie można wybrać się na wycieczkę statkiem Wikingiem z Grudziądzkiej Mariny. Jakie jeszcze atrakcje czekają nas w majowy weekend? Jeżeli pogoda dopisze w Grudziądzu będzie można miło spędzić czas.

Tym razem Rowerowa Masa Krytyczna wyjątkowo o 17.00! Rowerzyści będą odkrywali Grudziądz

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Rowerowa Masa Krytyczna w wakacyjnym wydaniu tym razem o nietypowej godzinie bo już o 17.00 wyruszy spod grudziądzkiego Ratusza. To pierwsza historyczna zmiana godziny. Od zawsze ostatni piątek miesiąca i godz. 18.00 tym razem musiały ustąpić ze względu na nietypową formę tej „Masy Krytycznej”, która tym razem przemieni się w Mini-rajd Rowerowy pt. "Rowerowi Odkrywcy Skarbów Grudziądza".

Trwa wielka Majówka na trawie 2015

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Urząd Miejski; fot: Edyta Serocka/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W tym roku na Rynku Głównym w Grudziądzu również wyrośnie trwa. Nie zabraknie atrakcji i mamy nadzieję, że pogoda dopisze. W ten weekend Święto Województwa i imprezy w całym regionie, w tym również w Grudziądzu nie zabraknie.

XV Rajd Pieszy "Chrońmy Przyrodę"

W.Ż/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK nr 57 „Zawrat” przy Zespole Szkół Budowlanych & Plastycznych w Grudziądzu zorganizowało po raz 15. rajd pieszy pod nazwą „Chrońmy przyrodę”. Jego trasa długości 20 km prowadziła z Wałdowa Szlacheckiego przez Daszkowo, Turznice, Hanowo, Rudnik do Lotniska w Grudziądzu.

Rajd rowerowy do radzyńskiego zamku

Michał Czepek/ fot. IT Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Serdecznie zapraszamy na drugi w tym sezonie rajd rowerowy. 19 kwietnia (niedziela) odwiedzimy zamek krzyżacki w Radzyniu Chełmińskim, oglądając po drodze takie perełki, jak dwory w Maruszy i Dębieńcu. Trasa liczy 36 km, w tym zarówno drogami dla rowerów, asfaltami doskonałej oraz fatalnej nawierzchni, a także w znacznej części drogami szutrowymi i gruntowymi.